Jak poprawić mówienie po niemiecku za pomocą telefonu?Przeciętny Amerykanin sprawdza telefon więcej niż 50 razy dziennie.

Badania wykazały podobne wzorce na całym świecie. Dość powiedzieć: jesteśmy uzależnieni od naszych telefonów.

Facebook, YouTube, Instagram. Tyle czasu marnuje się na…

Nie uczę się niemieckiego.

Co by było, gdybyś mógł przekształcić cały ten czas telefonu w okazję do poprawy mówienia po niemiecku?

Zamiast surfować w kółko po tych samych aplikacjach społecznościowych, co by było, gdybyś mógł dostroić wymowę, poprawić umiejętności konwersacyjne i rozwinąć swój Wortschatz (słownictwo)?

W tym momencie prawie każdy ma smartfona. Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na to, jak bardzo jest wyszukany lub podstawowy, jest wyposażony w standardowe funkcje, z których możesz korzystać, aby mówić jak rodowity Niemiec — z których większość prawdopodobnie używałeś przez cały czas.

Następnym razem, gdy zechcesz sięgnąć po telefon, dobrze go wykorzystaj, korzystając z tych sześciu prostych sposobów na poprawę znajomości języka niemieckiego.

.

Jak poprawić mówienie po niemiecku za pomocą telefonu?

1. Wysyłaj codzienne wiadomości głosowe WhatsApp w języku niemieckim

jak-ulepszyć-niemiecki-język

WhatsApp stał się jednym z najpopularniejszych sposobów komunikowania się, w dużej mierze dlatego, że pozwala ludziom rozmawiać lub pisać SMS-y w dowolnym miejscu na świecie za darmo.

To świetna wiadomość dla kogoś, kto chce porozmawiać z osobami mówiącymi po niemiecku lub innymi uczniami w innym kraju. Powiedz Auf Wiedersehen do opłat za połączenia międzymiastowe.

ten funkcja wiadomości głosowych w WhatsApp pozwala użytkownikowi wysłać wiadomość dźwiękową do dowolnego kontaktu w dowolnym momencie. Dlaczego nie rzucić sobie wyzwania, aby każdego dnia wysyłać pięć wiadomości głosowych do rodzimych użytkowników języka niemieckiego lub innych uczniów języka niemieckiego?

jak-ulepszyć-niemiecki-język

Powodem, dla którego zwykle łatwiej jest czytać niż mówić w drugim języku, jest to, że po prostu nie mamy wystarczająco dużo okazji do ćwiczeń mówienia – a kiedy to robimy, możemy się denerwować lub nieśmiało. Postawienie sobie za cel mówienia po niemiecku każdego dnia, do rzeczywistych ludzi, pomaga zbudować przydatną rutynę, która prowadzi do zauważalnych rezultatów.

  Jak się uczyć niemieckiego z filmów?

Potrzebujesz kilku niemieckojęzycznych znajomych, aby zbudować swoją listę kontaktów WhatsApp? Wymeldować się MojaWymiana Języka znaleźć ludzi do ćwiczeń.

2. Ćwicz ch i ö za pomocą rejestratora audio

Niemiecki jest znany ze swoich skomplikowanych dźwięków, które nie mają bezpośredniego odpowiednika w języku angielskim. Dwa ważne, na których uczniowie niemieckiego mogą się skupić, to „ch” i „ö”.

Najpierw spójrzmy, jak wymawiać te przebiegłe dźwięki, a następnie praktyczną wskazówkę, jak je przećwiczyć za pomocą dyktafonu w telefonie.

Ogólne zasady wymowy „ch”:

Gdy po samogłoskach i, e, ä, ü, ö, ei, ai, eu i äu, wymawiaj to podobnie do angielskiego sh.

Przykład: Ich (I)

Kiedy po samogłoskach a, o, u i au wymawiamy to podobnie do ch w „loch”. To jest trudne. Zabrzmi, jakby coś ci tkwiło w gardle.

