7 podpowiedzi kreatywnego pisania, aby nauczyć się koniugacji hiszpańskich czasowników lepiej niż kiedykolwiek

Odłóż na bok swoje fiszki!

Nadszedł czas, aby podnieść poprzeczkę z ćwiczeń zapamiętywania i tabel koniugacji.

Właściwie kilka nacięć – to potężna rzecz.

Mam dla Ciebie nową metodę, która jest bardzo skuteczna w budowaniu pewności siebie dzięki hiszpańskim czasownikom, bez względu na poziom.

Dodatkowo wymaga tylko dwóch przedmiotów: ołówka i papieru.

Tak, napiszemy trochę i będzie to niesamowicie pomocne.

Jest to zręczne narzędzie do internalizacji hiszpańskich koniugacji czasowników, umożliwiające jednoczesne ćwiczenie takich rzeczy, jak struktury gramatyczne i słownictwo. Wygrana-wygrana!

Aha, czy wspomniałem, że nie będziesz musiał spędzać czasu na szukaniu rzeczy do napisania? Czytaj dalej, aby uzyskać siedem wskazówek dotyczących pisania, z których każda jest dostosowana do określonego czasu czasownika.

.

Dlaczego pisanie jest niezbędne do nauki hiszpańskich czasowników

Zapamiętywanie na pamięć może być jedną z najbardziej żmudnych części nauki języka. I chociaż pewna ilość zapamiętywania na pamięć jest konieczna podczas nauki hiszpańskich czasowników, to świetnym pomysłem jest urozmaicenie praktyki czasownika czymś bardziej zabawnym i dynamicznym, takim jak kreatywne pisanie.

Ponadto pisanie ma pewne zalety, których nie ma w przypadku wypełniania pustych miejsc lub fiszek. Kiedy użyjesz nowego słownictwa jako części opowieści lub kompozycji, będziesz mógł powiązać to słowo z narracją, osobą lub wspomnieniem. Pomoże to naprawić słowo w twoim umyśle, dzięki czemu nie zapomnisz go natychmiast po nauce!

Wreszcie, ponieważ każdy z tych podpowiedzi dotyczących pisania jest przeznaczony do określonego czasu czasownika, możesz dostosować swoje sesje ćwiczeń do konkretnych koniugacji czasowników, które musisz ćwiczyć. Możesz to wszystko zrobić, jednocześnie zdobywając ważne ćwiczenia gramatyczne i słownictwo.

Wskazówki dotyczące nauki hiszpańskich czasowników poprzez pisanie dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych

Bez względu na poziom znajomości hiszpańskiego pisanie jest ważną częścią nauki i zapamiętywania koniugacji czasowników. Na szczęście te podpowiedzi mogą być używane przez początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych uczniów! Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać te podpowiedzi, niezależnie od Twojego poziomu.

Początkujący

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się hiszpańskiego, nieuchronnie pojawią się słowa, których nie znasz. Nie denerwuj się i nie denerwuj się! Zamiast sięgać po słownik za każdym razem, gdy jesteś zgubiony, po prostu zostaw puste miejsce.

Kiedy skończysz swoją kompozycję, wróć i wyszukaj słowa, których nie znałeś. W tym momencie możesz sporządzić listę tych nowych słówek, do których możesz się później odwołać.

To samo dotyczy koniugacji czasowników. Jeśli nie pamiętasz, jak odmieniać czasownik, napisz go w formie bezokolicznika i oznacz gwiazdką lub znakiem zapytania. Na koniec wróć i sprawdź prawidłową koniugację.

Mediator

Koniec z pozostawianiem pustych miejsc na stronie! Gdy Twój hiszpański jest już na poziomie średniozaawansowanym, nadszedł czas, aby skoncentrować się na porozumiewaniu się w każdej sytuacji, nawet jeśli nie zawsze potrafisz wymyślić właściwe słowo.

  Dlaczego absolutnie musisz używać dźwięku, aby właściwie nauczyć się hiszpańskiego

Więc jeśli nie możesz wymyślić konkretnego słowa ze słownictwa, znajdź sposób, aby je opisać lub wyrazić. Oznacz to gwiazdką lub znakiem zapytania, aby przypomnieć sobie o konieczności późniejszego wyszukania właściwego słowa.

