12 wskazówek, jak ćwiczyć konwersację po hiszpańsku jak gwiazda rockaZnalazłeś w mieście partnera do rozmów po hiszpańsku?

Czy rozmawiasz z kimś online w zaciszu własnego domu?

A może wciąż wahasz się, czy porozmawiać z native speakerem i jeszcze czegoś nie skonfigurowałeś (jeśli tak jest, zrób to! Jesteś gotowy! To może być najlepsza decyzja w Twoim roku!).

Praktyka konwersacji w języku hiszpańskim jest jednym z najlepszych i najszybszych sposobów na podniesienie swoich umiejętności językowych z poziomu średnio zaawansowanego do zaawansowanego, ale niewiele osób naprawdę wie, jak najlepiej wykorzystać każdą sesję.

Z mojego doświadczenia na przykład wynika, że ​​nie ma sensu marnować dużo czasu na poprawianie gramatyki lub wyjaśnianie wątpliwości związanych z dokładnością.

Zajęcia konwersacyjne powinny skupiać się na płynności i być tak zabawne i beztroskie, jak to tylko możliwe. Przekonałem się, że kiedy nauczyłem się relaksować i płynąć z prądem, w naturalny sposób wpadłem w rytm języka hiszpańskiego.

Podczas zajęć konwersacyjnych świetnie się bawiłem, głównie dlatego, że unikałem pokusy zbytniego ich ustrukturyzowania. Łatwo jest czuć się sfrustrowanym, gdy nie możesz przekazać tego, co chcesz powiedzieć, a zegar nadal szczęśliwie tyka.

Oczekiwanie zbyt wiele po każdej konwersacji jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez większość uczących się języka hiszpańskiego.

Więc jaki jest najlepszy sposób na podejście do praktyki konwersacji w języku hiszpańskim?

Aby jak najlepiej wykorzystać zajęcia konwersacyjne lub wymiany i ćwiczyć jak gwiazda rocka — niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym mówcą — oto 12 fantastycznych wskazówek dla Ciebie.

.

12 wskazówek, jak ćwiczyć konwersację po hiszpańsku jak gwiazda rocka

1. Ćwicz co najmniej 2-3 razy w tygodniu.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Zauważyłem, że zajęcia konwersacyjne raz w tygodniu naprawdę mi nie wystarczają. Jedynym sposobem na płynną znajomość hiszpańskiego jest mówienie tak często, jak to możliwe.

Dwa razy w tygodniu to naprawdę dobry początek, ale trzy razy w tygodniu jest idealny. Nie musisz mieć długich sesji — nawet 30 minut trzy razy w tygodniu może zrobić prawdziwą różnicę.

Bardzo ważne jest również, aby nauczyć się mówić po hiszpańsku z native speakerem. Nie ma znaczenia, czy ma doświadczenie w nauczaniu lub wie, jak wytłumaczyć Ci gramatykę hiszpańską. Ważne jest to, że słyszysz naturalną mowę od tubylca.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Konsekwencja to klucz do sukcesu. Jeśli ćwiczysz swoje umiejętności mówienia kilka razy w tygodniu, będziesz konsekwentnie karmić swój mózg hiszpańskim słownictwem i strukturami gramatycznymi. Rezultatem będzie szybsze i lepsze opanowanie języka. Nie przesadzaj. Dobrze jest ćwiczyć rozmowę przez godzinę, jeśli czujesz się zmotywowany, ale unikaj długich, kilkugodzinnych sesji nauki, jeśli naprawdę chcesz przyswoić to, czego się uczysz. Udowodniono, że mikrolearning jest bardzo korzystny, zwłaszcza dla osób uczących się języka. Skorzystaj z tego!

2. Znajdź różne osoby, z którymi możesz porozmawiać.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Brałem udział w zajęciach konwersacyjnych przez około sześć miesięcy, mieszkając w Wenezueli i przez około dwa lata, mieszkając w Argentynie. Upewniłem się, że mam sesje zorganizowane z więcej niż jedną osobą w obu krajach. Uważam, że różnorodność jest bardzo ważna.

Od niektórych nauczyłem się slangu ulicznego, a od innych formalnych przemówień i obszernego słownictwa. Z niektórymi rozmawialiśmy o życiu osobistym, z innymi plotkowaliśmy i rozmawialiśmy o kinie i wystawach sztuki.

