12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Czy hiszpańskie zanurzenie zaczyna być dla ciebie przestarzałą wiadomością?

Czy język Twojego telefonu został zmieniony na hiszpański od dnia, w którym go dostałeś?

(I twoje konto na Facebooku i Twitterze.)

Czy ledwo pamiętasz swoje życie sprzed cotygodniowych wymian językowych przez Skype’a?

Cóż, mam coś dla Ciebie: 12 zabawnych, nieszablonowych sposobów, aby naprawdę urozmaicić naukę hiszpańskiego!

Jest tu mnóstwo dobrych rzeczy, więc wskoczmy od razu.

.

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

1. Dokonaj rezerwacji w meksykańskiej restauracji

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Wyciągnij swoją książkę telefoniczną — ee, kogo żartuję — otwórz Google i poszukaj meksykańskich restauracji w innym stanie. Gdzieś, gdzie prawdopodobnie nigdy nie będziesz, a mimo to Twój abonament nadal pozwala na dzwonienie.

Teraz zadzwonisz pod ten numer i zarezerwujesz kolację dla pięciu osób na następny piątek o 19:00 po hiszpańsku.

Nie zapomnij przywitać się z osobą, która odbierze telefon („Hola, buenos días”), a następnie możesz poprosić o dokonanie rezerwacji. Istnieje wiele wariacji na temat tego, jak można to powiedzieć: „quisiera reservar una mesa…”, „me gustaría hacer una reservación…” itp.

Ale co, jeśli nie przyjmą rezerwacji? Cóż, wtedy ci to powiedzą i poczujesz się niesamowicie, kiedy to zrozumiesz. Możesz też zapytać z góry przed dokonaniem rezerwacji, jeśli chcesz.

A co jeśli odbiorą telefon po angielsku? Po prostu zacznij mówić po hiszpańsku i nie przełączaj się! Jeśli osoba po drugiej stronie naprawdę nie mówi po hiszpańsku i nie może przekazać telefonu nikomu mówiącemu po hiszpańsku, wystarczy wypróbować inny numer.

Następnie następnego dnia oddzwoń, aby anulować rezerwację. Tak, ponieważ jesteśmy dobrymi ludźmi i nie chcemy powodować niepojawienia się, a dodatkowo mamy więcej praktyki hiszpańskiego!

To ćwiczenie jest idealne, ponieważ jest bardzo niskie, ale nadal jest autentyczne.

Możesz oczywiście rozgałęzić się z meksykańskiego na inne odmiany restauracji, w których mówi się po hiszpańsku. I pamiętaj, aby pomieszać liczbę osób, dni tygodnia i godzinę rezerwacji. Możesz dokonać kilku rezerwacji z rzędu i anulować je wszystkie następnego dnia lub dzwonić w nowe miejsce każdego dnia w ciągu tygodnia.

Ostatnią odmianą jest poproszenie o coś innego niż rezerwację, kiedy dzwonisz. Jakie są ich godziny? Czy są otwarte w niedziele? Jakie są ceny? Czy w restauracji są opcje wegetariańskie? itp. Pod koniec będziesz zawodowcem!

2. Zorganizuj wyzwanie Jimmy’ego Fallona z synchronizacją ust z hiszpańskimi piosenkami

Widziałeś wyzwania związane z synchronizacją ust Jimmy’ego Fallona? Jeśli nie Spójrz na to.

To wydarzenie działa najlepiej z przyjacielem, a jeszcze lepiej z grupą znajomych, jeśli chcesz, aby publiczność na żywo oceniła wyzwanie. Ale ja też nie jestem ponad synchronizacją ust, więc możesz dostosować ją do swojej sytuacji społecznej.

Chodzi o to, aby w piosence w języku hiszpańskim wykonać niesamowity występ z synchronizacją ust.

W konkursach Jimmy’ego Fallona są trzy rundy, a każdy zawodnik synchronizuje się z ustami do klipu z inną piosenką w każdej rundzie — ale wybierz preferowany format.

Zanim zdołasz wytrzymać prawdziwe wyzwanie, będziesz musiał ćwiczyć i zapamiętywać teksty. To naprawdę pomoże, jeśli wcześniej wiesz, o czym jest twoja piosenka.

