Jak nauczyć się konwersacyjnych umiejętności niemieckiego, które błyszczą od pierwszego dnia?Pierwszym krokiem do nauki konwersacyjnego niemieckiego jest zastanowienie się, co sprawia, że ​​jesteś rozmowny.

Masz obsesję na punkcie filmów?

Heck, mógłbym codziennie rozmawiać o „Gwiezdnych Wojnach”.

A co z omawianiem ostatniej książki, którą czytasz?

Zajmuję się teraz serią „Autostopowiczów po Galaktyce”.

Rozmowa.

To sposób, w jaki wchodzimy w interakcję i poznajemy innych ludzi. Używamy go, aby zarabiać pieniądze, zastanawiać się, jakie produkty kupić, decydować o planach podróży, a nawet grzebać w odległej galaktyce.

Rozmowa w Twoim ojczystym języku jest łatwa, ale nawet gdy zagłębiasz się w niemieckie książki, podcasty, lekcje i przewodniki, może okazać się trochę trudne, aby przenieść tę wiedzę na codzienną rozmowę – szczególnie jako osoba dorosła z napiętym harmonogramem.

Jestem tutaj, aby powiedzieć, że nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się mówić po niemiecku naturalnie, tak jak robią to Niemcy. Nawet jeśli nadal uczysz się niemieckiego dla początkujących, wszystko, czego potrzebujesz, to skupienie się i jedne z najlepszych narzędzi do nauki niemieckiego online — które szczegółowo omówimy tutaj.

.

Czy naprawdę możesz nauczyć się mówić po niemiecku jako dorosły?

Te przeklęte dzieciaki zawsze korzystają z wątpliwości. Jasne, dzieci to gąbki, które przyswajają niemal każdą informację, którą słyszą, wąchają, dotykają, smakują i widzą, ale mam dla Ciebie wiadomość: dorośli mają sporo zalet, jeśli chodzi o naukę konwersacyjnego niemieckiego.

Jak to możliwe, pytasz? Przyjrzyj się niektórym powodom, dla których możesz mieć przewagę nad dziećmi.

Masz złożone myśli. Dorośli mogą przejść bezpośrednio do bardziej zaawansowanych słów, zwrotów, kursów i historii. Tak, dzieci szybko się uczą, ale ograniczają się do swojego obecnego spojrzenia na świat. Ten widok składa się z książek dla dzieci, podstawowych słów i zwrotów oraz prostych rozmów.

Jako osoba dorosła już wiesz, jak poskładać złożone myśli i idee w języku angielskim, więc jesteś o wiele bliższa biegłości w języku niemieckim.

Mówisz już w jednym języku. Niemowlęta i niemowlęta mają dużo na głowie, jeśli chodzi o naukę języka. Nie tylko muszą uczyć się słów, ale także muszą opanować ich znaczenie.

  5 zaskakujących podobieństw między niemieckim a angielskim, które pomogą Ci dzisiaj nauczyć się niemieckiego

Wiesz już, czym jest jabłko i już wiesz, jak odróżnić głos kobiecy od męskiego. Twoje ucho do akcentów już tam jest, a rozwiązywanie problemów oznacza, że ​​technicznie nie zaczynasz języka od zera. Możesz wykorzystać swoją dotychczasową wiedzę językową, gdy uczysz się mówić po niemiecku.

Masz motywację. Zajęcia i materiały do ​​nauki są często bardziej interesujące i zabawne dla dorosłych. Przekonanie dzieciaka do nauki jest dość trudne. Jasne, niektóre przedmioty są bardziej intrygujące, ale czy pamiętasz, jak stresująca wydawała się szkoła?

Możesz nawet mieć motywację do nauki języka, na przykład lepsze możliwości pracy lub możliwość podróżowania i poznawania nowych ludzi.

Jak mówić po niemiecku: Naucz się konwersacyjnego niemieckiego za pomocą szybkich i zabawnych technik (nawet jako początkujący)

1. Zacznij od wypełnienia umysłu niemieckimi słowami i zwrotami

Aby nauczyć się konwersacyjnego niemieckiego jako osoba dorosła, musisz rozumieć popularne słowa i zwroty, akcenty i wymowę. W końcu słuchanie niemieckiej piosenki lub słuchanie ludzi rozmawiających po niemiecku będzie jak słuchanie bełkotu. Potrzebujesz podstawy, aby zacząć rozpoznawać dźwięki i słowa.