Niezależnie od tego, czy udzielam wywiadu, podróżuję po wiejskich równinach Ameryki Łacińskiej, rozmawiam z przyjaciółmi w piątkowy wieczór po pracy, czy dyskutuję o znaczeniu sztuki i kultury, mam teraz dostęp do odpowiedniego słownictwa i mogę wyrażać swoje poglądy słowami pasujących do kontekstu społecznego. Nie byłbym w stanie tego zrobić, gdybym nie cieszył się tak urozmaiconymi rozmowami z tak różnymi ludźmi podczas tych zajęć konwersacyjnych.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Znajdź partnera w języku hiszpańskim. Znajdź rodowitego Hiszpana, który uczy się Twojego języka ojczystego i często się z nim spotykaj, aby ćwiczyć umiejętność konwersacji. Znajdź internetową giełdę języka hiszpańskiego. Jeśli chcesz poćwiczyć mówienie bez wychodzenia z domu, poszukaj partnerów do rozmowy online.

3. Rozwiń swoje umiejętności, zapisując się na rozmowy grupowe.

Gorąco polecam zorganizowanie połączenia zarówno prywatnych zajęć konwersacyjnych, jak i sesji grupowych. Kluczem jest znalezienie grupy osób uczących się języka, które mają lepszy poziom hiszpańskiego niż ty. Odkryłem, że dzięki kontaktom z ludźmi, którzy lepiej mówili po hiszpańsku, mogłem szybciej nauczyć się nowych zwrotów i poprawić swój własny hiszpański. Jedno z pierwszych zajęć z konwersacji grupowych, jakie odbyłem, dotyczyło studentów języków obcych, którzy potrzebowali mojej pomocy w rozmowie. Wcale mi to nie pomogło.

  Jaką metodą szybko nauczyć się hiszpańskiego ?

Sesje grupowe są również przydatne, ponieważ zmuszają Cię do mówienia po hiszpańsku podczas słuchania wielu osób rozmawiających w tym samym czasie. To przygotowuje Cię do prawdziwych sytuacji towarzyskich w języku hiszpańskim, a nie ma nic lepszego niż sesje, które wyposażą Cię w umiejętności, z których będziesz korzystać.

Jedną z unikalnych opcji znajdowania zajęć z konwersacji grupowej jest LingQ. Ta hiszpańska przestrzeń do nauki jest jak forum, wymiana językowa, witryna z korepetycjami i aplikacja w jednym. Oferują one wiele wyjątkowo wygodnych funkcji, których nie znajdziesz nigdzie indziej — takich jak kursy konwersacji grupowych i kursy jeden na jednego.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Dołącz Grupa telegramów Mundo Lingo. Znajdź osoby z Twojego miasta lub z całego świata. Weź udział w rozmowach Live Rooms i weź udział w cotygodniowe spotkania towarzyskie jeśli zdarzy się, że będą miały miejsce w twoim mieście. Szukaj Hiszpańskie grupy dyskusyjne w Meetup. Jest ponad cztery tysiące członków z całego świata!

4. Zainwestuj w małe przygotowanie do rozmowy.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Jeśli Twój poziom języka hiszpańskiego jest na poziomie od początkującego do średnio zaawansowanego, dobrym pomysłem jest poczytanie lub obejrzenie czegoś po hiszpańsku przed pójściem na zajęcia konwersacyjne — aby mieć o czym porozmawiać.

Na początku najtrudniejszą rzeczą w konwersacjach jest posiadanie słownictwa, które pozwala utrzymać dialog w ruchu. Oglądając lub czytając wcześniej coś konkretnego, dotrzesz na zajęcia z konwersacją z bankiem słownictwa, z którego możesz czerpać, i tematem w umyśle.

Kiedyś wysyłałem również to, co przeczytałem lub obejrzałem, mojemu koledze z rozmowy przed pójściem na sesję. Zauważalnie pomogło, gdy druga osoba wiedziała, co widziałem lub czytałem. Byli w stanie mi pomóc, kierując rozmową, gdy tylko stwierdziłem, że nie jestem w stanie wypowiedzieć się po hiszpańsku.

