Baw się dobrze: jak uczyć się angielskiego za pomocą 5 niesamowitych technikCo mają wspólnego parki wodne, imprezy i nauka angielskiego?

Wszystkie są zabawne!

Nie wierzysz mi?

W takim razie może będziesz musiał zmienić swoją rutynę nauki.

To naprawdę szalone, jak wiele zabawnych sposobów można się uczyć!

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas nauki nowego języka jest to, że musisz się zanurzyć.

Co to znaczy?

Jeśli weźmiesz gąbkę (do czyszczenia) i zanurzysz ją w wodzie, oznacza to, że wrzuciłeś gąbkę do wody i gąbka jest całkowicie otoczona wodą. Tak więc zanurzenie jest wtedy, gdy jesteś w pełni otoczony tym, czego się uczysz.

Aby pomóc Ci w nauce angielskiego poprzez zanurzenie i dobrą zabawę, oto pięć nowych metod nauki do wypróbowania.

.

Jak uczyć się angielskiego za pomocą 5 oszałamiających technik

1. Rób quizy i gry ESL Song

Czy po prostu kochasz muzykę? Cóż, masz szczęście, ponieważ słuchanie angielskiej muzyki może pomóc ci w nauce języka.

Quizy piosenki ESOL Courses

Zamiast po prostu słuchać muzyki lub tłumaczyć teksty, wypróbuj quiz o piosence z kursów ESOL.

Na tej niesamowitej stronie udostępnili piosenki dołączone do quizów, które pomogą Ci w nauce angielskiego. Po wybraniu utworu kliknij wideo i postaraj się wypełnić puste pola.

Możesz odtwarzać wideo tyle razy, ile potrzebujesz. Sprawdź i upewnij się, że masz właściwe odpowiedzi, a następnie wybierz nową piosenkę i zrób to jeszcze raz! Ta aktywność jest świetna do nauki nowego słownictwa, ćwiczenia słów, które już znasz i rozwijania umiejętności rozumienia.

LyricsSzkolenie

Innym super fajnym sposobem na naukę angielskiego z muzyki jest wciągająca gra online LyricsSzkolenie. Najpierw wybierz „angielski” u góry jako swój język. Następnie możesz wyszukać konkretną piosenkę lub wykonawcę albo przeglądać według gatunku (pop, rock, dance, blues itp.).

Po wybraniu utworu wybierz poziom trudności: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany lub ekspert. Następnie masz możliwość zmiany trybu gry przed rozpoczęciem gry. Istnieją dwa tryby gry: tryb zapisu i tryb wyboru. W trybie pisania wpisujesz brakujące słowa. W trybie wyboru wybierasz brakujące słowo z odpowiedzi wielokrotnego wyboru.

Polecam grać w trybie wyboru, jeśli jest to twój pierwszy raz, a później grać w trybie pisania jako wyzwanie lub pracować nad pisownią. Możesz utworzyć darmowe konto, aby śledzić swoje wyniki w każdej grze, w którą grasz. Zaproś znajomych do gry i zobacz, kto może uzyskać najwyższy wynik!

  Czy wiesz, jak wymawiać samogłoski amerykańskie? Dowiedz się tutaj!

2. Twórz mapy myśli dla angielskich filmów

Być może oglądasz już angielskie filmy na YouTube lub w innym miejscu w sieci i to jest fantastyczne. Prostym sposobem na uzyskanie jeszcze więcej z angielskich filmów jest sporządzenie mapy myśli po jej obejrzeniu.

Co to jest Mapa myśli? Mapa myśli może być sposobem na podsumowanie informacji i robienie notatek. Zaczynasz od napisania głównego pomysłu na środku strony, a następnie narysuj rozgałęzienia ze środka. W tych gałęziach napiszesz główne podtytuły lub kategorie związane z główną ideą.

Z każdego z tych podtytułów możesz narysować więcej gałęzi, aby dodać szczegóły. Oto wskazówki ze zdjęciami które pokazują, jak narysować podstawową mapę myśli. Mogą być proste, jak przykłady w tym artykulelub możesz wykazać się kreatywnością i dużo rysować, jak w ta schludna mapa myśli o Leonardo Da Vinci.