Gorąco polecam sprawdzenie preply najpierw, aby sprawdzić, czy mają twoją piosenkę, lub po prostu wybierając spośród teledysków preply. Nauka hiszpańskiej piosenki nigdy nie była łatwiejsza z Wyjątkowa internetowa platforma do zanurzania się preply!

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Następnie, po zapoznaniu się z tekstami, kilka rund Szkolenie z tekstów sprawdzi twoją pamięć. W tej grze online musisz wypełniać puste miejsca w słowach podczas odtwarzania piosenki. Możesz wybrać poziom trudności, od 10% brakujących słów do wszystkich brakujących słów.

Następnie poćwicz śpiewanie do występu artysty. Uważaj na ich usta. Zauważ, że po hiszpańsku otwierasz usta znacznie szerzej niż po angielsku. Kiedy potrafisz śpiewać piosenkę(i) do przodu i do tyłu i wiesz, jak sprawić, by twoja twarz była wystarczająco wyrazista, aby wygrać, jesteś gotowy, aby dać występ roku.

Niektóre osobiste ulubione to:

„Recuérdame” La Quinta Estación

„Volverá” El Canto del Loco (dla niektórych intensywnych wyrazów twarzy)

  Niezbędne tematy do zaawansowanych sesji powtórkowych z języka hiszpańskiego

„Limón y sal” Juliety Venegas

„Ni una sola palabra” Pauliny Rubio

„Esclavo de tus besos” Davida Bisbal

„Danza Kuduro” Don Omara z udziałem Lucenzo (aby wszyscy tańczyli z chwytliwym tanecznym hitem!)

A jeśli chcesz wygrać, zaimponuj publiczności zwrotką lub refrenem z wypełnionej słowami piosenki, takiej jak Calle 13 „Adentro”.

3. Wciągnij się w hiszpańskie ciekawostki

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Ilu z was gra już w Trivia Crack? Jeśli masz smartfon lub tablet, pobierz aplikację za darmo już teraz i podziękuj mi (lub przeklnij mnie!) później.

Jest powód, dla którego ta gra nazywa się Trivia Crack.

Przed rozpoczęciem gry po prostu wybierz hiszpański jako swój język na pierwszym ekranie. Możesz grać przeciwko losowemu przeciwnikowi, więc nie musisz znać osobiście kogoś, kto zechce grać przeciwko tobie po hiszpańsku.

Na ekranie pojawi się pytanie z czterema możliwymi odpowiedziami. Wybierz jedną z czterech opcji, zanim skończy się czas. Jeśli otrzymasz właściwą odpowiedź, możesz zacząć ponownie. Wygraj koronę w każdej z sześciu kategorii (zróżnicowanych kolorami), zanim przeciwnik wygra grę — tak jak zbierałbyś kawałki ciasta w Trivial Pursuit.

Dobrze jest znać odpowiedzi na ciekawostki po angielsku, ale kiedy znasz odpowiedź po hiszpańsku? Czysta chwała.

4. Przeprowadzaj wywiady z głośnikami hiszpańskimi w sprawie „przydziału klasy”

Dwukrotnie teraz, kiedy mieszkam i podróżuję po krajach azjatyckich, udzielałem wywiadów na ulicy w języku angielskim przez studentów uczących się mojego języka ojczystego. Jeden był uczniem szkoły podstawowej, a innym razem była to grupa studentów, którzy nagrali wywiad na wideo, a następnie kazali nam zapisać nasze odpowiedzi na papierze.

Jaki jest sens tej opowieści? Możesz zrobić to samo po hiszpańsku i po prostu udawać, że to rozmowa kwalifikacyjna dla „szkoły”. Tego typu kłamstwa są dopuszczalne, prawda?

Pewnie, ze tak! O wiele łatwiej jest zwracać się do ludzi, gdy masz ustaloną listę pytań do zadania. Co więcej, pozwala ci zapoznać się z podstawami i zadawać pytania w oparciu o to, co chcesz ćwiczyć.

Zapytaj o miasto urodzenia i poproś rozmówcę o przeliterowanie nazwy miasta, aby poćwiczyć pisownię. Możesz poprosić o urodziny, aby przyzwyczaić się do liczb, lat i miesięcy. Jeśli jesteś bardziej zaawansowany, możesz wybrać temat lub zapytać o opinie na temat bieżących wydarzeń lub głębszych kwestii – Twoja wyobraźnia jest granicą. Więc w zależności od tego, nad czym musisz popracować, zaprojektuj stronę z pytaniami do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dalej są wywiady. Jeśli mieszkasz w większym mieście lub mieście z ludnością hiszpańskojęzyczną, będziesz wiedział, dokąd się udać. Jeśli nie masz pewności, udaj się do najbliższego sklepu spożywczego z latynoską żywnością lub innego dużego sklepu, w którym często słyszysz język hiszpański.

