10 wskazówek dotyczących przyjemnej i przyjaznej wymiany języka hiszpańskiego onlineChciałeś nauczyć się hiszpańskiego, aby komunikować się z ludźmi, prawda?

Jednak w 95% przypadków jesteś sam, wpatrując się w ekran podręcznika lub laptopa.

Masz dość tej narzuconej sobie izolacji?

W takim razie czas znaleźć sobie partnera do rozmowy!

.

Korzyści z internetowej wymiany języka hiszpańskiego

Internet to piękne miejsce, ponieważ opiera się na czystej, nieskażonej wolności. Zbliżył cały nasz świat niż kiedykolwiek wcześniej. Siedząc przed komputerem w domu możesz czuć się daleko od Hiszpanii czy Peru, ale w dzisiejszych czasach odległość ta jest praktycznie nieistotna. Pomyśl o tym: ludzie z całego świata hiszpańskojęzycznego są online właśnie w tej chwili.

Rozmowa z osobami, które nie są rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego, nie pomoże ci w postępach. Łatwiej jest zrozumieć hiszpański, gdy mówi się nim powoli lub z silnym angielskim akcentem. Tymczasem słuchanie native speakera nauczy Cię autentycznej wymowy, dokładnej gramatyki i dobrego słownictwa. Regularne łączenie się z native speakerem języka hiszpańskiego znacznie poprawi Twoją znajomość języka hiszpańskiego.

Angażując się z partnerem wymiany konwersacji, unikasz również głównych pułapek pełnego zanurzenia w języku. Wielu nowych uczących się języka zniechęca naturalnie szybkie tempo i intensywna regionalna zmienność języka hiszpańskiego. Podczas wymiany językowej Twój rozmówca będzie znał Twój poziom językowy i może być bardziej świadomy swojej szybkości i doboru słów (jeśli to konieczne).

Więc teraz, kiedy już się rozgrzałeś, jak możesz się spotkać z tą wyjątkową osobą mówiącą po hiszpańsku? Wierz lub nie, ale jest mnóstwo fantastycznych partnerów do rozmów, którzy czekają, by połączyć się z kimś takim jak Ty. Odkąd czytasz ten artykuł, są szanse, że masz chore umiejętności angielskiego. Twoja znajomość języka angielskiego jest bardzo cennym towarem we współczesnym świecie.

Koncepcja wymiany językowej jest cudownie prosta: pomagasz im w języku angielskim, oni pomagają w hiszpańskim. W końcu będziesz miał okazję wypróbować powitania i idiomy, których się już nauczyłeś. To nic nie kosztuje, jest zabawne, jest bardzo skuteczne i wszyscy wygrywają!

  Czytanie życzeń po hiszpańsku było łatwe? Skorzystaj z tych 8 strategii zmieniających grę

Jest jednak kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć o całym procesie. Wspólnie zbadamy najlepsze sposoby na rozpoczęcie pracy i upewnienie się, że w pełni wykorzystasz swoją wymianę językową.

10 wskazówek dotyczących przyjemnej i przyjaznej wymiany języka hiszpańskiego online

1. Połącz się z prawdziwymi przyjaciółmi.

Internet jest fajny iw ogóle, ale czasami warto mieć przyjaciół w świecie zewnętrznym.

Pomyśl o tym, kogo znasz. Zapytaj znajomych i członków rodziny, czy znają kogoś, kto mógłby być zainteresowany wymianą językową. Czy masz znajomego, który jest native speakerem? Dalecy hiszpańskojęzyczni krewni mieszkający za granicą? Rodzina z wymiany kulturalnej z tamtego czasu, kiedy odwiedziłeś Chile w liceum? Umów się na randkę na Skype co dwa miesiące i upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu: utrzymuj swoje relacje i ćwicz hiszpański.

Możesz także eksplorować swoją sieć i sięgać poza połączenia pierwszego stopnia. Spraw, aby profile w mediach społecznościowych wykonywały za Ciebie ciężkie zadania, aktualizując swój status na Facebooku lub wysyłając tweeta. Daj znać innym, że uczysz się hiszpańskiego i szukasz partnera do rozmowy! O wiele przyjemniej może być porozmawiać z kimś, z kim masz osobistą więź.

2. Śledź znajomych z Facebooka, aby znaleźć innych uczniów języka hiszpańskiego.

