Hiszpański Staycation: Jak usiąść, zrelaksować się i cieszyć się nauką języka hiszpańskiego w domu?

Nigdy więcej ołówków, książek, brudnych spojrzeń nauczycieli.

Żartuję! Jeśli uczysz się hiszpańskiego, być może dokonałeś już niesamowitych postępów dzięki pomocy wspaniałego nauczyciela.

Mimo to większość nauczycieli hiszpańskiego jest bardzo zajęta i po prostu nie ma czasu, aby we wszystkim pomóc.

Poza tym mówienie w języku obcym jest umiejętnością trudną do opanowania w każdym środowisku, nie mówiąc już o klasie, w której często nie ma wystarczająco dużo czasu, aby każdy mógł przyswoić sobie słowo.

Dodaj to wszystko, a otrzymasz oczywiste:

Musisz wziąć odpowiedzialność za swój własny hiszpańskojęzyczny język.

Na szczęście dla ciebie nauka mówienia po hiszpańsku jak zawodowiec jest całkowicie możliwa i nie potrzebujesz do tego zajęć.

Powtarzam: nie musisz chodzić na zajęcia. Nie musisz wychodzić z domu. W rzeczywistości nie musisz nawet wstawać z łóżka, jeśli nie chcesz. To prawda. Nie musisz zapuszczać się daleko, aby nauczyć się mówić po hiszpańsku!

Wszystko, co musisz zrobić, to wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, znaleźć odpowiednie zasoby i nawiązać inteligentne połączenia. Robiąc te rzeczy, będziesz na dobrej drodze do efektywnego mówienia po hiszpańsku w domu.

Przeczytaj więc wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swoją podróż po hiszpańsku.

.

Klucze do udanej nauki języka hiszpańskiego

Zanim zagłębisz się w wody hiszpańskojęzyczne w domu, przejrzyjmy kilka ogólnych wskazówek, których możesz przestrzegać, aby jak najlepiej wykorzystać swoje studia.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz!

Na pewno słyszałeś o linijce „praktyka czyni mistrza”. Może powiedział ci to nauczyciel podczas nauki gry na instrumencie muzycznym, a może sam użyłeś tej linii, aby zmotywować innych. Nie bez powodu stało się to banałem… to prawda! Im więcej faktycznie ćwiczysz mówienie po hiszpańsku, co wielu zarzeka się, że jest najtrudniejszym aspektem opanowania języka, tym łatwiej się to stanie.

Zaangażuj się w ćwiczenia ze słuchania, które poprawią ogólne zrozumienie języka hiszpańskiego

Istnieje wiele ćwiczeń, które chociaż nie wymagają bezpośrednio umiejętności mówienia, stanowią uzupełnienie ćwiczenia umiejętności konwersacji po hiszpańsku.

  Niezbędne tematy do zaawansowanych sesji powtórkowych z języka hiszpańskiego

Słuchanie hiszpańskiego przez radio, podcasty lub audiobooki, a także oglądanie programów telewizyjnych i filmów w języku hiszpańskim może pomóc Ci porównać własną wymowę z wymową tubylców.

Aby bezpłatnie słuchać hiszpańskojęzycznych stacji radiowych, sprawdź Strema, Muzyka surfingowa oraz Listenlive.eu. Oczywiście istnieje wiele innych zasobów, ale mogą one zapoznać twoje ucho z dźwiękami różnych dialektów, które możesz naśladować we własnej rozmowie.

Bądź sumienny!

Kiedy napotkasz przeszkody i metaforyczne progi zwalniające podczas swoich hiszpańskojęzycznych przedsięwzięć w domu, możesz całkowicie rzucić ręcznik. Jednak utrzymywanie postawy „mogę zrobić” i ciągłe dążenie do celu pomoże zapobiec stagnacji w nauce.

Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz nauczyć się mówić po hiszpańsku w zaciszu domu.

Proste techniki nauki języka hiszpańskiego w domu

Powtórz po telewizorze

Możesz czuć się trochę głupio, ale powtarzanie po hiszpańsku, które słyszysz w telewizji, to fantastyczny sposób na doskonalenie własnych umiejętności wymowy.

