6 zabawnych i skutecznych sposobów na naukę hiszpańskiego w samochodzieNasze życie może być zajęte, zajęte, zajęte.

Ograniczony czas zmusza cię do zmiany priorytetów i dzieje się nieuniknione.

Nauka języka zajmuje tylne siedzenie.

Teraz nadszedł czas, aby przenieść naukę języka hiszpańskiego na wyższy bieg.

Jeśli zainwestowałeś już cenny czas i energię w naukę języka hiszpańskiego, naukę gramatyki hiszpańskiej i ćwiczenie umiejętności konwersacyjnych, nie pozwól, aby to wszystko zmarnowało.

Język nie jest jak jazda na rowerze. Jeśli go nie używasz, tracisz go.

Dlatego ważne jest, aby wykorzystać każdą minutę tu i tam, aby odświeżyć swoje umiejętności językowe i wykazać się kreatywnością w kontynuowaniu praktyki, nawet w najbardziej ruchliwych okresach w życiu.

Poznałeś już inne sposoby regularnego ćwiczenia języka hiszpańskiego, więc Twoje profile na Twitterze, Facebooku i Reddicie zostały zoptymalizowane pod kątem nauki języków. Teraz nadszedł czas, aby wnieść do swojego życia kolejną codzienną dawkę nauki – w samochodzie!

.

6 zabawnych i skutecznych sposobów na naukę hiszpańskiego w samochodzie

Dlaczego więc skupiać się na nauce w samochodzie?

Większość z nas spędza dużo czasu (chyba zdecydowanie za dużo!) w samochodzie. Nic nie jest bardziej irytujące niż kręcenie kciukami w korku zderzak w zderzak lub bycie przyłapanym na tych wszystkich czerwonych światłach, gdy nic ciekawego nie zajmuje ci mózgu.

Dlaczego nie wykorzystać tego frustrującego czasu na swoją korzyść, ucząc się hiszpańskiego w samochodzie? Wypełnij te nudne minuty, w których po prostu gapisz się na światła uliczne i słuchasz niekończących się reklam radiowych.

Oto pięć świetnych wskazówek, które warto wypróbować podczas następnej podróży lub szybkiej jazdy do supermarketu:

1. Dostroić się do hiszpańskich stacji radiowych

Kochasz muzykę w języku hiszpańskim? W takim razie masz dobry początek! W całym kraju działają stacje radiowe w języku hiszpańskim. Oczywiście dokładne kanały zmieniają się w zależności od regionu, ale są dostępne. Istnieją kanały muzyczne i hiszpańskie radio — wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom i poziomowi hiszpańskiego.

  Jak się nauczyć hiszpańskiego perfekcyjnie?

Hiszpańskie stacje muzyczne są jak wszystkie inne stacje muzyczne, zawierają tylko artystów, którzy śpiewają w innym języku. Teraz jest szok! Niektóre wolniejsze piosenki będą idealne do uchwycenia rzeczywistych słów i słownictwa. Utwory o szybszym tempie, choć trudniejsze do zrozumienia, mogą uniemożliwić zaśnięcie za kierownicą.

Jeśli podczas jazdy usłyszysz piosenkę, która Ci się podoba i jest dla Ciebie nowa, spróbuj zapamiętać kilka linijek lub złapać nazwisko wykonawcy. Później, kiedy będziesz w domu, możesz sprawdzić słowa piosenki (być może ze słownikiem w ręku), aby lepiej zrozumieć znaczenie piosenki. Dzięki tej metodzie będziesz pracować zarówno nad umiejętnościami rozumienia, jak i czytania.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać podczas słuchania hiszpańskich stacji muzycznych, jest to, że każdy kawałek hiszpańskiego pomaga. To oznacza również reklamy. Chociaż reklamy pasty do zębów lub miesięcznych opłat za samochód mogą kusić Cię do zmiany kanału, oprzyj się tej pokusie i pamiętaj: jesteś po to, by wyeksponować język. Zobacz nieznośny komentarz reklamowy jako sposób na głębsze skupienie się na strukturze zdań i wymowie, dwóch aspektach języka, które mogą być najbardziej zniekształcone w piosenkach.

Hiszpańskie radio to kolejny dobry wybór do nauki hiszpańskiego w samochodzie. Radio talk jest nieco większym wyzwaniem niż stacje muzyczne, ponieważ będziesz musiał nadążyć za większością tego, co się mówi, aby pozostać zainteresowanym. Gospodarze radiowi są znani z tego, że rozmawiają niesamowicie szybko z naprawdę silnymi osobowościami wokalnymi – w końcu muszą utrzymać uwagę słuchaczy bez luksusu mimiki czy gestów rąk. Z tego powodu talk radio jest najlepsze dla osób z nieco bardziej zaawansowanym poziomem hiszpańskiego. Świetnie nadaje się do szybkiego testowania umiejętności rozumienia. Ponadto często komentatorzy dodają swoje wypowiedzi żartami i idiomami, więc jest to świetny sposób na nauczenie się autentycznej mowy (przeciwieństwo nudnych, podręcznikowych dialogów).

  Jak znaleźć korepetytora hiszpańskiego online: 7-stopniowy przewodnik po lekcjach wysokiej jakości?

3. Zabierz ze sobą ulubioną hiszpańską muzykę

Oto prosty! Zamień swoją angielską muzykę na hiszpańską podczas jazdy. Są szanse, że już słuchasz ulubionej muzyki w samochodzie, niezależnie od tego, czy masz kolekcję płyt CD, czy wirtualną bibliotekę zapisaną w smartfonie lub odtwarzaczu MP3.