Przykład: buch (książka)

jak-ulepszyć-niemiecki-język

Kiedy po s wymawiamy ch jak angielskie k.

Przykład: wechseln (zmiana)

Krautblog zawiera więcej informacji i przykładów audio.

Ogólne ö Zasady wymowy

Ogólnie rzecz biorąc, ö brzmi tak samo w różnych kontekstach — jest to po prostu trudny dźwięk. Aby się tam dostać, wypowiedz ay brzmi jak angielskie słowo, ale rób to z całkowicie zaokrąglonymi ustami. To brzmi dziwnie, wiem.

Jak ćwiczyć ch i ö

jak-ulepszyć-niemiecki-język

Chociaż nikt nie lubi słyszeć własnego głosu, rozważ skorzystanie z funkcji nagrywania dźwięku w telefonie, aby usłyszeć, jak wydajesz te trudne dźwięki. W ten sposób znacznie łatwiej jest usłyszeć swoje błędy.

Następnie, aby upewnić się, że masz rację, porównaj to z native speakerem za pomocą programów takich jak Nosorożec, gdzie możesz poprosić o przeczytanie tekstu przez prawdziwych Niemców. Możesz przygotować skrypt audio pełen słów ch i ö i słyszeć, jak twoja wymowa staje się coraz lepsza z każdym nagraniem.

3. Uzyskaj dostęp do niemieckiego zanurzenia w ruchu dzięki preply

jak-ulepszyć-niemiecki-język

Posiadanie smartfona daje nie tylko natychmiastowy dostęp do wszystkich najzabawniejszych filmów o kotach na YouTube, ale także do najfajniejszych narzędzi do zanurzania się w języku.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

  Gdzie są najlepsze miejsca do nauki niemieckiego?

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Każdy film ma interaktywne napisy. Kliknij dowolne słowo, aby uzyskać natychmiastową definicję, informacje gramatyczne i przydatne przykłady.

Gdy skończysz oglądać film, dostępne są fiszki i zabawne quizy, które wzmocnią wszystko, czego się nauczyłeś. Ponieważ filmy są uporządkowane według gatunku i poziomu, łatwo znajdziesz te, które Ci odpowiadają. preply będzie również śledzić to, czego się uczysz, pokazując Ci, jak dobrze zrozumiesz nowy film bez pomocy.

Brak internetu? Nie ma problemu. Możesz pobrać dialogi dźwiękowe do słuchania w trybie offline. Oznacza to, że będziesz mieć świetny sposób na naukę języka niemieckiego bez względu na to, dokąd się udasz! preply jest dostępne na Twój komputer, urządzenie z systemem iOS lub Android.

Połowa bitwy w nauce języka to utrzymanie motywacji. Nauka z preply nie wydaje się pracą i prawdopodobnie dlatego tak wiele osób korzystało z niego, aby biegle posługiwać się językiem niemieckim. Możesz bezpłatnie zapoznać się z pełną biblioteką wideo ze wszystkimi funkcjami edukacyjnymi, korzystając z wersji próbnej preply.

4. Utrzymuj bieżącą niemiecką listę słówek w notatniku telefonu (i używaj słów!)

Zdarza mi się to cały czas, gdy mówię po niemiecku: chcę coś powiedzieć, ale mam Treppenwitz (pierd mózgu). Nie potrafię wymyślić słowa ani sposobu na obejście tego słowa… i żałuję, że nie mam długopisu, żeby to zapisać.

Jak często zapominam, że mam w kieszeni długopis bez atramentu: mój telefon!

Naładuj swój telefon niemieckimi słowami, których będziesz potrzebować w rzeczywistych rozmowach po niemiecku. Postaw sobie za cel wyczyszczenie listy do końca dnia — czy to w wiadomościach WhatsApp, rozmowach w prawdziwym życiu, czy po prostu na czacie ze sobą.