Jeśli masz pewność, że w promieniu 20 mil nie ma osób mówiących po hiszpańsku, odwiedź internet! Miej kilka krótkich wymian online z tych samych trybów, z których regularnie korzystasz. Ponownie, jest to bardzo niskie ciśnienie, ponieważ wiesz, o co prosisz i jakiego rodzaju odpowiedzi się spodziewać.

Możesz nagrać dźwięk lub wideo (za zgodą rozmówcy), a następnie poprosić osobę badaną o zapisanie odpowiedzi w kwestionariuszu. W ten sposób możesz wrócić później i ponownie wysłuchać wywiadu, a będziesz mieć klucz, jeśli kiedykolwiek będziesz niepewny, co zostało powiedziane.

5. Ćwicz do hiszpańskich filmów treningowych

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Ten jest jak wygrana-wygrana, ponieważ nie tylko Twój hiszpański poprawi się w wielu dziedzinach, ale także będziesz traktować swoje ciało uprzejmie!

Spalanie kalorii do hiszpańskich filmów treningowych nauczy Cię hiszpańskich części ciała i kierunków (lewo/prawo/góra/dół), a także łatwo przyswoisz nowe zwroty dzięki naturalnemu powtarzaniu, które pochodzi z ćwiczeń („Exhalando, inhalando, exhalando , inhalando,”) Nie wspominając o częstym liczeniu i komendach, które ciągle będziesz słyszeć.

Dodatkowo, bez względu na to, czy rozumiesz wszystko, co zostało powiedziane, nadal powinieneś być w stanie z łatwością podążać za tekstem ze względu na silne wizualne wskazówki w filmach.

Nie pamiętasz, kiedy ostatnio dobrowolnie ćwiczyłeś? Następnie zacznij od ta podstawowa rutyna (z wyraźnym dźwiękiem) dla początkujących, którzy chcą zacząć nabierać formy.

Potrzebujesz popracować nad swoim rdzeniem? Tutaj jest Podstawowa mata do pilatesu wideo. Masz partnera, który chce z tobą salsę? Możesz przyłóż salsę bailar. Chcesz nauczyć się choreografii pop paso a paso (krok po kroku)? Bum, jest tutaj.

Po prostu wyszukaj hiszpański termin określający rodzaj zajęć fitness, które chcesz znaleźć, a autouzupełnianie powinno pomóc Ci uzyskać resztę.

Istnieją również zajęcia fitness z dubbingiem w języku hiszpańskim – jak te zajęcia z aerobiku— co, na szczęście dla nas, oznacza, że ​​język jest bardzo jasny i łatwy do zrozumienia.

Jeśli wolisz zajęcia na żywo, większość Zajęcia z zumby odtwarzać muzykę hiszpańską przez cały czas. Po lekcjach zumby w naszym centrum kultury zawsze tkwiły mi w głowie hiszpańskie piosenki. (A jaki będziesz fajny, jeśli potrafisz wypowiadać słowa, gdy się poruszasz i tańczysz?)

6. Porozmawiaj z hiszpańskim menu 1-800 lub przedstawicielem obsługi klienta

Dzwonienie do tych restauracji rozgrzewało cię i znajomo rozmawiało o jednym małym zadaniu. Rozwińmy więc nieco, dzwoniąc pod numery 1-800 z hiszpańskim menu, które ma dziś większość dużych firm w Stanach Zjednoczonych.

  Myślę, że dlatego Yo Soy: Jak zacząć myśleć po hiszpańsku

Mówimy o liniach lotniczych, dostawcach telefonów komórkowych, dostawcach Internetu, bankach – każdej firmie z ogromną klientelą, która z pewnością miałaby w swoim składzie pracowników hiszpańskiej obsługi klienta.

Jeśli na początku chcesz pozostać przy nagranym menu głosowym, zacznij od American Airlines (+1 800-433-7300). Obecnie łączą się z US Airways, więc w tej chwili jest krótka, wstępnie nagrana wiadomość na ten temat, kiedy zadzwonisz po raz pierwszy, ale wkrótce usłyszysz:

Para español, diga „español”. (W języku hiszpańskim powiedz „español”).