Jeśli szukasz krótkiego klipu do obejrzenia przed ćwiczeniem konwersacji, sprawdź FluentU!

praktyka hiszpańskiej konwersacji

FluentU wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować FluentU za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

FluentU Ad

Ale to nie wszystko!

FluentU ma również kanał na YouTube, na którym możesz przygotować się do prawdziwych rozmów po hiszpańsku.

Hiszpański kanał YouTube FluentU wykorzystuje autentyczny materiał i przekształca go w niesamowite lekcje języka.

Na przykład, możesz podszlifować swoje meksykańskie słownictwo dzięki temu filmowi w meksykańskim slangu:

Lub naucz się mnóstwa słów związanych z jedzeniem, zanim spotkasz swojego partnera językowego, oglądając ten film na temat hiszpańskiego słownictwa kuchennego:

FluentU Spanish to świetne narzędzie do rozgrzewki przed prawdziwym konwojem po hiszpańsku. Subskrybuj kanał więc zawsze jesteś gotowy do rozmowy!

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Zdecyduj się na jeden lub dwa tematy rozmowy. Przed sesją konwersacyjną wybierz kilka tematów, o których chcesz porozmawiać. Następnie poszukaj pokrewnych postów na hiszpańskim blogu FluentU lub pokrewnych filmów na platformie FluentU i zapoznaj się ze słownictwem i zasadami gramatyki związanymi z poruszanymi tematami. Jeśli masz trudności z podjęciem decyzji, o czym rozmawiać, zawsze możesz poszukać inspiracji i tematów do rozmów w Internecie.

5. Zamień robienie notatek w nawyk.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Nabierz zwyczaju zabierania ze sobą małego notatnika na sesje konwersacyjne. Zapisz wszystkie nowe słowa, które pojawią się podczas zajęć i ponownie czytaj notatki przez cały tydzień. Pomoże Ci to zapoznać się ze słownictwem i częściej go używać.

Nadal od czasu do czasu czytam ponownie moje stare zeszyty i wciąż natrafiam na słowa, które słyszałem w rozmowie, ale bardzo rzadko używam ich, kiedy mówię. Nauka nigdy się nie kończy!

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Dowiedz się, jak robić notatki do nauki języka. W zależności od rodzaju ucznia, robienie notatek może przybierać różne formy. Znajdź ten, który jest dla Ciebie najlepszy! Dowiedz się, jak zorganizować zeszyt w języku obcym. Sztuka prowadzenia notatnika językowego nie jest łatwa, ale kiedy nauczysz się kilku sztuczek, robienie notatek będzie twoją ulubioną częścią procesu uczenia się.

6. Znajdź równowagę między pytaniami a odpowiedziami.

Na zmianę bądź tym, który zadaje pytania, i tym, który odpowiada, uczestnicząc w praktyce konwersacyjnej. Niektórzy native speakerzy lubią zadawać wiele pytań, a inni są bardziej zadowoleni, aby usiąść i poprowadzić klasę.

Problem polega na tym, że musisz upewnić się, że masz szansę przećwiczyć zadawanie pytań i odpowiadanie na nie. Musisz mieć szansę na ulepszenie obu rodzajów konstrukcji gramatycznych, więc miej oko na siebie.

Jeśli czujesz, że zawsze zadajesz pytania, wyjaśnij swojemu rozmówcy, że naprawdę skorzystasz na odpowiadaniu na pytania podczas sesji.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Dowiedz się, jak zadawać pytania. Chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje sesje konwersacyjne, więc naucz się budować pytania, zanim je zadasz. Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas, który możesz wykorzystać na słuchanie, jak Twój native speaker odpowiada na Twoje pytania. Przećwicz odpowiadanie na pytania pełnymi zdaniami i rób to również podczas zajęć konwersacyjnych. Udzielanie odpowiedzi pełnymi zdaniami na dłuższą metę pomoże ci mówić szybciej i płynniej, nawet jeśli na początku wydaje się to trudniejsze.

  Jak skutecznie uczyć się hiszpańskiego w domu?

7. Nagraj swoje rozmowy.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Jeśli twój rozmówca nie sprzeciwia się, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać swoje zajęcia konwersacyjne, jest nagranie każdej sesji.

Po zakończeniu zajęć możesz w kółko słuchać rozmowy. Używałem tych nagrań, aby wzmocnić to, czego nauczyłem się podczas sesji i poprawić wymowę.

