Co to jest akademicki angielski? 3 najważniejsze funkcje, które wszyscy uczniowie powinni rozpoznać



Siedzisz w klasie i słuchasz swojego profesora.

Wszystko wydaje się mieć sens.

Kiwasz głową i piszesz notatki.

Ale wszystko się zmienia, kiedy wracasz do domu.

Nagle twoje notatki nie są tak jasne.

Rzucasz okiem na swoje następne zadanie do czytania i nie masz pojęcia, od czego zacząć.

Czym są te wszystkie mylące słowa słownictwa? Dlaczego zdania są tak długie? Dlaczego autor nie pisze tak, jak ludzie mówią?

Patrzysz na specjalny rodzaj języka angielskiego — akademicki angielski, który jest używany na uniwersytetach, w artykułach naukowych i książkach naukowych.

Jeśli uczysz się już angielskiego jako drugiego języka, akademicki angielski może wydawać się kolejnym językiem do opanowania.

Ale czym właściwie jest akademicki angielski?

Pokażemy cechy akademickiego angielskiego, dzięki czemu przestaniesz stresować się pracą domową i zaczniesz zdobywając A.

.

Jak zapoznać się z funkcjami akademickiego angielskiego?

Zanim przyjrzymy się wszystkim cechom akademickiego języka angielskiego, warto wiedzieć, gdzie możesz ćwiczyć swoje nowe umiejętności. Poniższe zasoby internetowe są idealne do samodzielnego ćwiczenia akademickiego angielskiego.

Jedną z dobrych rzeczy w akademickim angielskim jest to, że jest używany w środowisku szkolnym, gdzie wszyscy się uczą. Kiedy ćwiczysz, nie bądź zbyt samoświadomy i nie bój się popełniać błędów!

Ukończ ćwiczenia na ESLgo.com

Ta strona udostępnia bezpłatne zasoby, które są szczególnie przydatne do akademickiego pisania po angielsku. Sprawdź bezpłatna pomoc w pisaniu po angielsku, w tym lekcja gramatyki pisania esejów. Strona główna kieruje również do kilku innych witryn, które pomogą poprawić pisanie esejów po angielsku.

Jak poprawić swój akademicki angielski jako student?

Już zapisałeś się w an Anglojęzyczny program akademickilub myślisz o aplikowaniu? Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś już zaawansowanym uczniem języka angielskiego. Mimo to zawsze jest miejsce na ulepszenia. Oto jak najlepiej wykorzystać czas w klasie i poza nią, aby maksymalnie poprawić akademicki angielski.

  Jak skutecznie uczyć się angielskiego w domu?

Weź udział w kursach specjalnie dla akademickiego angielskiego

Wielu studentów, nawet native speakerów języka angielskiego, bierze udział w kursach, które pomogą im zrozumieć, jak pisać, formatować i odwoływać się do swoich badań w artykułach akademickich. Jeśli jesteś już zapisany na uniwersytet, zapytaj swojego doradcę lub wydział języka angielskiego, czy możesz wziąć udział w takich zajęciach.

Wiele uniwersytetów oferuje również kursy języka angielskiego jako drugiego języka, a nawet akademickie kursy języka angielskiego dla swoich zagranicznych studentów, więc koniecznie poszukaj ich również.

Jeśli nie jesteś jeszcze zapisany na uniwersytet, nadal możesz mieć możliwość wzięcia udziału w kursie akademickiego języka angielskiego lub audytu (uczestnictwo za darmo lub za niewielką opłatą bez uzyskania oceny).

Nagrywaj i przeglądaj swoje wykłady

Nie tylko słuchaj swoich wykładów i rób notatki — spróbuj je nagrać i odsłuchać później.

To nie tylko pomoże ci zapamiętać lekcje, ale także pomoże ci przyswoić sobie akademickie angielskie terminy, które mogłeś przegapić na zajęciach. Zauważysz słowa, których często używa twój profesor, lub nieznane słowa, których definicje musisz sprawdzić.