Jeśli jesteś tak oddanym Facebookerem jak ja i wszyscy, których poznałeś od czasów gimnazjum (i ich matka) są obecnie Twoimi przyjaciółmi, cóż, dziś jest Twój dzień, aby zabłysnąć. Zarejestruj się w Duolingo.

Ta bezpłatna strona internetowa do nauki języków wykorzystuje zabawne gry, aby zintegrować naukę języków z codzienną rutyną. Najlepszą cechą jest to, że synchronizuje się z twoją siecią Facebook. Oznacza to, że możesz zobaczyć, kto jeszcze w Twojej sieci jest na Duolingo i uczy się hiszpańskiego. Chociaż rozmowa z obcym mówcą nie jest wprawdzie idealna, może pomóc początkującym uczącym się języka, usuwając niepokój. Twój partner do rozmowy będzie sfrustrowany tak samo jak ty, aby każdy mógł pozostać spokojny.

3. Rozmawiaj z nieznajomymi.

Wiem, że twoja mama powiedziała ci, żebyś tego nie robił, ale to było w przedszkolu. Jesteś teraz dorosły i istnieje cała ogólnoświatowa sieć pełna potencjalnych partnerów do rozmów. Co ważniejsze, strony wymiany językowej są projektowane z myślą o Twoim bezpieczeństwie. Oto kilka stron wymiany językowej, które są bardzo polecane:

Kawa

Ta szybko rozwijająca się witryna wymiany językowej, naprawdę dobrze zapowiadająca się, ma prawdopodobnie najbardziej przyjazną, najbardziej zabawną sieć uczących się języków. Oprócz konwersacyjnej wymiany językowej, ta strona umożliwia granie w gry edukacyjne w zespołach z innymi osobami uczącymi się języków. Jakie to jest świetne?

  25 zwycięskich wskazówek dotyczących nauki hiszpańskiego bez wydawania ani grosza

LingoGlobe

Zapisz się na uroczego ptaka z kreskówek na stronie głównej, zostań, aby cieszyć się wysokiej jakości nauką języka. Ta strona oferuje materiały do ​​nauki, takie jak listy słówek i tematy do rozmów, a także fantastyczną sieć chętnych do wymiany partnerów.

Moja wymiana językowa

Ta strona wykracza poza tradycyjną wymianę językową za pośrednictwem czatu wideo lub audio. Mają też gry, fora, czaty do ćwiczeń przez SMS-y i program wymiany e-maili „pen pal”. Możesz nawet usiąść na grupowej wymianie językowej na żywo, aby poczuć dynamikę. Możesz to wszystko zrobić za darmo! Jednak bez płacenia za miesięczne członkostwo będziesz musiał poczekać, aż inne osoby skontaktują się z Tobą i zaproszą Cię do czatu.

4. Miej oko na czas.

Złota zasada wymiany językowej jest taka, że ​​doświadczenie powinno przynosić obopólne korzyści Tobie i Twojemu partnerowi. Ustaw określoną ilość czasu na rozmowę. Poświęć dokładnie połowę tego czasu na jeden język, a drugą połowę na inny język. Przekraczanie czasu przeznaczonego dla jednego języka jest złem. Jeśli to zrobisz, pamiętaj, aby uczciwie zrekompensować, dodając kilka dodatkowych minut do czasu przeznaczonego na inny język.

5. Wejdź do strefy.

Do tej pory prawdopodobnie bardziej przywykłeś do czytania, pisania i robienia notatek niż do rozmów z innym człowiekiem w celu nauki języków. Pamiętaj, że czas wymiany językowej najlepiej wykorzystać na poprawę umiejętności mówienia i rozumienia. Zapisywanie notatek na temat nowo nauczonego słownictwa jest w porządku z umiarem, ale nie pozwól, aby robienie notatek odciągało Cię od prowadzonej rozmowy.

Innym kluczem do opanowania języka hiszpańskiego jest zapamiętanie: im mniej myślisz, tym lepiej będziesz mówić. Możesz również pokusić się o trzymanie hiszpańskiej ściągawki w pobliżu ekranu komputera. Kiedy dopiero zaczynasz, wyobrażanie sobie latania w pojedynkę może być denerwujące. Jednak rozmowa wzmacnia wiedzę, czerpiąc z informacji już przechowywanych w twoim mózgu. Obiecuję, że są tam zalogowane informacje. Kiedy przestaniesz mieć obsesję na punkcie tego, jak powiedzieć właściwą rzecz, przyjdzie ci to łatwiej. Pomyśl o pisklęciu, które potrzebuje popchnięcia z gniazda, aby zdać sobie sprawę, że jego skrzydła działają dobrze.