Słyszenie siebie w nagraniach pomogło mi zauważyć nieprawidłowe tony samogłosek, które robiłem. Mogłem usłyszeć, jak tubylcy wypowiadają pewne słowa i jak je wymawiam.

Nagranie tych sesji było bez wątpienia kluczem do poprawy mojego hiszpańskiego akcentu. Niewiele osób rozpoznaje teraz moje brytyjskie korzenie, a przemawiam dopiero od sześciu lat.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Wykorzystaj w pełni swoje nagrania. Nie słuchaj tylko nagrań po rozmowach. Zapisz słowa, które źle wymówiłeś, twórz fiszki z nowymi słowami, których nauczyłeś się od partnera, czytaj o konstrukcjach gramatycznych, które popełniłeś źle… Pracuj z dźwiękiem i przekształć go w dodatkową lekcję języka! Nagrywaj siebie podczas głośnego czytania. Nie musisz prowadzić rozmowy, aby się nagrać. Chwyć łatwa hiszpańska książka i przeczytaj fragment na głos. Nagraj się, a następnie użyj dźwięku, aby poprawić swoją wymowę, intonację i rytm.

8. Ćwicz rozmowę po hiszpańsku bez partnera.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Tak, dobrze to przeczytałeś. Możesz także ćwiczyć rozmowę po hiszpańsku bez partnera.

Może nie masz wystarczająco dużo wolnego czasu, aby zaangażować się w cotygodniowe rozmowy grupowe lub mieszkasz w miejscu, w którym nie ma żadnych rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego. Być może nadal nie czujesz się na tyle pewny siebie, by podjąć decyzję i publicznie mówić w swoim języku docelowym.

Nie musisz się martwić. Jak mówią: Brak rozmówcy? Nie ma problemu!

To prawda, rozmowy z native speakerem pomogą ci znacznie bardziej niż ćwiczenie na własną rękę, ale jeśli z jakiegoś powodu musisz na razie przeżyć bez partnera, istnieje kilka sztuczek i technik, których możesz użyć, aby poprawić swoją konwersację po hiszpańsku umiejętności.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Myśl po hiszpańsku i mów do siebie. Staraj się myśleć po hiszpańsku tak często, jak to tylko możliwe przez cały dzień. Nie musisz robić nic specjalnego, aby zdecydować się na przejście na hiszpański. Jeśli próbujesz sobie przypomnieć, co musisz kupić w sklepie spożywczym, zrób to po hiszpańsku. Gotujesz? Powiedz sobie, co robisz po hiszpańsku. Iść na spacer? Opisz, co widzisz po hiszpańsku. Każda okazja, by pomyśleć lub porozmawiać ze sobą po hiszpańsku, jest złota. Udawaj, że jesteś inną osobą. Mam na myśli rozmowę przed lustrem. Udawaj, że rozmawiasz z nieznajomym. Zapytaj, jak dostać się do najbliższego muzeum, cenę gazu czy najnowsze odkrycie w nauce. Następnie odpowiedz na pytanie po hiszpańsku w sposób, który (Ty) na pewno zrozumie. Użyj łamaczy języka. Moi najmłodsi uczniowie uwielbiają łamańce językowe i całą zabawę, jaką mają, próbując je za każdym razem coraz szybciej powtarzać. Twistery językowe pomogą Ci pokonać najtrudniejsze kombinacje dźwięków w języku hiszpańskim. Potem normalne rozmowy nie będą dla ciebie wyzwaniem.

9. Spróbuj cieniowania.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Chociaż cieniowanie mogło zostać uwzględnione w poprzedniej wskazówce, jest na tyle ważne, aby nadać mu osobną sekcję.

Czym więc jest cieniowanie języka?

Mówiąc najprościej, cieniowanie języka to technika uczenia się, w której słuchasz dźwięku w swoim języku docelowym i powtarzasz go kilka razy, próbując naśladować akcent, wymowę, rytm i intonację native speakera.

Language shadowing nie skupia się w rzeczywistości na zrozumieniu języka. W rzeczywistości na początku będziesz rzucał cienie na słowa, frazy i zdania, których prawdopodobnie nie zrozumiesz. Jednak ta technika nauki języka została stworzona w sposób, który pozwala na przyswajanie słownictwa i konstrukcji gramatycznych w miarę postępów.