Zaawansowany

Zaawansowani użytkownicy hiszpańskiego powinni być w stanie porozumiewać się w niemal każdej sytuacji. Teraz nadszedł czas, aby skupić się na zróżnicowaniu użycia słów. Dlaczego by nie zrobić ze sobą swoich kompozycji w minikonkursy?

Ustaw zegar i spróbuj napisać jak najwięcej różnych i interesujących czasowników, jak tylko możesz. Kiedy czas się skończy, policz wszystkie swoje czasowniki. Przyznaj sobie jeden punkt za każdy odrębny czasownik, którego użyłeś (którego poprawnie odmieniłeś!) i odejmij jeden punkt za każdy czasownik, który powtórzyłeś lub odmieniłeś niepoprawnie.

Wszystkie poziomy

Możesz przyspieszyć naukę czasowników, oglądając autentyczne hiszpańskie filmy na preply, a następnie zapisując niektóre zdania z dialogu lub swoje przemyślenia na temat klipu, w zależności od poziomu umiejętności.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

preply to wygodnie zorganizowane według poziomu trudności więc nie będziesz tracić czasu na szukanie odpowiednich filmów dla siebie!

7 wskazówek dotyczących kreatywnego pisania, które pomogą nauczyć się odmieniać hiszpańskie czasowniki

1. Codzienna rutyna (z niespodzianką)

Skoncentruj się na: Czas teraźniejszy prosty

Jeśli uczęszczałeś na lekcje hiszpańskiego, prawdopodobnie musiałeś pisać o swojej codziennej rutynie. Ten monit jest świetny, ponieważ zmusza do ćwiczenia prostych czasowników prezentujących, które są powszechnie używane do mówienia o powtarzających się lub nawykowych czynnościach. Jednak pisanie o porannej kawie i rutynie pod prysznicem może być trochę suche.

Tak więc, w przypadku tej zachęty do pisania, spróbuj napisać o codziennej rutynie z czyjegoś punktu widzenia. Udawaj, że jesteś kimś innym — celebrytą, zwierzęciem gospodarskim, osobą z przyszłości, kosmitą — i pisz o „swojej” codziennej rutynie. Jest to nie tylko zabawne ćwiczenie kreatywności, ale także pozwala na włączenie nowego słownictwa.

Pisząc o swojej porannej rutynie, możesz ograniczać się do wyrażeń czasownikowych, takich jak hacer la cama (ścielić łóżko) i ir a la escuela (iść do szkoły), ale pisanie z innej perspektywy pozwala na bardziej kreatywne użycie czasowników . Na przykład:

Soja un gato. Cada mañana, cazo ratones en el jardín. Luego, los llevo a la mesa y se los doy a mi dueño humano.
(Jestem kotem. Każdego ranka poluję na szczury w ogrodzie. Potem przynoszę je do stołu i oddaję mojemu ludzkiemu właścicielowi.)

Ćwicz dalej: zamiast pisać z perspektywy pierwszej osoby, pisz tak, jakbyś opowiadał o czyjejś codziennej rutynie. To pozwoli ci ćwiczyć koniugacje czasowników w trzeciej osobie. Ponieważ w języku hiszpańskim koniugacje pierwszej i trzeciej osoby często różnią się w teraźniejszości, warto poświęcić czas na przećwiczenie ich obu.

2. Pocztówka z raju

Skoncentruj się na: teraźniejszość ciągła

W tym celu napisz pocztówkę do znajomego lub członka rodziny, tak jakbyś był na wakacjach. Opisz, co dzieje się wokół ciebie i co robisz podczas pisania.

Ta konkretna podpowiedź świetnie nadaje się do ćwiczenia czasu teraźniejszego ciągłego, który jest używany do mówienia o działaniach dziejących się w momencie mówienia.