6. Zwróć uwagę.

Bardzo częstym błędem jest ignorowanie tego, co mówi twój partner, aby móc skupić się na wymyśleniu kolejnego genialnego zdania. Nagle zdasz sobie sprawę, że podczas burzy mózgów zadano ci pytanie i nie masz najmniejszego pojęcia, jak odpowiedzieć. Pamiętaj, że aby uzyskać płynną konwersację, niezbędne jest rozwinięcie umiejętności mówienia i słuchania.

  7 sztuczek do nauki mówienia po hiszpańsku po hiszpańsku

7. Wyhoduj grubą skórę.

Zazwyczaj partnerzy do konwersacji są świadomi Twojego poziomu językowego i są bardzo pomocni, ponieważ, podobnie jak Ty, potykają się o nowy język. Mimo to „mój partner językowy wyśmiał mnie, muszę brzmieć jak głupek” to jedna z wielu samooceniających się myśli, które nękają umysły nowo mówiących po hiszpańsku podczas rozmowy. Pozbądź się tego pomysłu. Teraz.

Może powiedziałeś wszystko perfekcyjnie, ale twój partner śmiał się, ponieważ twój akcent brzmiał słodko, powiedziałeś coś ironicznego lub po prostu miałeś świetny komediowy wyczucie czasu.

Z drugiej strony, może powiedziałeś coś zabawnego. Hej, musisz zaakceptować, że tak się dzieje. Naucz się śmiać z siebie i idź dalej. Robienie głupich błędów to część zabawy. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego się śmieją, zapytaj ich grzecznie, czy powiedziałeś coś niedorzecznego. Rób to, nie stając się defensywnym – jest to o wiele bardziej prawdopodobne, że rozmowa stanie się niezręczna niż kilka hiszpańskich wpadek.

8. Nie spiesz się.

Hiszpański można mówić dość szybko. Nawet jeśli wiesz, co chcesz powiedzieć po hiszpańsku, prawdopodobnie masz problem z językiem, gdy próbujesz powiedzieć to w naturalnym tempie native speakera. To frustrujące, gdy język nie nadąża za mózgiem. Jeśli zaczniesz się jąkać i jąkać w swoich zdaniach, jest to główny znak, że wyprzedzasz siebie. Ciągłe mówienie w ten sposób zmęczy Cię, sfrustruje i sprawi, że nie będziesz w stanie mówić płynnie po hiszpańsku. Jest jedno rozwiązanie: zwolnij. Wypowiadaj zdania powoli, wyraźnie i ostrożnie wypowiadaj każdą sylabę. Kiedy czujesz się komfortowo przy określonej prędkości, przekraczaj granice i stopniowo przyspieszaj.

9. Ożyw wszystko!

Spróbuj odciągnąć rozmowę od bezmyślnej małej pogawędki. Rozmawiaj o rzeczach, które Cię ekscytują. Poszukaj słownictwa na swoje ulubione tematy, takie jak filmy, wiadomości czy piłka nożna. Opowiedz im o swoich głębokich, mrocznych sekretach lub najbardziej wstydliwych momentach. Oczywiście możesz czuć się bardziej ograniczony, jeśli dopiero zaczynasz naukę języka hiszpańskiego. W porządku. Właściwie to nawet lepiej! Od samego początku będziesz zmotywowany do rozwijania soczystego słownictwa, dzięki czemu będziesz mógł zagłębić się w ciekawsze tematy niż pogoda i to, co zjadłeś na lunch.

10. Nie zapominaj, że dajesz to, co dostajesz.

Ostatecznie to od Ciebie zależy, czy wymiana językowa będzie cennym doświadczeniem. Jeśli wejdziesz do rozmowy z negatywnym nastawieniem lub niechęcią do mówienia, będziesz rozczarowany wynikiem. Zachowując pozytywne nastawienie i uruchamiając kamerę internetową z uśmiechem na twarzy, masz gwarancję lepszej rozmowy. To jest droga dwukierunkowa, przyjacielu! Bądź uważny, przyjazny i szczerze interesuj się tym, co twój partner ma do powiedzenia. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz zdobyć przyjaciela na całe życie!

.