Ponieważ główny nacisk kładziony jest na powtarzanie natywnego dźwięku, możesz użyć dowolnych rodzimych hiszpańskich mediów, które możesz mieć. Shadowing najlepiej sprawdza się, gdy uczysz się sam, ale jeśli twój partner językowy nie ma nic przeciwko temu, że zmieniasz się w hiszpańskojęzyczną papugę, zabierz go na swoje hiszpańskie sesje shadowingu!

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Wybierz hiszpański podcast na interesujący Cię temat. Jeśli znasz temat w swoim ojczystym języku i lubisz go, łatwiej będzie Ci zacząć uczyć się nowych słów i zasad gramatycznych, których możesz później używać w prawdziwych rozmowach po hiszpańsku. Skorzystaj z hiszpańskich filmów FluentU. Ogromna kolekcja krótkich filmów w języku hiszpańskim FluentU zapewni Ci materiał do tworzenia cieni przez wiele miesięcy. Krótkie klipsy sprawiają, że są idealnym materiałem na krótkie sesje cieniowania. Korzystaj z rodzimych mediów hiszpańskich. Jeśli masz Netflix lub dostęp do dowolnego hiszpańskiego programu telewizyjnego lub programu, możesz ćwiczyć cieniowanie języka hiszpańskiego i udawać reportera wiadomości, ulubionego hiszpańskiego aktora, a nawet meteorologa. Po prostu dobrze się baw! Przeczytaj tłumaczenie i transkrypcję po sesji shadowingu. Po zakończeniu sesji shadowingu możesz kilka razy posłuchać dźwięku, czytając tłumaczenie i transkrypcję/napisy dźwięku (jeśli są dostępne). Pomoże ci to zrozumieć i skonsolidować to, co powtarzałeś i zapamiętywałeś podczas sesji.

  Jak osiągnąć biegłość w języku hiszpańskim i znaleźć swój głos w języku hiszpańskim?

10. Naucz się właściwego słownictwa i zwrotów.

Praktyka czyni mistrza, wszyscy to wiemy, ale jak ćwiczyć konwersację po hiszpańsku bez uprzedniego uczenia się kilku słów?

Jeśli skupiasz się na konwersacji, nie musisz uczyć się na pamięć całego słownika hiszpańskiego, zanim zaczniesz mówić, ale mądry wybór słownictwa może oszczędzić Ci dużo stresu i pomóc Ci rozpocząć pracę na drodze do bardziej wymagającej i znaczącej rozmowy.

Istnieje mnóstwo materiałów na temat hiszpańskiego dla początkujących, które mogą pomóc Ci w zdobyciu hiszpańskiego słownictwa. Wybierz materiały i źródła, które są kompatybilne z tobą i twoim sposobem uczenia się, i staraj się zawsze używać nowego słownictwa podczas sesji ćwiczeń konwersacyjnych.

Jeśli czujesz, że nie wiesz, jak rozpocząć sesję, zawsze istnieje możliwość skorzystania z small talku (zwłaszcza na początku pierwszych kilku sesji, dopóki Ty i Twój partner językowy nie poczujecie się swobodnie).

Small talk może odnosić się praktycznie do wszystkiego. To tylko sposób na wypełnienie ciszy słowami.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, oto 10 przydatnych starterów do rozmowy, które przydadzą się, gdy zajdą te niezręczne milczenia:

¿Dónde naciste? (Gdzie się urodziłeś?)

¿Has estado alguna vez en…? (Czy kiedykolwiek byłeś w…?)

¿Vas mucho a la playa? (Czy często chodzisz na plażę?)

¿Qué te gusta hacer en tu tiempo libre? (Co lubisz robić w wolnym czasie?)

¿Konosy…? (Czy wiesz…?)

¿Te gusta Almodóvar? (Lubisz Almodóvara?)

¿Te gusta el verano? (Lubisz lato?)

¿Qué clase de libros sueles leer? (Jakie książki zwykle czytasz?)

¿Tienes hermanos o hermanas? (Czy masz jakichś braci lub siostry?)

¿Tienes perro/gato? (Czy masz psa/kota?)