Uporządkowanie informacji na mapie myśli i zapisanie ich naprawdę pomoże ci zapamiętać to, czego się nauczyłeś. Poza tym masz świetny zasób, gdy nadejdzie czas na przegląd. Pamiętaj, że możesz używać map myśli do podsumowywania informacji z dowolnych treści, takich jak artykuły z wiadomościami, opowiadania, podcasty itp. — nie tylko filmy.

Ale aby rozpocząć lekcje angielskiego wideo, oto trzy miejsca, do których możesz się udać:

123dialogi.comTa strona internetowa zawiera ponad 100 lekcji konwersacyjnych na różne tematy, od „Wstępów” po „Znajdowanie chłopaka. Te filmy to świetny sposób na poprawę umiejętności konwersacyjnych i wzbogacenie słownictwa. Działają dobrze na każdym poziomie umiejętności, ponieważ możesz wybrać temat do obejrzenia.
preply angielski — preply ma najbardziej niesamowite treści i narzędzia do łatwego uczenia się języka z każdego filmu.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Witryna jest idealna dla wszystkich poziomów, ponieważ klipy są uporządkowane według poziomów — od początkującego (całkowicie początkującego) do rodzimego. EnglishClass101 — Możesz utworzyć konto w tej witrynie, aby uzyskać dostęp do ponad 1400 lekcji języka angielskiego audio i wideo. Filmy zapewniają dostęp do profesjonalnych nauczycieli i obejmują wszystko, od gramatyki i słownictwa po kulturę.
James ESL Lekcje angielskiegoOd angielskich zasad pisowni po idiomy, James obejmuje wszystko. James jest nauczycielem języka angielskiego w YouTube, który wie, czego potrzebują uczący się angielskiego. To świetny kanał dla zaawansowanych anglojęzycznych użytkowników, ponieważ zajmuje się szeroką gamą tematów, których być może nigdy wcześniej nie widziałeś.

  Popraw umiejętności komunikacji w języku angielskim, wiedząc, jak konwersacje kończą się niepowodzeniem

3. Użyj tablicy

Jeśli chcesz, możesz wydać dużo pieniędzy na kursy języka angielskiego i materiały do ​​nauki. Ale jednym niedrogim narzędziem, które może naprawdę poprawić twoją naukę, jest mini-tablica. Możesz dostać dwustronna tabliczka suchościeralna z Amazon, który ma linie pisania po jednej stronie.

Co jest takiego specjalnego w tablicy? Szczerze, fajnie się o nich pisze! Jest coś o tym, jak kolorowe markery suchościeralne łatwo przesuwają się po tablicy. A jeśli popełnisz błąd, po prostu wytrzyj gumkę i masz czystą tablicę, aby zacząć od nowa.

Od lat mam osobistą tablicę, na której używam do nauki języków obcych, więc uwielbiam tę metodę. Ciało lepiej zapamiętuje słowa, gdy piszesz je ręcznie (zamiast pisania), a tablice dają ci niezbędną praktykę pisania — w zabawny sposób.

Jak więc używać tablicy do nauki języka angielskiego? Oto kilka pomysłów na początek:

Koniugacja czasowników — Zrób listę czasowników i wybierz czas, a następnie odmieniaj je pojedynczo na tablicy. Właściwie to najczęściej używam mojej tablicy! Test pisowni — Poproś partnera z wymiany językowej lub znajomego z nauki o przeczytanie kilku słów do przeliterowania na Twojej tablicy. Dyktowanie — Posłuchaj bardzo krótkiego klipu z podcastu, wideo lub audycji radiowej i spróbuj napisać dokładnie to, co słyszysz. Jeśli dźwięk jest dostarczany z transkrypcją, możesz później sprawdzić swoje pismo. Fiszki — podczas sprawdzania fiszek, napisz odpowiedź na tablicy i wypowiedz słowo na głos, zanim odwrócisz fiszkę, aby sprawdzić. Gry online — Rozwiązując quiz w trybie nauki preply, możesz zapisać swoje odpowiedzi na tablicy i wybrać je na ekranie. Podobnie podczas gry LyricsSzkoleniemożesz także pisać odpowiedzi na tablicy, zanim wybierzesz ją na ekranie.