Jednym z rodzajów filmów, których możesz użyć do powtórzenia, są filmy z wiadomościami. Na szczęście istnieje wiele miejsc, w których można je znaleźć online.

Możesz śledzić wiele programów telewizyjnych, podcastów i programów radiowych, czytając odpowiednie transkrypcje podczas słuchania, a następnie rozmawiając z nimi.

jak nauczyć się mówić po hiszpańsku w domu

Audiria oferuje szereg podcastów i odpowiadających im transkrypcji.

Howlearnspanish.com wymienia niektóre hiszpańskie programy telewizyjne z transkrypcjami dostępnymi online.

Zastanawiasz się, gdzie szukać więcej tych zasobów? A może po prostu nie wiesz od czego zacząć? Zawsze możesz usiąść, zrelaksować się i pozwolić preply wykonać pracę za Ciebie.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Znajdź znajomego do rozmowy

Mamy tendencję do bardziej dążenia do naszych celów i łatwiejszego odnoszenia sukcesu, gdy mamy kogoś, kto nas dopinguje lub kogoś, kto pracuje nad tym samym celem.

Niezależnie od tego, czy będzie to współlokator, osoba ukochana, dziecko czy przyjaciel, do którego możesz zadzwonić i porozmawiać, posiadanie kogoś, z kim możesz regularnie ćwiczyć konwersację, pomoże ci szybko poprawić znajomość języka hiszpańskiego.

Jeśli nie masz pewności, do kogo zwrócić się po hiszpańską konwersację, jedną z opcji jest skorzystanie ze starego, dobrego Internetu. Dostępnych jest wiele witryn, które pomagają w tworzeniu wymiany konwersacji.

  Jak znaleźć korepetytora hiszpańskiego online: 7-stopniowy przewodnik po lekcjach wysokiej jakości?

jak nauczyć się mówić po hiszpańsku w domu

Jedną z opcji jest Konwersacjeexchange.com. Ta strona umożliwia wprowadzenie kryteriów wyszukiwania dotyczących dokładnie tego, co chcesz znaleźć w rozmówcy i voila! Znajdzie dla Ciebie idealną osobę, z którą możesz ćwiczyć bez wychodzenia z domu.

Te wymiany są zazwyczaj skończone Skype lub inne narzędzie do wideokonferencji. Kolejną korzyścią z utworzenia wymiany jest to, że możesz znaleźć partnera do rozmowy, którego językiem ojczystym jest hiszpański. Oznacza to, że może on udzielić Ci konstruktywnej informacji zwrotnej na temat Twojej wymowy, dzięki czemu będziesz brzmiał bardziej naturalnie, niż kiedykolwiek wydawało Ci się to możliwe!

Jeśli preferujesz osobiste spotkanie z partnerem do rozmowy i pomagasz skuteczniej uczyć się, istnieją sposoby na znalezienie partnerów, z którymi możesz ćwiczyć, nawet jeśli nie masz przyjaciół ani rodziny, która mówi lub uczy się hiszpańskiego.

jak nauczyć się mówić po hiszpańsku w domu

Jednym wspaniałym źródłem informacji na ten temat jest Meetup.com. Czasami można nawet znaleźć na stronie grupy składające się z native speakerów i osób nie będących native speakerami, którzy spotykają się, aby ćwiczyć hiszpański w restauracjach, kawiarniach lub innych miejscach. Możesz całkowicie nauczyć się hiszpańskiego w domu, ale wyjście od czasu do czasu jest dobre dla każdego!

Czytać na głos

Spróbuj przypomnieć sobie czasy szkolne, kiedy zacząłeś czytać i przyswajałeś coraz trudniejsze słownictwo w swoim ojczystym języku. Jaki był jeden z głównych sposobów, w jaki zrozumiałeś nowe słowa? Być może czytając je na głos i wypowiadając. Robienie tego w innym języku to wspaniały sposób na sprawdzenie swojej wymowy!

Ponownie, być może będziesz musiał stłumić uczucie zawstydzenia, próbując wydostać się na powierzchnię, ale czytanie na głos jest idealnym sposobem na ćwiczenie wymowy.