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Naucz się hiszpańskiego small talku. Każda sytuacja to idealna sytuacja do ćwiczenia umiejętności konwersacji po hiszpańsku, więc uzbrój się w amunicję small talk, a zawsze będziesz gotowy do rozmowy. Naucz się podstawowego słownictwa hiszpańskiego. Słowa kluczowe to najczęściej używane słowa w języku. Są tak powszechne, że potrafią dostosować się do różnych kontekstów, czyli mają różne znaczenia i zastosowania. Ucząc się najpopularniejszych hiszpańskich słów, będziesz w stanie zrozumieć i powiedzieć znacznie więcej, używając mniejszej liczby słów. Ucz się hiszpańskich pokrewnych. Pokrewne to słowa, które wyglądają identycznie lub bardzo podobnie w dwóch lub więcej językach. Ponadto mają to samo znaczenie we wszystkich tych językach, więc w zasadzie są to słowa, których możesz się nauczyć w mgnieniu oka. Dodanie hiszpańskich pokrewnych do swojego banku słów jest jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawę Twojego hiszpańskiego słownictwa, co pozwoli Ci prowadzić więcej i lepsze rozmowy z rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego.

11. Weź udział w kursie hiszpańskiego online.

praktyka hiszpańskiej konwersacji

Internet jest pełen niesamowitych możliwości, które pomogą nam uczyć się i ćwiczyć hiszpański.

Jeśli chodzi o ćwiczenie konwersacji, niewielu uczniów bierze pod uwagę kursy mówienia online, a właściwie szkoda.

Kursy mówienia online to świetny sposób na poprawę tej umiejętności, gdy jesteś zbyt zajęty, aby spotkać się ze swoim partnerem językowym lub potrzebujesz oficjalnego certyfikatu.

Poza tym kursy mówienia online są zwykle elastyczne, ale dobrze zorganizowane i są idealnym rodzajem praktyki, zanim zaczniesz rozmawiać z rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Weź „Konwersacja po hiszpańsku stała się łatwaKurs na Udemy. Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz zacząć mówić po hiszpańsku, to jest kurs dla Ciebie. Take OfCourse’s “Opanuj pakiet umiejętności: konwersacyjny hiszpański” kurs. Właściwie są to trzy dania w cenie jednego. Obejmują 196 wykładów dla początkujących i średniozaawansowanych. Zapisz się do FluentU. Przejdź od zupełnie początkującego do w pełni konwersacyjnego podczas zabawy. FluentU zawiera tysiące filmów podzielonych na trzy poziomy (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany), treści ze świata rzeczywistego i native speakerów z akcentami ze wszystkich krajów hiszpańskojęzycznych, a także inne niesamowite funkcje.

12. Skup się na płynności i wymowie.

Wreszcie, aby jak najlepiej wykorzystać sesje konwersacyjne, ważne jest, aby pamiętać, że te zajęcia mają na celu poprawę płynności i wymowy.

Nie są przeznaczone do ćwiczeń gramatycznych ani do poprawiania źle skonstruowanych zdań. Musisz upewnić się, że podczas tych sesji pozostajesz skoncentrowany i nie marnujesz cennego czasu, prosząc na przykład swojego rozmówcę o pomoc w koniugacji w czasie przeszłym.

Jak zastosować tę wskazówkę w praktyce:

Zanotuj wątpliwości gramatyczne w zeszycie podczas zajęć konwersacyjnych. Później wróć do swoich notatek i znajdź odpowiedź na swoje pytania gramatyczne inną drogą. Twój czas spędzony z native speakerami jest złoty i nie możesz go marnować na serię pytań gramatycznych, które możesz sobie wypracować w późniejszym terminie. Pamiętaj: myśl mniej, mów więcej, ignoruj ​​swoje błędy i rozmawiaj z uśmiechem. W zajęciach konwersacji chodzi o płynność, więc unikaj zatrzymywania się w środku każdego zdania w celu wprowadzenia poprawek.

Po prostu płyń z prądem, a będziesz ćwiczyć konwersację po hiszpańsku jak gwiazda rocka! Rozkoszuj się!

Francisco J. Vare uwielbia uczyć i pisać o gramatyce. Jest dumnym nerdem językowym i zwykle można go znaleźć uczącego się języków, uczącego uczniów lub czytającego. Pisze dla FluentU od wielu lat i jest jednym z ich współpracowników.

.