6 przydatnych wskazówek, które pomogą Ci szybciej nauczyć się hiszpańskiego

Czy są dni, kiedy czujesz, że hiszpańskim nic nie dajesz?

Czy wydaje Ci się, że to jedna długa droga do przodu?

Tak, słyszymy cię.

Możesz mieć trudności ze znalezieniem czasu na naukę. Oprócz wszystkiego, co dzieje się w twoim życiu, często prawdziwym wyzwaniem jest poświęcenie kilku chwil każdego dnia.

Możesz patrzeć na innych, którzy się uczą i czują, że jesteś daleko w tyle.

Ewentualnie możesz być totalnie ponadprzeciętny i po prostu starasz się być lepszy w hiszpańskim niż kiedykolwiek wcześniej.

To też jest fajne.

Bez względu na to, gdzie jesteś w swojej przygodzie z nauką hiszpańskiego, odkryliśmy 6 niesamowitych wskazówek, które pomogą Ci przyspieszyć proces nauki i raz na zawsze opanować hiszpański.

.

6 przydatnych wskazówek, które pomogą Ci szybciej nauczyć się hiszpańskiego

1. Skorzystaj z możliwości mówienia po hiszpańsku

Konwersacje i Intercambio

Gdziekolwiek się znajdujesz, prawdopodobnie dostępne są zajęcia konwersacyjne lub intercambios (wymiana konwersacyjna), które dadzą Ci więcej możliwości ćwiczenia języka hiszpańskiego. Niezależnie od tego, czy chodzi o kawę, czy kieliszek wina z kimś, z pewnością nauczysz się tego słownictwa – i niezwykle ważnej pewności siebie – jeśli chodzi o mówienie w żargonie. Spotkanie oraz Vive to dobre strony do zapisywania się na wydarzenia i spotkania odbywające się w Twojej okolicy.

Jedną z unikalnych opcji rozmowy z grupą osób mówiących po hiszpańsku jest LingQ. Ta dziwaczna przestrzeń do nauki hiszpańskiego zawiera absurdalną ilość fajnych funkcji, które są zebrane w jednym pakiecie online. Mówię „dziwny”, ponieważ jest tak wyjątkowy. Cechą wyróżniającą dla tych z nas, którzy próbują szybko nauczyć się hiszpańskiego, jest możliwość odbycia lekcji konwersacji grupowych i lekcji jeden na jednego. Możliwość ciągłego czatowania w języku hiszpańskim będzie miała duży wpływ na szybkość Twojej nauki. Możliwość łatwego planowania i prowadzenia tych sesji czatu online może sprawić, że nauka stanie się jeszcze szybsza.

Iść na randkę

Jeśli jesteś singlem i szukasz miłości, dlaczego nie połączyć tych poszukiwań z dążeniem do nauki hiszpańskiego? Zabij dwa ptaki jednym kamieniem! Tak, randkowanie może być już dość trudne. Ale jeśli spotkasz kogoś interesującego (lub nawet mężczyznę lub kobietę swoich marzeń!), może to być Twoja przepustka do szybkiej (nie wspominając o ekscytującej) nauki. Zacznij od nauczenia się kilku świetnych hiszpańskich przystawek do konwersacji i słownictwa dotyczącego restauracji, aby zaimponować na pierwszej randce. Zatrzymaj się na romantycznych frazach, jeśli wygląda na to, że sprawy przechodzą na wyższy poziom.

  Nakazy i zakazy dotyczące języka hiszpańskiego za granicą

Mieszkaj z hiszpańskim mówcą

Jeśli jesteś w stanie mieszkać z kimś, kto mówi po hiszpańsku — zakładając, że nie ma nic przeciwko temu, by z nim ćwiczyć — odniesiesz korzyści z codziennego mówienia po hiszpańsku. Zanim się zorientujesz, każdego dnia frazy będą spływać ci z języka!

Zasoby takie jak Lista Craigs, Gumtree a lokalne gazety to dobre miejsca do szukania okazji do życia z hiszpańskojęzycznymi.

2. Poświęć czas na naukę

Zainwestuj czas i pieniądze w lekcje

To klasyczna rada udzielana tym, którzy chcą szybciej nauczyć się hiszpańskiego i nie bez powodu. Naprawdę pomaga ustalanie priorytetów i inwestowanie pieniędzy w lekcje hiszpańskiego, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz.