  Jak nauczyć się hiszpańskiej gramatyki w 10 prostych krokach

Oto przykład:

Estoy tomando un café al lado del mar. Hay mucha gente en la playa. Algunas personas están caminando en la orilla, y otras se están banando. ¡Lo estoy pasando muy bien!
(Piję kawę nad morzem. Na plaży jest dużo ludzi. Jedni chodzą po brzegu, a inni pływają. Świetnie się bawię!)

Ćwicz dalej: znajdź kolegę z klasy lub partnera do pisania. Każdy z was powinien wybrać miejsce na wakacje i napisać do drugiego pocztówkę, nie wspominając o miejscu, o którym pisze. Zamiast tego spróbuj przekazać to swoim opisem tego, co dzieje się wokół ciebie. Następnie zamień pocztówki i spróbuj odgadnąć, o czym napisała druga osoba.

3. Drogi Pamiętniku

Skoncentruj się na: Czasy preteryczne i niedoskonałe

Rozważanie wydarzeń w swoim życiu w formie dziennika to świetny sposób na ćwiczenie czasowników preterite i niedoskonałych. Możesz to zrobić na wiele sposobów. Możesz po prostu napisać o tym, co ci się przydarzyło tego dnia, napisać o dniu z przeszłości (na przykład zabawnym dniu wakacji) lub wymyślić wpis do pamiętnika z perspektywy kogoś innego. Cokolwiek pobudza Twoją kreatywność!

Hoy fui con mi madre al parque. Empezó a llover y nos fuimos a casa. Cuando llegamos, yo tomé un café y ella tomó un té.
(Dziś poszłam z mamą do parku. Zaczęło padać i wróciliśmy do domu. Kiedy przyjechaliśmy, wypiłem kawę, a ona herbatę.)

Ćwicz dalej: dlaczego nie zamienić tego monitu o pisanie w codzienną rutynę? Prowadzenie dziennika może być świetnym sposobem na rozpoczęcie codziennej praktyki pisania po hiszpańsku. Ponadto jest to świetny sposób na śledzenie postępów w czasie.

Każdego wieczoru poświęć dziesięć minut na napisanie jednego lub dwóch akapitów o wydarzeniach dnia. W przyszłości przeglądanie swoich pism będzie świetną zabawą!

4. Jak

Skoncentruj się na: Polecenia

Każdy jest w czymś ekspertem. Wybierz zadanie, które umiesz dobrze wykonać, i napisz jego wyjaśnienie krok po kroku, tak jakbyś przeprowadzał przyjaciela przez cały proces.

Ten monit to świetny sposób na ćwiczenie hiszpańskich poleceń. Dodatkowo, w zależności od tego, jakie jest Twoje hobby lub obszar specjalizacji, może to być świetny sposób na naukę nowego, specyficznego słownictwa, które odpowiada Twoim zainteresowaniom.

Para empezar, pon aceite en una sartén y pica dos dientes de ajo.
(Na początek wlej olej na patelnię i posiekaj dwa ząbki czosnku.)

Ćwicz dalej: w języku hiszpańskim sposób wydawania poleceń zmienia się w zależności od tego, z kim rozmawiasz. Wypowiadasz polecenie w różny sposób, w zależności od tego, czy rozmawiasz z jedną osobą, czy z wieloma osobami. Formularz zmienia się również w zależności od tego, czy znajdujesz się w sytuacji formalnej, czy nieformalnej.

Więc teraz przepisz ponownie swoje szczegółowe instrukcje, ale tym razem udawaj, że dajesz je swojemu szefowi (użyj formularza usted), grupie przyjaciół (użyj formularza vosostros) lub hiszpańskiej rodzinie królewskiej ( skorzystaj z formularza ustedes).

5. Nigdy nie miałem

Skoncentruj się na: Present Perfect

Czy kiedykolwiek grałeś w grę towarzyską „Nigdy nie grałem”? Celem gry jest ujawnienie rzeczy, których nigdy nie zrobiłeś, aby inni ujawnili, że to zrobili. W języku hiszpańskim gra nazywa się Yo nunca (nigdy). Świetnie nadaje się do poznawania ludzi — i, nawiasem mówiąc, jest również świetny do ćwiczenia czasu Present Perfect.

  Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego za pomocą jednej prostej wskazówki

W tym podpowiedzi napisz zdania o rzeczach, których nigdy nie robiłeś, zaczynając od wyrażenia Yo nunca (nigdy), po którym następuje czasownik czasu teraźniejszego.

Yo nunca on viajado do Chin.
(Nigdy nie podróżowałem do Chin.)

Ćwicz dalej: zamień swoje frazy na pytania tak, jakbyś pytał przyjaciela, czy kiedykolwiek wykonał dane działanie. Możesz zacząć swoje pytania od frazy „Alguna vez ma…” (Czy kiedykolwiek…)

6. Idealny przyjaciel

Skoncentruj się na: Czas teraźniejszy w trybie łączącym

Tryb łączący może być trudny dla osób mówiących po angielsku, zwłaszcza dlatego, że ma wiele różnych zastosowań. Jednym z nich jest mówienie o sytuacjach hipotetycznych. W tej podpowiedzi napisz o hipotetycznym idealnym przyjacielu.

Jakie mieliby cechy? Jakie rzeczy robilibyście razem? Użyj wyrażenia „Quiero un amigo que…” (Chcę mieć przyjaciela…), ponieważ będzie to wymagało użycia trybu łączącego.

Quiero un amigo que juegue al futbol conmigo.
(Chcę przyjaciela, który gra ze mną w piłkę nożną.)

Ćwicz dalej: pisz o innych hipotetycznych „idealnych” osobach. Jak wyglądałby Twój idealny pracownik? Twój idealny partner? Współlokator? Zwierzę domowe? Wszystkie te podpowiedzi będą wymagały innego zestawu słownictwa, co pozwoli ci ćwiczyć jeszcze więcej koniugacji.

7. Alternatywna oś czasu

Skup się na: Trzecie warunki warunkowe

Używamy trzeciego trybu warunkowego, aby mówić o niemożliwych hipotetycznych zdarzeniach. Przykładem trzeciego trybu warunkowego w języku angielskim byłoby coś w stylu: „Gdybyś nie przybył tak późno, dostałbyś kawałek pizzy”. Ponieważ mówca mówi o przeszłym wydarzeniu, opisany wynik jest niemożliwy.

Aby ćwiczyć trzecie warunki warunkowe, zwróć się do świata kontrfaktów! Pomyśl o wydarzeniu z historii lub z własnego życia. Jak by się wszystko potoczyło, gdyby to wydarzenie nigdy się nie wydarzyło lub wydarzyło się inaczej?

Oto kilka przykładów na początek:

Czym byłby inny świat, gdyby nigdy nie wynaleziono Internetu? Jak wyglądałby świat, gdyby nie istniała czekolada? Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś nigdy nie spotkał swojego najlepszego przyjaciela? Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś dorastał w Hiszpanii?

A oto część przykładowej odpowiedzi w języku hiszpańskim:

Si no hubiera conocido a mi mejor amiga, nunca habría aprendido a tocar la guitarra.
(Gdybym nigdy nie spotkał mojego najlepszego przyjaciela, nigdy nie nauczyłbym się grać na gitarze.)

Ćwicz dalej: spróbuj napisać tę podpowiedź w formie pytania drugiej osoby, tak jakbyś pytał przyjaciela. W ten sposób ćwiczysz zarówno konstrukcję trzeciego pytania warunkowego, jak i koniugację czasowników tú. Na przykład możesz zapytać: Si no me hubieras conocido, ¿habrías aprendido a tocar la guitarra? (Gdybyś mnie nigdy nie spotkał, nauczyłbyś się grać na gitarze?)

Te podpowiedzi do pisania to fantastyczny sposób na rozpoczęcie pracy, ale najważniejszą rzeczą jest napisanie czegokolwiek — na dowolny temat!

Praca nad tworzeniem zdań i narracji w języku hiszpańskim może na początku być trudna. Ale tak jak każda inna umiejętność, gdy będziesz nad nią pracował, będzie ona coraz bardziej naturalna.

Podpowiedzi do pisania to świetny sposób na ćwiczenie hiszpańskiego, a podczas nauki możesz po prostu dobrze się bawić!

.