I wiesz, co robić. Możesz wybrać fałszywe pytanie z wyprzedzeniem lub po prostu improwizować na podstawie opcji menu. To świetny sposób na uzyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej na temat Twojej wymowy, ponieważ jeśli komputer nie może zarejestrować tego, co powiedziałeś, poprosi Cię o powtórzenie tego.

Gdy już poczujesz się swobodnie, rozmawiając z wcześniej nagranym menu, spróbuj porozmawiać z prawdziwym przedstawicielem obsługi klienta na żywo przez telefon z innej firmy. Pamiętaj tylko: nie mówisz po angielsku! Udawaj, że twój język ojczysty to rosyjski

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

czy coś, więc musisz używać hiszpańskiego! Lo siento, no hablo inglés. (Przepraszam, nie mówię po angielsku).

Dzięki Verizon możesz nawet prowadzić czat online (pisemny) po hiszpańsku z przedstawicielem obsługi klienta, jeśli chcesz poćwiczyć czytanie i pisanie. Ich hiszpański numer obsługi klienta znajduje się na tej samej stronie, jeśli wolisz dzwonić.

7. Wyszukaj Google by Voice po hiszpańsku

Innym sposobem na uzyskanie natychmiastowej, cennej informacji zwrotnej na temat wymowy jest skorzystanie z funkcji wyszukiwania głosowego Google.

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Wejdź na stronę Google kraju hiszpańskojęzycznego, takiego jak Hiszpania google.es. Kliknij małą ikonę mikrofonu po prawej stronie paska wyszukiwania, a następnie powiedz coś po hiszpańsku. Zobacz, co pisze Google i sprawdź, czy prawidłowo Cię usłyszał.

Czy Google poprawnie odczytało znaki akcentu? Jak to się ma do hiszpańskich homofonów?

Jeśli nie wiesz, co powiedzieć, możesz przeczytać nagłówki z hiszpańskiej strony z wiadomościami lub zadawaj pytania dotyczące pogody w tym tygodniu — cokolwiek chcesz!

8. Ugotuj hiszpański przepis tak, jakbyś prowadził pokaz kulinarny

Zamierzamy zająć się gotowaniem przepisu napisanego po hiszpańsku i przyspieszymy go jeszcze bardziej! Bam! (Emeril, ktoś?)

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Najpierw musisz wybrać przepis. Wymeldować się Que Rica Vidagdzie można wyszukiwać przepisy w języku hiszpańskim według rodzaju jedzenia, położenia geograficznego lub aktualnej pory roku. Wszystkie Przepisy Meksyk to kolejna opcja i pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z Google”[the name of the food in Spanish] recetas” (przepisy).

Pierwszy sposób na uczynienie go wyjątkowym: wybierz przepis powszechnie przyrządzany w kraju hiszpańskojęzycznym.

Aby pójść o krok wyżej: Kupuj swoje składniki w sklepie spożywczym pochodzenia latynoskiego. To zmusi cię do używania języka w prawdziwym życiu, a ponadto możesz sprawdzić najbliższy latynoski sklep spożywczy, kiedy będziesz przeprowadzać „szkolne” rozmowy kwalifikacyjne (od punktu 4.).

Następnie, przygotowując przepis w domu, udawaj, że prowadzisz pokaz gotowania! Wypowiadaj głośno każdy krok podczas przygotowywania dania. To da ci świetną werbalną praktykę z poleceniami. Skorzystaj ze wskazówek z przepisu, aby Cię poprowadzić.

Potrzebujesz chwilę wymieszać lub poczekać, aż coś się usmaży? Zmuś się, by wypełnić puste przestrzenie małą pogawędką ze swoją fałszywą publicznością — a może będziesz mieć publiczność na żywo, z którą możesz porozmawiać, na przykład z przyjaciółmi, drugą połówką, a nawet swoim psem!

Podaruj sobie alter ego hiszpańskiego gospodarza kulinarnego o dziwacznej osobowości, który zapewni dodatkową rozrywkę.

Chcesz inspiracji? Zegarek “Cocina con Sergio” lub jakikolwiek program włączony Kanał Cocina, który jest podobny do hiszpańskiej sieci spożywczej. Możesz również sprawdzić ta biblioteka przepisów od RTVE, który zawiera listę składników i wskazówki pod każdym filmem na wypadek, gdybyś chciał odtworzyć jedno z ich dań.