Może nie być łatwo wyobrazić sobie, że nagle wracasz do szkoły, jednak przy odpowiednim nauczaniu i zaangażowaniu lekcje mogą z pewnością być skutecznym sposobem na szybką naukę hiszpańskiego. Zapewniają mocne podstawy, na których można budować.

Istnieje nieskończona liczba szkół i nauczycieli języka hiszpańskiego, których można znaleźć w Internecie, ale najlepszymi są często ci polecani przez innych. Zapytaj, którzy nauczyciele i kursy będą dla Ciebie najlepsze. Pytania, które możesz chcieć zadać, to: Czy łatwo się z nimi porozumieć? Czy mają dobry stosunek jakości do ceny? Elastyczny? Czy wydają się być dostosowane do potrzeb uczniów?

Jedną z opcji na początek jest Speed ​​Spanish z ed2go. Ten kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chce szybko nauczyć się hiszpańskiego i opiera się na praktycznym, wszechstronnym słownictwie, aby umożliwić Ci jak najszybsze rozpoczęcie mówienia i używania hiszpańskiego.

Nail the Basics (np. Koniunkcja czasowników, zaimków i czasów)

Liczba czasowników i czasów może czasami wydawać się przytłaczająca, ale zacznij od nauki kilku podstawowych, takich jak: hacer, tener, gustar, comer, tomar, estar. W odpowiednim czasie możesz budować na nich i być uzbrojonym we wszystkie czasowniki, których możesz potrzebować. Może pobierz listę czasowników i zaimków w audio, aby wpadły na ciebie, gdy dojeżdżasz do pracy lub wybierasz się na wieczorny spacer.

Przejdź przez wszystko, czego się nauczyłeś

Dla tych z nas, którzy mają doświadczenie w lekcjach lub nauczaniu języka hiszpańskiego, czasami może pojawić się skłonność do tego, że same lekcje są wystarczające. Aby naprawdę przyspieszyć naukę, warto poświęcić kilka godzin tygodniowo na omówienie wszystkiego. Zafunduj sobie dobrą kawę i wykonaj kilka zabawnych ćwiczeń, aby przetestować wszystko, czego się nauczyłeś.

  Życie w raju dla smakoszy! 4 wskazówki dotyczące zamawiania najlepszego jedzenia po hiszpańsku

3. Niech nauka stanie się częścią codziennej rutyny

Ucz się od tych, którzy już to zrobili

Ucząc się hiszpańskiego, zawsze dobrą strategią jest uczenie się od tych, którzy sami uczyli się hiszpańskiego. W rzeczywistości oglądanie nowych treści o nauce hiszpańskiego od prawdziwych uczniów tego języka to świetny sposób na dodanie nowych strategii i wskazówek do własnej rutyny nauki.

W poniższym filmie dowiesz się, w jaki sposób twórca filmów Fallon nauczyła się hiszpańskiego w Kanadzie i Meksyku, czyniąc hiszpański częścią swojej rutyny nauki.

Jeśli lubisz hiszpańskie filmy i naukę z natywnymi treściami, pokochasz Hiszpański kanał YouTube preply. Aby uzyskać więcej filmów o nauce języka hiszpańskiego, podcastów, seriali telewizyjnych, filmów i innych wskazówek dla osób poufnych koniecznie zasubskrybuj.

Pobierz dźwięk, którego możesz słuchać w podróży

Pobranie aplikacji lub podcastu na urządzenie to zdecydowanie dobra opcja, gdy jesteś w ruchu i chcesz być na bieżąco z całą swoją nauką. Niezależnie od tego, czy jesteś na biegu, czy podróżujesz gdzieś w samochodzie, istnieje wiele świetnych opcji do wyboru za pośrednictwem iTunes oraz Google Play (uważaj na te, które mają wysokie oceny lub dobre recenzje użytkowników).

Oglądaj filmy z napisami

Podoba Ci się pomysł nauki hiszpańskiego bez konieczności wstawania z kanapy? Cóż, włączając hiszpańskie napisy podczas oglądania filmu lub programu telewizyjnego, możesz to zrobić. Na Netflix możesz znaleźć wiele filmów i programów telewizyjnych z hiszpańskimi napisami, a jeśli masz ochotę na przygodę, możesz przełączyć się na wersję z dubbingiem lub nawet obejrzeć oryginalny hiszpański film lub serial.