Możesz nawet spróbować porównać notatki z zajęć z wykładami, aby upewnić się, że za pierwszym razem wszystko zrozumiałeś poprawnie.

Tylko nie używaj swojego nagrania jako pretekst do kiepskiego słuchania na zajęciach! Chodzi o to, aby uważnie słuchać w trakcie i po wykładzie.

Pamiętaj, aby wcześniej poprosić profesora o zgodę na nagrywanie wykładów. Alternatywnie, wiele wydziałów uniwersyteckich nagrywa wykłady dla swoich studentów i publikuje je online, co może jeszcze bardziej ułatwić pracę.

Zdobądź partnera do nauki

Użyj swoich kolegów z klasy. Uczą się z tobą i możecie współpracować, aby sobie nawzajem pomagać. Badania wykazały nawet aby uczniowie, którzy pracują razem, lepiej się uczyli.

Studiowanie z kimś innym może pomóc ci lepiej zrozumieć wykład, a nawet zobaczyć punkt widzenia, którego mogłeś nie rozważyć inaczej. Jeśli chodzi o pisanie, pomocne jest posiadanie przez kolegi z klasy korekty Twojej pracy, ponieważ może on znaleźć błędy, których nie zauważyłeś.

Co to jest akademicki angielski? 3 najważniejsze funkcje, które wszyscy uczniowie powinni rozpoznać

W porządku, teraz wielkie pytanie: czym jest akademicki angielski? Omówimy trzy główne cechy akademickiego języka angielskiego, które pomogą wyjaśnić wszystkie Twoje pytania.

  10 super przydatnych wskazówek, jak nauczyć się angielskiego

1. Akademicki angielski używa formalnego tonu i użycia słów

W akademickim angielskim tak naprawdę nie ma miejsca na indywidualny styl. Zamiast tego akademicki angielski używa ustalonego, formalnego tonu.

Pomyśl o środowisku akademickim jak o środowisku zawodowym. Nie rozmawiałbyś ze swoim szefem w ten sam sposób, w jaki rozmawiasz z najlepszym przyjacielem. Nawet w piśmie akademickim Twój temat będzie dyktował, co jest dopuszczalne, a co nie. Po prostu zachowaj dyskrecję. W razie wątpliwości zachowaj formalność.

Oznacza to, że nie będziesz używać slangu ani swobodnych wyrażeń. Oznacza to również, że będziesz używać prawidłowej gramatyki — aw niektórych przypadkach profesorowie mogą nawet poprosić Cię o unikanie skurczów (np. Nie zamiast nie).

Nie wiesz, jak w ten sposób wyrazić swoje pomysły? Oxford Royale Academy ma świetna lista angielskich terminów i zwrotów które pomogą Ci połączyć Twoje pomysły w formalny, profesjonalnie brzmiący sposób.

Ponadto studenci muszą opanować słownictwo techniczne właściwe dla ich toku studiów. Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby to zrobić, jest wyszukanie glosariusza (pełnej listy słownictwa) dla swojej dziedziny. Na przykład student biologii lub student medycyny może się z tego cieszyć internetowy słownik terminów biologicznych.

2. Istnieją określone zasady formatowania i stylu akademickiego

Angielski akademicki ma surowe zasady, jeśli chodzi o pisanie. To nie tylko kwestia poprawnej gramatyki i pisowni. Musisz również upewnić się, że formatujesz swoje eseje zgodnie z określonymi stylami pisania. Formatowanie odnosi się do sposobu prezentowania słów na stronie — może obejmować wszystko, od kursywy lub pogrubionej czcionki, przez marginesy na stronie, po wielkie litery.

Być może słyszałeś o stylach pisania, takich jak APA, MLA, AMA i Chicago. Każdy styl pisania jest używany w różnych środowiskach lub dziedzinach akademickich. Dwa bardzo popularne style pisania, które napotkasz na poziomie uniwersyteckim, to APA i MLA.