9. Zakryj ściany inspirującymi hiszpańskimi cytatami

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Źródło: http://menteemprendedora.com/inspiracion

Aby nie zapomnieć o języku hiszpańskim, pokryj ściany swojego pokoju lub biura – lub gdziekolwiek spędzasz mnóstwo czasu – inspirującymi hiszpańskimi cytatami. Tak, naprawdę możesz zrobić każdy rodzaj hiszpańskiej wizualizacji, na przykład plakaty z klasycznymi hiszpańskimi reklamami podróżniczymi lub kolaż z hiszpańskie czasopisma.

Ale inspirujące cytaty zapewnią pozytywne skojarzenie z językiem hiszpańskim, a także sprawią, że twoje dni będą jaśniejsze, a twoja pewność siebie będzie silniejsza. Sprawdź wyniki wyszukiwania na Pintereście dla “fraza motywacyjna” lub “citas inspiradoras” aby znaleźć ładnie zaprojektowane cytaty, które możesz wydrukować. Wyszukiwanie grafiki w Google przy użyciu tych samych wyszukiwanych haseł może dać dodatkowe wyniki.

Lub jeśli masz ochotę na projekt artystyczny, po prostu użyj cytatów jako ich słów i napisz je w swoim własnym stylu w preferowanych kolorach, aby uzyskać naprawdę spersonalizowaną dekorację. A dlaczego nie ustawić tła pulpitu i telefonu jako jednego z tych cytatów, gdy jesteś przy tym?

10. Prowadź codzienny dziennik wdzięczności w języku hiszpańskim

Wdzięczność może mieć tak niezwykły wpływ na twoje życie, więc połączmy tę dobroć z hiszpańskim! Napisanie krótkiej listy trzech rzeczy, za które jesteś wdzięczny każdego dnia, jest znacznie łatwiejsze niż pisanie długich wpisów do dziennika o wszystkim pod słońcem. Nie musisz nawet używać pełnych zdań!

  Jak poprawić wymowę za pomocą łamaczy języka hiszpańskiego?

Połóż dziennik przy łóżku i rób to przed pójściem spać każdego wieczoru, zastanawiając się nad wydarzeniami tego dnia. Ponieważ są to tylko krótkie trzy pozycje, nie powinno być w ogóle kłopotliwe, aby od razu wyszukiwać nieznane słowa w hiszpańskim słowniku.

Jeśli nigdy nie byłeś jednym z piór i papieru, sprawdź aplikację, taką jak Wdzięczność! To jest dostępne w iTunes Storei może to być właśnie dla Ciebie. Ta dobrze zaprojektowana aplikacja pomaga wyrobić w sobie nawyk rejestrowania pięciu rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

Aplikacja jest dostępna w języku hiszpańskim, a firma przekazuje 10% swoich zysków – dzięki czemu niska cena jest jeszcze łatwiejsza do zrzucenia. Sprowadza się to do tego, że inwestujesz w swoje szczęście i umiejętności hiszpańskiego. Wygrana.

Inną opcją jest „Zachwycający Diario de Gratitud, 3 Cosas Buenas(Wspaniały Pamiętnik Wdzięczności, 3 dobre rzeczy), aplikacja na Androida, która zmusza Cię do zapisywania trzech rzeczy dziennie, za które jesteś wdzięczny (oczywiście po hiszpańsku!)

11. Wolontariusz na hiszpańskim obozie lub programie pozaszkolnym

Gdzieś w późnym gimnazjum lub wczesnym liceum pomagałem w programie hiszpańskiej szkoły letniej dla uczniów szkół podstawowych w moim mieście. Jako asystentka przebywanie z dziećmi było łatwe i przyjemne, ale nigdy nie spodziewałam się, że umiejętności językowe, których doświadczyłem, są łatwe.

Uczenie się podstaw na wielu lekcjach, które mieliśmy każdego dnia – alfabet, liczby, zwierzęta itp. – naprawdę ułatwiło mi powrót do moich regularnych lekcji hiszpańskiego w szkole tej jesieni. Czułem się bardzo komfortowo pisując słowa lub wypowiadając lata i ceny, a za każdym razem, gdy wspomina się oos (niedźwiedzie), do dziś nadal słyszę „Ryk! Oso!” towarzyszyło nam podnoszenie rąk jak niedźwiedzie pazury, które robiliśmy podczas jednostki ze zwierzętami. (I „Tweetuj, tweetuj, pájaro”, jeśli o to chodzi!)