Jakie są konkretne sposoby, aby to zrobić?

Korzystaj z aplikacji do nauki niemieckiego, aby zobaczyć, jak wyglądają słowa i jak się je wymawia. Aplikacje słownikowe sprawdzają się również przy przewijaniu w celu wybrania przypadkowych słów do wchłonięcia. Wypełnij swoją bibliotekę (zarówno fizyczną, jak i cyfrową) książkami, linkami i narzędziami do nauki niemieckiego dla początkujących. Skoncentruj się na lekcjach gramatyki, aby zrozumieć niemieckie słowa i ich połączenie. Nawet jeśli nie chodzisz na lekcje niemieckiego, studiuj najlepsze niemieckie podręczniki, aby konsumować informacje jak student. Wypróbuj system 80-20, aby w efektywny sposób wypełnić swój umysł słownictwem niemieckim.

nauka-konwersacji-niemiecki

Ciesz się preply codziennie, oglądając autentyczne filmy (w języku niemieckim), które zapewniają idealną ilość wsparcia, spersonalizowane specjalnie dla Ciebie — abyś mógł zrozumieć i uczyć się z urzekających klipów. To naprawdę zabawny, ale także skuteczny sposób na naukę niemieckiego przez Internet.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

2. Zbuduj codzienną rutynę nauki języka niemieckiego

Kiedy już trochę zrozumiesz niemiecki i rozpoznasz niektóre z bardziej popularnych słów i zwrotów, nadszedł czas, aby zaplanować codzienną rutynę.

  Jak wykorzystać technologię do nauki języka niemieckiego

David Bailey wyjaśnia, że ​​nauczył się francuskiego w 17 dni, przestrzegając rygorystycznego harmonogramu. Plan ten obejmował ręczne pisanie tabel czasowników nieregularnych przez dwie godziny rano, słuchanie klipów dźwiękowych do nauki języka w godzinach lunchu i przerw oraz słuchanie muzyki podczas ćwiczeń lub w pracy.

W końcu po południu znalazł znajomą francuską książkę i przeczytał ją, pisał w swoim dzienniku przez godzinę po francusku, a nawet spotkał się z partnerem mówiącym.

Wow!

To całkiem zwyczajna rutyna i okazała się skuteczna dla Baileya, ponieważ rodowity Francuz myślał, że przemawia od roku.

Cóż, w teorii brzmi to świetnie (a może przerażająco w teorii), ale prawda jest taka, że ​​większość dorosłych ma pełny tydzień pracy i inne obowiązki, co sprawia, że ​​obciążenie jest nieco onieśmielające, jeśli nie niemożliwe.

Dlatego przygotowałem zmodyfikowaną rutynę, aby pomóc zapracowanym dorosłym próbującym mówić po niemiecku:

Używaj preply przez 10 minut każdego dnia. Jest to niezawodny sposób na ciągłe zwiększanie zasób słownictwa i rozumienia języka niemieckiego, przy jednoczesnym zachowaniu zaangażowania i motywacji. Spędź 20 minut rano lub po pracy, pisząc odręcznie tabele czasowników nieregularnych. Pisz w dzienniku przez kolejne 20 minut, próbując ułożyć niemieckie zdania. Czytaj jeden rozdział w niemieckiej książce każdego tygodnia. Spotykaj się z rozmówcą raz w każdy weekend.

Dzięki tej modyfikacji zagłębiasz się w stałą niemiecką rutynę, spędzając tylko około godziny dziennie. Następnie możesz ćwiczyć ze swoim partnerem mówiącym w weekendy.

Wskazówki, jak rutynowa praca:

Zapisz swój plan nauki w dowolnym systemie, który najlepiej Ci odpowiada — papierowym lub cyfrowym — aż stanie się to rutyną. Powiedz znajomym o swojej nowej rutynie nauki konwersacyjnego niemieckiego, aby zwiększyć odpowiedzialność. Upewnij się, że w Twoich klipach audio jest nauczyciel, który pokaże Ci, jak prawidłowo używać języka. Słuchaj niemieckiej muzyki podczas ćwiczeń lub nawet w pracy. Jest to świetne do trenowania mięśni policzkowych do wymowy podczas śpiewania. Znajdź książkę (taką, której historię znasz po angielsku) i przeczytaj ją po niemiecku. Książki dla dzieci dobrze się do tego sprawdzają. Rozważ Skype lub rozmowę telefoniczną, gdy ty lub twój rozmówca jesteś poza miastem.