Jeśli nigdy wcześniej nie słuchałeś żadnych hiszpańskich artystów, szybkie wyszukiwanie już utworzonych list odtwarzania iTunes, Spotify lub Soundcloud powinno przynieść dobre wyniki. Wybierz swoje ulubione i zabierz je ze sobą na przejażdżkę.

Niektórzy z dzisiejszych najpopularniejszych artystów hiszpańskojęzycznych, których możesz chcieć sprawdzić, to: Enrique Iglesias, Romeo Santos, Shakira, Juan Luis Guerra, Alejandro Sanz, Gloria Estefan, David Bisbal, Melendi i Juanes. Wszystkie mają swoje własne gatunki, style i dźwięki, więc ta krótka lista stanowi świetne wprowadzenie do podstawowych hiszpańskich melodii.

4. Niech to będzie czas na historię dzięki audiobookom i podcastom

Ten może być trudny, jeśli siedzisz na miejscu kierowcy i musisz zwracać uwagę na to, co robisz. Jeśli jesteś pasażerem, możesz posłuchać hiszpańskiego audiobooka i naprawdę zatracić się w opowiadanych historiach lub lekcjach (o ile nie masz skłonności do choroby lokomocyjnej). Jako kierowca nie masz tego luksusu.

Audiobooki w języku hiszpańskim powinny być dostępne w lokalnej bibliotece lub można je znaleźć do pobrania lub zakupu za pośrednictwem Amazonka. Jeśli twoje umiejętności hiszpańskiego są trochę niepewne i dlatego wolisz zapoznać się z fabułą książki przed zanurzeniem się w łeb, spróbuj poszukać jednej z twoich ulubionych angielskich książek, która została przetłumaczona na hiszpański.

Pamiętaj, że audiobooki i zwykłe książki będą służyć różnym celom w procesie nauki hiszpańskiego. Regularne książki dają szansę spowolnienia i przeanalizowania słowa pisanego. Idziesz we własnym tempie. Z drugiej strony audiobooki dobrze sprawdzają się w ćwiczeniu i doskonaleniu umiejętności rozumienia. Audiobook w języku hiszpańskim może wymagać stałej uwagi, ponieważ łatwo stracić kontrolę nad fabułą, jeśli odejdziesz nawet na kilka chwil. Pamiętaj, nie skupiaj się tak mocno, że zaniedbujesz obowiązki związane z prowadzeniem pojazdu!

  Jak poprawić swój hiszpański: 10 inspirujących pomysłów

Podobnie jak w przypadku audiobooków, talk show lub podcasty do pobrania są dobre do słuchania w samochodzie. Wspaniałą rzeczą w tej opcji jest to, że podcasty można znaleźć na dowolny temat, co oznacza, że ​​prawie na pewno znajdziesz taki, który Cię interesuje. Rzuć okiem na te bardzo polecane podcasty w języku hiszpańskim, aby ćwiczyć słuchanie, aby zacząć na właściwej stopie.

5. Graj w gry słowne

Każdy rodzaj gry słownej będzie działał, nawet taki, który sam wymyślisz. Grałeś kiedyś w samochód tylko dla zabicia czasu? Taki jest tutaj pomysł, ale będziesz zastępować zwykłe angielskie słowa swoim hiszpańskim słownictwem. Jedna prosta gra to zwrot w grze alfabetycznej, w której myślisz o hiszpańskim słowie, które zaczyna się od każdej litery alfabetu. Co więcej, dostosuj te słowa do słownictwa, którego aktualnie się uczysz. Tak ekscytujące jak czaszka czy tabu? Może nie, ale jest to niezawodne dla samochodu!

Możesz także zagrać w wersję gry z tablicami rejestracyjnymi. Spróbuj tworzyć hiszpańskie zwroty, używając słów zaczynających się na każdą literę tablicy rejestracyjnej przed Tobą. Tylko nie skupiaj się tak mocno na płytach, że zapomnisz obserwować drogę.

Wszystkie te wskazówki działają, gdy jesteś sam w samochodzie. Jeśli masz ze sobą pasażera, tym lepiej! Możesz pójść o krok dalej na studiach hiszpańskiego, korzystając z ich pomocy.

6. Niech ktoś sprawdzi Twój hiszpański w samochodzie

Przy odrobinie planowania z wyprzedzeniem możesz umówić się na zabranie ze sobą notatek z zajęć i zorganizowanie quizu pasażera. Można to zrobić za pomocą list słówek, fiszek, a nawet zdań z podręcznika. Pasażer nie musi znać języka hiszpańskiego, aby Ci pomóc.

Oczywiście, zadawanie pytań nie brzmi niesamowicie zachęcająco podczas podróży. Ale jeśli próbujesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu — jednocześnie jeżdżąc gdzieś i ucząc się hiszpańskiego — quizy są najszybszym sposobem sprawdzenia, co wiesz i nad czym musisz popracować. Później, gdy wyjdziesz z samochodu, możesz naprawdę doskonalić to, co musisz poprawić. Dodatkowo Twój pasażer może docenić rozproszenie!

Na koniec, jeśli wszystko inne zawiedzie, weź autostopowicza i miej nadzieję, że jest on native speakerem hiszpańskiego.

Żartuję z tego ostatniego. Raczej.

.