Ten rodzaj praktyki znacznie rozszerzy twoje aktywne słownictwolub słowa, do których możesz szybko uzyskać dostęp i których możesz użyć podczas rozmowy po niemiecku (w przeciwieństwie do słownictwa biernego lub słów, które rozpoznajesz, ale nie możesz od razu przywołać ich do głowy w razie potrzeby).

5. Miej wyścig przymiotników z zegarem telefonu

Mówią, że obraz jest wart tysiąca… wypowiedzianych słów?

  Jak skutecznie uczyć się słówek z niemieckiego?

Jeśli jesteś taki jak ja, kochasz, kiedy trochę grywalizacja zostaje dodana do nauki. Sprawia, że ​​płyną soki. I tu właśnie pojawia się ta gra na czas. Spróbuj tego:

Wybierz losowe zdjęcie (z książki, online – nie ma znaczenia). Ustaw minutnik w telefonie na pięć minut i zobacz, ile niemieckich przymiotników możesz wypowiedzieć na głos, opisujących obraz (proszę zliczać). Jeśli to za proste, wypróbuj całe zdania.

Możesz mieć pod ręką słownik angielsko-niemiecki na słowa, które nagle żałujesz, że nie znasz. (Nie wahaj się dodawać nowych przydatnych do swojej listy notatników!)

Umieszczenie tykającego zegara na ćwiczeniu ma sposób na intensywne skupienie mózgu i przyzwyczajenie go do pracy pod presją – umiejętność, która przydaje się, gdy próbujesz nadążyć za konwersacjami po niemiecku.

Na swój znak… przygotuj się…

6. Zadzwoń do niego!

Wiem, że ta sugestia może mnie umówić, ale co z dzwonieniem do kogoś po niemiecku? Być może najlepszym sposobem na poprawę umiejętności mówienia po niemiecku jest sprawienie, by… mówił. Jeśli nie masz przed sobą osoby, która może rozmawiać po niemiecku, być może masz taką osobę na swojej liście kontaktów.

Pozostawianie wiadomości na WhatsApp to jedno, ale rozmawianie przez telefon z inną osobą – bez żadnych zwrotów ani ponownego rozpoczęcia – to sprawa na wyższym poziomie.

Nie dostrzegając wizualnych wskazówek drugiej osoby, twoje ucho nie ma innego wyboru, jak tylko zapiąć pasy i dostroić się. Zmuszasz się do życia chwilą, mając tylko swoje niemieckie słownictwo, które pomoże ci przetrwać… i przetrwasz. W rzeczywistości prawdopodobnie zdziwisz się, jak dobrze potrafisz komunikować się z plecami do ściany i jak szybko poprawią się Twoje umiejętności mówienia.

Sprawi, że rozmowa z kimś osobiście będzie wyglądać jak Kinderspiel (dziecinna zabawa).

Nie masz żadnego niemieckiego mówiącego w szybkim wybieraniu? Oprócz witryn wymiany językowej online możesz przeglądać grupy na Facebooku dla entuzjastów nauki niemieckiego lub skontaktować się z lokalną uczelnią, aby skontaktować się ze studentami biorącymi udział w kursach niemieckiego. Możesz znaleźć kogoś równie chętnego, by podnieść słuchawkę i zacząć mówić po niemiecku.

Pojawienie się smartfona zmieniło sposób, w jaki żyjemy, więc ma sens, że powinno również zmienić sposób, w jaki się uczymy. Nie musisz mieć najnowszego, najbardziej eleganckiego smartfona, aby poprawić swoje umiejętności mówienia po niemiecku. Zamiast tego, korzystanie z najbardziej podstawowych funkcji może pozwolić na przekształcenie martwej przestrzeni w ciągu dnia w natychmiastowe możliwości uczenia się.

Ryan Dennis był stypendystą Fulbrighta i wcześniej uczył w Pädagogische Hochschule Schwäbisch Gmünd. Oprócz nienawidzenia ketchupu, brytyjskiej ortografii i przemocy, pisze Mleczarnia— jedyny felieton literacki o hodowli bydła mlecznego.

.