Słuchaj muzyki hiszpańskiej

Odtwarzanie muzyki latynoskiej w tle podczas gotowania, sprzątania lub czytania to świetny sposób na poprawę umiejętności słuchania w języku hiszpańskim. Możesz nawet pójść o krok dalej i pobrać teksty, aby w końcu móc śpiewać do tego, czego słuchasz.

4. Wypróbuj zanurzenie w języku hiszpańskim online z preply

Autentyczne treści, takie jak filmy i programy telewizyjne, są świetne.

Ale jest jeden problem: są naprawdę trudne.

Czasami może się wydawać, że spędzasz cały swój czas na przeglądaniu słownika.

Jeśli tak jest, być może szukasz czegoś takiego jak preply.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Nauka z treści w języku ojczystym staje się płynna dzięki specjalnemu odtwarzaczowi wideo preply i interaktywnemu trybowi nauki.

Zacznij korzystać z preply za darmo na stronie internetowej za pomocą komputera lub tabletu albo jeszcze lepiej pobierz aplikację preply ze sklepu iTunes lub Google Play dla urządzeń z systemem iOS i Android.

  8 szybkich kliknięć od nauki hiszpańskiego do płynnej znajomości online

5. Podróż do kraju hiszpańskojęzycznego

Pobyt u rodziny goszczącej

Mnóstwo ludzi decyduje się zamieszkać z rodziną goszczącą, aby poprawić swój hiszpański. Jest to z pewnością niezawodny sposób na przyspieszenie tego procesu uczenia się, a także poznanie lokalnej kultury i stylu życia. Istnieją zorganizowane programy, takie jak Moja rodzina za granicą lub Enforex które oferują opcje dla rodzin goszczących w wielu hiszpańskojęzycznych krajach na całym świecie. Jeśli studiujesz teraz na uniwersytecie, możesz wybrać studia za granicą w ramach programu studiów.

Pracuj w środowisku, w którym możesz mówić po hiszpańsku

W krajach hiszpańskojęzycznych jest mnóstwo wolontariatu, a nawet płatnych miejsc pracy, które dadzą Ci możliwość pełniejszego zanurzenia się w języku i kulturze hiszpańskiej. Na przykład, jeśli jesteś wykwalifikowanym nauczycielem TEFL, opcje są nieograniczone, jeśli chodzi o nauczanie języka angielskiego za granicą. Inną możliwością jest praca na farmie lub nauczanie jogi podczas mieszkania gdzieś. W ten sposób będziesz miał wiele okazji do poznania lokalnych mieszkańców i ciągłego ćwiczenia języka hiszpańskiego. Kilka stron przydatnych w znalezieniu pracy za granicą to: Pracuj poza domem, Lista Craigs oraz WWOOF – żeby wymienić tylko kilka.

Zrób kurs w kraju hiszpańskojęzycznym

Możliwość nauki za granicą w kraju hiszpańskojęzycznym to świetny sposób na poprawę znajomości języka hiszpańskiego, a także nauczenie się nowych umiejętności w tym samym czasie. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby wziąć udział w kursie hiszpańskiego, możesz zrobić jeden z nich po angielsku i nadal mieć możliwość pogawędki z mieszkańcami, dodając nową strunę do swojego łuku. Możesz na przykład degustować wino w winnicach La Rioja w Hiszpanii, uczyć się malować w Barcelonie lub brać lekcje fotografii w Buenos Aires.

Jeśli zagłębiasz się w którekolwiek z powyższych, warto zapoznać się z naszą listą tego, co robić i czego unikać, gdy uczysz się języka za granicą.

6. Ostatnie, ale nie mniej ważne, ćwicz!

To naprawdę oczywiste, ale nie należy lekceważyć tego, jak ważne jest ćwiczenie – ciągła i konsekwentna – podczas nauki hiszpańskiego. Rzuć się tam i porozmawiaj z kierowcą autobusu, fryzjerem, sklepikarzem lub kimkolwiek, kto nadstawi ucho. Jeśli nie jesteś w kraju hiszpańskojęzycznym, powtarzaj zdania przed lustrem, rodzinie i przyjaciołom, a nawet swojemu psu – w zasadzie każdemu, kto będzie słuchał! Możesz nawet spróbować nagrać siebie i odtworzyć go swojemu nauczycielowi lub sobie, aby sprawdzić, czy twoja wymowa jest prawidłowa.

Jeśli już, to po prostu nie bój się popełniać błędów podczas poddawania swojej wypowiedzi testowi. Chociaż czasami może to być niewygodne, im więcej ćwiczysz, tym łatwiej się to stanie.

.