Format APA (Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego) jest zwykle używany w naukach społecznych. MLA (Stowarzyszenie Języków Współczesnych) format jest często używany w sztukach wyzwolonych i naukach humanistycznych. Różnice w tych stylach pisania obejmują określone zasady formatowania, cytatów i nie tylko.

Załóżmy na przykład, że użyłeś ten artykuł w New Yorkerze podczas badania artykułu naukowego. Musisz utworzyć cytat, aby przypisać autorstwo artykułowi i jego autorowi. Oto jak wyglądałoby cytowanie tego artykułu w stylu MLA:

  Angielski na całym świecie: w ilu krajach mówi się po angielsku?

Gawande, Atul. „Zagadka kosztów”. The New Yorker, 1 czerwca 2009, s. 36-44.

Cytat APA dla tego samego artykułu wygląda tak:

Gawande, A. (2009, 1 czerwca). Zagadka kosztów. Nowojorczyk, 36-44.

Ogólnie rzecz biorąc, twoi profesorowie powiedzą ci, jakie style pisania chcą, abyś używał w artykułach akademickich. Pamiętaj, że Twoi instruktorzy będą mieli wysokie oczekiwania i będą bardzo rygorystycznie przestrzegać zasad przypisanego formatu.

Purdue Online Writing Lab dostarcza wyczerpujących wyjaśnień na temat różne style pisania akademickiego. Możesz również automatycznie uzyskiwać cytaty we właściwym stylu za pomocą narzędzia online o nazwie Maszyna cytująca.

3. Akademickie pisanie po angielsku ma wiele odniesień i cytatów

Jeśli kiedykolwiek czytałeś artykuł naukowy, być może zauważyłeś, że było tam wiele cytatów. Przekonasz się, że akademicki angielski często odwołuje się do innych pisarzy. Twoi profesorowie często odwołują się również do innych w swoich wykładach.

Język akademicki polega na wspieraniu twoich pomysłów dowodami. Nie możesz po prostu wyrazić własnej opinii — w przypadku przekonującej, silnej pracy naukowej musisz przedstawić wyniki badań i/lub cytaty, które pokazują, dlaczego Twoja opinia jest ważna.

Oznacza to, że akademicki angielski obejmuje wiele badań, które musisz wykazać w swoich artykułach. W swoim piśmie uwzględnisz cytaty z innych tekstów lub prelegentów. Możesz użyć bezpośrednich cudzysłowów (dokładnych słów kogoś innego, wewnątrz cudzysłowów) lub parafrazy (wyjaśniając, co ktoś inny powiedział własnymi słowami).

Tak czy inaczej, musisz odpowiednio zacytować osobę, do której pomysłów się odwołujesz, zgodnie z omówionymi powyżej zasadami stylu.

Pamiętaj, że jeśli nie odniesiesz się wyraźnie do osób, z których badań korzystasz, twój profesor może pomyśleć, że próbujesz ukraść pomysły! Zawsze doceniaj pracę innych, aby uniknąć oskarżenia o plagiat.

Aby to wszystko zrobić dobrze, musisz dużo przeczytać na tematy, których się uczysz. Te tematy mogą Cię interesować lub nie zawsze. Jeśli jednak pamiętasz o wyniku końcowym lub powodach, dla których zacząłeś studiować, może się okazać, że będziesz się dobrze bawić.

Podsumowując, jeśli chcesz być studentem, musisz znać specyfikę akademickiego języka angielskiego. Dla uczących się języka angielskiego akademicki angielski jest trudny, ponieważ nie używamy go na co dzień. Musisz nauczyć się nowych słów i pojęć, aby naprawdę to zrozumieć.

Mimo to, niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy nie, zrozumienie cech akademickiego języka angielskiego zwiększy ogólną znajomość języka angielskiego. Choć może to być trudne, akademicki angielski poszerzy Twoje horyzonty, jeśli chodzi o umiejętności czytania i pisania po angielsku.

Mamy nadzieję, że teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie „co to jest akademicki angielski?” i odnieś sukces na wszystkich przyszłych zajęciach!

.