4. Oglądaj programy telewizyjne

Każdy uwielbia oglądać telewizję. To świetna wiadomość, ponieważ oglądanie angielskich programów telewizyjnych jest częścią wciągającego procesu, który pomaga poprawić Twoją znajomość języka angielskiego i rozumienie. Oto trzy sposoby na rozpoczęcie nauki angielskiego z telewizją:

Wybierz angielski program do częstego oglądania

Jest tak wiele świetnych programów do wyboru, więc wybierz coś, co Cię interesuje. Oglądanie różnych odcinków tego samego programu telewizyjnego pomaga, ponieważ przyzwyczaisz się do głosów i osobowości bohaterów.

Kiedy zaczynasz oglądać po raz pierwszy, nie martw się, czy rozumiesz wszystkie słowa. Po prostu spróbuj podążać za głównymi pomysłami. Jeśli na początku jest to trudne, oznacza to, że masz miejsce na rozwój i naukę. Oglądaj odcinek ze swojego programu telewizyjnego dwa razy w tygodniu, a z czasem zauważysz, że łatwiej go zrozumieć.

  Czy nadszedł czas na lektora angielskiego? Wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby zacząć

Napisz własną scenę

Kiedy już poznasz serial i bohaterów, rzuć sobie wyzwanie, próbując napisać własną scenę. Zastanów się, co powiedzieliby bohaterowie i co by zrobili.

Możesz stworzyć zupełnie nową scenę lub napisać nowe zakończenie jednego ze swoich ulubionych odcinków. Jeśli są jakieś frazy, których dana postać często używa, pamiętaj, aby użyć tej frazy w swojej scenie.

Bądź znowu dzieckiem

Innym świetnym sposobem na naukę angielskiego dla początkujących jest oglądanie programów dla dzieci, takich jak „Ulica Sezamkowa.” Te programy są skierowane do młodych odbiorców, którzy również po raz pierwszy uczą się języka angielskiego, więc mogą również pomóc Tobie w nauce.

Mimo że są przeznaczone dla dzieci, fajnie się je ogląda — zwłaszcza, gdy czujesz się dumny, że rozumiesz, co się dzieje!

5. Dodaj zwrot do tradycyjnych fiszek

Fiszki to świetny sposób na sprawdzenie się pod koniec wciągającego tygodnia wypełnionego lekcjami angielskiej muzyki, telewizji i wideo. Zanim powiesz, że są nudne, oto kilka nowych i zabawnych sposobów korzystania z fiszek podczas nauki angielskiego.

Kolory i zdjęcia

Badania pokazują, że mózg lubi kolory i obrazy i lepiej się uczy, kiedy na nie patrzy. Tworząc fiszki, używaj różnych kolorów i obrazków, które pomogą Ci zapamiętać to, czego próbujesz się nauczyć. Używanie obrazów zamiast tłumaczeń w swoim ojczystym języku pozwoli Ci również zanurzyć się w języku angielskim.

Powoli powoli

Jeśli utknąłeś na jednej fiszce, nie poddawaj się jeszcze! Zanim spojrzysz na odpowiedź po drugiej stronie, zakryj ją inną fiszką lub ręką. Powoli odkrywaj (odkrywaj) odpowiedź litera po literze, aby sprawdzić, czy kilka pierwszych liter lub słów pomoże ci zapamiętać resztę odpowiedzi.

Post-it

Zamiast fiszek, które leżą w stosie na biurku, oklej je w całym domu! Raz w tygodniu wybierz część domu, na przykład sypialnię lub kuchnię, i użyj karteczek samoprzylepnych (lub fiszek i taśmy), aby oznaczyć każdą część domu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy lub jeśli czujesz, że nadal musisz nauczyć się lub powtórzyć podstawowe słownictwo angielskie, zawsze możesz wypróbować naklejki słownictwa. Są to etykiety, które zostały już wykonane dla najpopularniejszych przedmiotów w domu i biurze.

Jeśli jesteś bardziej zaawansowany, odejdź od rzeczowników i spróbuj używać innych części mowy. Na przykład możesz umieścić przymiotnik „fuzzy” na pluszowym zwierzęciu lub przysłówek „quickly” w pobliżu zegara.

Dzięki tym wszystkim zabawnym sposobom nauki angielskiego w mgnieniu oka będziesz mówić jak tubylec. Pamiętaj, aby w pełni zanurzyć się w języku angielskim, aby uzyskać najlepsze wyniki!

.