Sprawdź więc, czy w Twojej lokalnej szkole podstawowej odbywają się letnie zajęcia z języka hiszpańskiego lub zajęcia pozalekcyjne i zaproponuj wolontariat jako asystent. Obecnie jest też mnóstwo hiszpańskich obozów letnich, na których możesz nawet ubiegać się o pracę.

12. Weź udział w kursie MOOC na hiszpańskim lub latynoamerykańskim uniwersytecie

12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiego

Kursy MOOC to masowe otwarte kursy online, które zasadniczo umożliwiają bezpłatne uczestnictwo w kursach uniwersyteckich z domu. I to nie są tylko zajęcia ze starego uniwersytetu, możesz brać udział w kursach ze Stanford, Harvard i wielu innych najlepszych uczelni.

Dwoma największymi obecnie dostawcami MOOC są Coursera i edX.

Jak to może pomóc naszemu hiszpańskiemu? Możesz wziąć udział w zajęciach — na inny temat — na hiszpańskojęzycznym uniwersytecie!

Po pierwsze, mamy Coursera: nauczycieli, kolegów z klasy, wykłady, prace domowe i dyskusje grupowe, wszystko online.

Kursy oferowane na Coursera są prowadzone przez profesorów z instytucji o światowej renomie, a jeśli chcesz zapłacić, możesz nawet zdobyć certyfikat z wielu kursów. Prowadzi również sekcję nauki języków w swoim katalogu online. Wiele kursów będzie skierowanych do początkujących, ale inne obejmują tematy od podstawowego słownictwa po umiejętności pisania i kulturę. Poza tym oferują kursy z szerokiej gamy tematów, które są nauczane w całości w języku hiszpańskim.

EdX jest w rzeczywistości jedną z największych stron MOOC. Został stworzony przez Harvard i MIT, dwa bardzo znane i drogie uniwersytety w Ameryce. Znajdziesz tu wiele kursów na poziomie college’u, stworzonych i prowadzonych przez prawdziwych profesorów z najlepszych uniwersytetów.

W porównaniu do Coursera, edX jest nieco bardziej skoncentrowany na naukach ścisłych niż humanistycznych. EdX wydaje się czasami nieco trudniejszy niż Coursera, z szybszym tempem i pytaniami, które pochodzą bezpośrednio z zestawów problemów na terenie kampusu, ale hej, może to być właśnie to, czego potrzebujesz. Kliknij ten link, aby przeszukać ich aktualny katalog kursów!

Najlepsza część? W rzeczywistości możesz zdobywać punkty za studia na EdX, za pośrednictwem Arizona State University, a większość kursów ma certyfikaty, które możesz uzyskać za ich ukończenie. To nie jest darmowe, ale jest tańsze niż bycie w prawdziwym college’u. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co jest aktualnie oferowane.

Oto wybór niektórych uniwersytetów latynoamerykańskich i hiszpańskich 12 niekonwencjonalnych sposobów ćwiczenia hiszpańskiegoktóre obecnie prowadzą kursy MOOC na wielu różnych kursach w tych dwóch witrynach:

Tecnológico de Monterrey
Uniwersytet Autonomiczny w Madrycie
Uniwersytet Carlosa III w Madrycie
Universidad Nacional Autónoma de México
Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie
Universitat Politècnica de Valencia

Wyszukiwanie tej listy MOOC pozwoli Ci wprowadzić zakres dat i pokazać wszystkie kursy dostępne w języku hiszpańskim w tym okresie — od wszystkich dostawców MOOC, nie tylko Coursera i EdX.

I oto masz to, kilkanaście sposobów na dodanie emocji do twojej hiszpańskiej praktyki. Więc przejdźmy do tego, na co czekasz? ¡Vamos!

Rebeka Thering jest niezależnym pisarzem i redaktorem, który mieszkał za granicą, ucząc ESL w Hiszpanii i Korei Południowej. Doceniając edukację i rzeczy, które nie są rzeczami, inspiruje i pomaga innym, pisząc o swoich doświadczeniach za granicą, spostrzeżeniach kulturowych i dążeniach do samodoskonalenia na Rebe z klauzulą.

.