Aby przeczytać materiały, możesz zasubskrybować gazetę w języku hiszpańskim (patrz obszerna lista na MITLbiblioteki) lub odbierz hiszpańską książkę z lokalnej biblioteki lub księgarni.

jak nauczyć się mówić po hiszpańsku w domu

Inną opcją nauki, która działa dobrze — jeśli masz znajomego z konwoju lub znasz kogoś innego, kto próbuje nauczyć się języka — jest wspólne czytanie różnych części pisma hiszpańskiego. SimplyScripts.com to wspaniałe źródło wyszukiwania dzieł teatralnych online.

Oznacz swoje meble

Co z oczu to z serca! Uczyń swoje studia częścią codziennego życia, aby zobaczyć wyniki w umiejętności mówienia. Jednym ze sposobów na włączenie języka hiszpańskiego do codziennego życia w domu jest oznaczanie znajdujących się w nim przedmiotów.

  Znaleziono w tłumaczeniu: Jak zostać hiszpańskim tłumaczem w 4 krokach

Wpisz hiszpańskie słowa określające meble, urządzenia i wszystko, co widzisz w domu. Lub po prostu zdobądź zestaw hiszpańskich naklejek ze słownictwem, który zawiera fajne, kolorowe etykiety na typowe artykuły gospodarstwa domowego i biurowe. Następnie zacznij przyklejać słowa do odpowiadających im obiektów.

Robiąc to, ćwicz mówienie, wypowiadając proste zdania (takie jak „Esto es una cama”, gdy przyczepiasz słowo cama do łóżka).

Podczas wykonywania codziennych czynności po oznaczeniu etykietami, ćwicz, wypowiadając na głos zdania o czynnościach, które wykonujesz z różnymi przedmiotami. Nawet ciche wypowiadanie do siebie zwrotów odpowiadających twoim działaniom przyniesie korzyści w nauce mówienia, wzmacniając twoją mowę.

Sprawdź ten post, aby znaleźć pomysły na to, co oznaczać w swoim domu i wyrażenia, których możesz użyć do głośnego mówienia w domu.

Rozważ użycie programu z funkcją rozpoznawania mowy

Nie wiesz, czy poprawnie wymawiasz określone słowa? Jedną z korzyści płynących z hiszpańskiego w klasie jest to, że nauczyciel potrafi ocenić Twoją wymowę i udzielić wskazówek. Nie martw się jednak. Rezygnacja z klasy, aby uczyć się w domu, nie oznacza rezygnacji z pomocy, której potrzebujesz w zakresie umiejętności mówienia po hiszpańsku!

Dzięki dzisiejszej technologii dostępne są programy na smartfon, tablet, laptop lub inne urządzenie technologiczne, które możesz wdrożyć w swoim programie do samodzielnej nauki.

jak nauczyć się mówić po hiszpańsku w domu

Na przykład z pewnością słyszałeś o Rosetcie Stone, która ma funkcję, która krytykuje twoją wymowę hiszpańskich słów po ich wypowiedzeniu. To dobry zasób do wykorzystania w tym celu, ale może nie być idealny dla wielu ze względu na wysoki koszt. To powiedziawszy, możesz znaleźć tańsze pakiety na jego oficjalnej stronie, a także bezpłatne demo.

Nie martw się jednak, ponieważ istnieje wiele innych opcji podobnych i tańszych systemów, które pomogą Ci poprawić umiejętności mówienia po hiszpańsku. Jednym z przykładów jest jak nauczyć się mówić po hiszpańsku w domuDuolingoaplikacja z ćwiczeniami oceniającymi mówienie wśród innych umiejętności.

Jeśli uważasz, że aplikacje są przydatnym narzędziem, sprawdź te 12 fenomenalnych opcji do pobrania na smartfona.

Przy tak wielu dostępnych zasobach, które pomogą Ci nauczyć się mówić po hiszpańsku w domu, być może nigdy więcej nie będziesz musiał wyruszać na zajęcia!

Po prostu ucz się i mów, a będziesz płynnie mówić jak tubylec w mgnieniu oka.

.