3. Rozważ podróż (lub przeprowadzkę!) do Niemiec od 30 dni do jednego roku

Najlepszym sposobem na szybką naukę języka niemieckiego w wieku dorosłym jest przeprowadzka do Niemiec — ale bądźmy poważni, generalnie nie ma takiej możliwości.

  Potrzebujesz odświeżenia? 9 sposobów na odświeżenie niemieckiego, dopóki nie będzie jaśniejszy niż wcześniej

Jednak nawet sama wycieczka na około 30 do 90 dni (najlepiej rok) powinna wystarczyć, aby nawiązać kontakt i całkowicie zanurzyć się w języku i kulturze.

Po raz kolejny, jako osoba dorosła, pojawiają się przeszkody związane z finansami i zobowiązaniami. Więc jakie są zasoby i wskazówki, jak urzeczywistnić tę podróż?

nauka-konwersacji-niemiecki

Posługiwać się Dzielenie się posiłkiem — Jedzenie poza domem podczas podróży staje się drogie, a ty nie otrzymujesz towarzystwa i domowych posiłków, które pozwalają zanurzyć się w niemieckiej kulturze. Wypróbuj MealSharing.com podczas pobytu w Niemczech, aby utrzymać niskie koszty i poznać ludzi w celu poćwiczenia rozmowy.

naucz się konwersacyjnego niemieckiego

Couchsurfing zdziała cuda z różnych powodów — używaj go do zakwaterowania lub znajdowania wydarzeń i osób, które chcą się spotkać. Może się również przydać przy zaprzyjaźnianiu się z tubylcami w Niemczech.

naucz się konwersacyjnego niemieckiego

PomocX lub WWOOF — Usługi te oferują listę przystępnych cenowo możliwości życia i pracy w celu nauki, zanurzenia się i obniżenia kosztów podróży. W WWOOF pracujesz na ekologicznej farmie w zamian za jedzenie i zakwaterowanie. HelpX to ten sam pomysł — praca po kilka godzin dziennie w zamian za bezpłatne zakwaterowanie i posiłki — ale nie ogranicza się do gospodarstw ekologicznych. Możesz pracować w schronisku lub hostelu, opiekując się dziećmi, na łodzi itp.

nauka-konwersacji-niemiecki

Zastosuj do roku zdalnego — Jako nowa firma program ten cieszy się ogromną popularnością, ponieważ pozwala podróżować po świecie przez rok. Chodzi o to, aby ludzie pracujący mieli szansę na koordynację z ich obecnymi firmami, aby podróżować i pracować w tym samym czasie. Potencjalnie mieszkałbyś w Niemczech przez miesiąc, a potem przeprowadziłbyś się do innych krajów.

Porady:

Jedz codziennie lub zapraszaj ludzi do swojego domu na jedzenie i napoje. W ten sposób nie jesteś zamknięty w domu bez zanurzenia. Znajdź pracę w niepełnym wymiarze godzin, która wymaga ciągłego mówienia po niemiecku. Przewodnik turystyczny to fajny pomysł. Nie zapomnij wymienić informacji kontaktowych ze współlokatorami i osobami, które spotykasz.

4. Powrót do życia wypełnionego językiem niemieckim

Po powrocie z Niemiec bardzo ważne jest, aby wrócić do swojej rutyny. Każda książka, film i gazeta, którą spożywasz, powinna być w języku niemieckim. Podczas podróży nawiązuj znajomości i łącz się z nimi po powrocie — przez Skype, e-mail i rozmowy telefoniczne.

nauka-konwersacji-niemiecki

Uważam, że miło jest otwórz konto WhatsApp i dodaj grupę znajomych poznanych w Niemczech. W ten sposób możesz stale rozmawiać z ludźmi z różnych środowisk, z różnymi perspektywami.

Nauka niemieckich słów, zwrotów i wymowy to tylko ułamek tego, czego potrzeba, aby rozpocząć konwersację i mówienie po niemiecku. Zachęcam do zbudowania mocnej codziennej rutyny treningowej, a może, tylko może, rozważ podjęcie przez jakiś czas skoku w języku niemieckim.

Mówiliśmy, że nigdy nie jest za późno! Masz wszystkie wskazówki i narzędzia, których potrzebujesz, aby nauczyć się konwersacyjnego niemieckiego i zacząć gadać.

.