Jak wydoić lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych, aby uzyskać wszystko, co są warte?Wszystko jest lepsze, gdy jest zupełnie nowe.

Nowa praca, nowy związek, nowe miasto: wszystkie mają iskierkę nowości.

Potem blask blednie i musisz skonfrontować się z wadami, poznać niemożliwe do uchwycenia zawiłości i odkryć irytujące szczegóły, które po prostu doprowadzają Cię do szaleństwa.

Tak samo jest z nauką języka obcego.

To ekscytujące na początku, kiedy wypowiadasz pierwsze zdania i uczysz się prostych rzeczowników. Ale kiedy już przez kilka miesięcy walczysz z deklinacjami końcówek i próbujesz zapamiętać, które rzeczowniki biorą der, które biorą umrzeć, a które dajs, proces uczenia się nowego języka nagle przestaje wydawać się zabawny.

To dlatego tak wielu uczących się języka rezygnuje po drodze: w końcu po prostu zabraknie im pary.

Ale nie rozpaczaj. Z pewną perspektywą i cierpliwością, średniozaawansowany poziom niemieckiego nie musi być taki trudny. Dzięki odpowiednim lekcjom i przygotowaniom możesz wznieść się na ten poziom, ucząc się więcej niż kiedykolwiek i pogłębiając swoją znajomość języka niemieckiego, aż znajdziesz się po drugiej stronie, gotowy do stawienia czoła zaawansowanym poziomom i płynności.

.

Jak wydoić lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych, aby uzyskać wszystko, co są warte?

Pułapki lekcji niemieckiego dla średnio zaawansowanych

1. Nowość w nauce języka minęła.

Jeszcze raz pamiętaj: Twój romans z językiem niemieckim na poziomach średniozaawansowanych nie będzie się równał z poziomem zauroczenia, jakie odczuwałeś na początku.

2. Będziesz miał do czynienia z bardziej złożonymi koncepcjami.

Na początkowych poziomach języka niemieckiego najbardziej złożonymi zagadnieniami gramatycznymi, z którymi trzeba się było zmierzyć, była różnica między biernikiem a celownikiem oraz kilka skomplikowanych zasad kolejności słów. Kiedy osiągniesz poziom średni, zdasz sobie sprawę, że twoje rozumienie biernika i celownika, nad którym tak ciężko pracowałeś, jest w najlepszym razie wadliwe. Nie wspominając o tym, że musisz się nauczyć wielu innych reguł gramatycznych: przyimków i czasowników, praeteritum, czterech zastosowań czasownika werden, czasu przyszłego i tak dalej.

3. Twoje oczekiwania wzrosną, prowadząc do zwiększonej frustracji.

„Jak mógłbym pomieszać nach i w? Nauczyłem się tego w A2!” mówisz sobie. Kiedy zaczynasz swoją przygodę z nauką języka, popełnianie błędów nie jest takie złe: jesteś dopiero początkującym. Ale kiedy osiągniesz poziom średni, możesz być dla siebie trudniejszy, gdy będziesz bałaganić, co może prowadzić do frustracji.

Czego można się spodziewać po lekcjach niemieckiego dla średnio zaawansowanych

Pamiętaj, że poziom średniozaawansowany języka niemieckiego znacznie poszerzy Twoją wiedzę gramatyczną, zasób słownictwa i zakres tematów, o których możesz czytać, pisać i mówić. Na lekcjach niemieckiego dla średniozaawansowanych możesz spodziewać się takich tematów, jak:

  Od 0 do biegłości w 7 krokach: jak nauczyć się każdego niemieckiego umiejętności krok po kroku

1. Gramatyka złożona.

Czasowniki i przyimki.

Każdy czasownik w języku niemieckim ma przyimek, który następnie uruchamia biernik lub celownik dla dopełnienia. Na średniozaawansowanych poziomach języka niemieckiego twoi nauczyciele poświęcą mnóstwo czasu na egzekwowanie tych zasad — i pamiętaj, że czasami ten sam czasownik przybiera inny przyimek w zależności od kontekstu. Na przykład możesz powiedzieć Ich freue mich (jestem podekscytowany) AUF coś w przyszłości, ale Ich freue mich ÜBER coś, co dzieje się teraz.

Literacki czas przeszły.

Przez większość czasu Niemcy używają czasu teraźniejszego do opisania czegoś, co wydarzyło się w przeszłości. Jednak czy kiedykolwiek przejrzałeś niemiecką książkę lub gazetę i zobaczyłeś dziwnie wyglądające słowo, takie jak ging lub sah? To praeteritum, wersja czasu przeszłego, której używa się głównie w piśmie i prawie nigdy w mowie. Jednak nadal musisz się tego nauczyć, a poziomy pośrednie są tam, gdzie zmierzysz się z tym.

Strona bierna.

Na lekcjach dla średniozaawansowanych nauczysz się także głosu biernego, który jest ukochany przez polityków na całym świecie. Używając wspomnianego powyżej czasownika werden, a także formy imiesłowu czasu przeszłego czasownika, nauczysz się mówić nie „Napisałem list”, ale raczej „List został napisany przeze mnie”.

2. Dużo słownictwa.

Nadzieje i marzenia.

Poziom średniozaawansowany polega częściowo na poszerzeniu słownictwa poza 500-1000 słów znanych początkującym. Mając to na uwadze, nauczyciele wprowadzą różne nowe tematy, w tym omówienie planów życiowych. Dowiesz się, jak wyrażać życzenia i jak rozmawiać o dążeniu do celu w swoim życiu, co myślisz o małżeństwie i jaką pracę masz lub jaką masz nadzieję mieć.

Kariera

Nauczysz się także wielu słownictwa związanego z karierą, w tym słów takich jak vollzeit, teilzeit i halbzeit (pełny etat, niepełny etat i pół etatu), a także nazw różnych zawodów, takich jak Anwalt (prawnik).

Wywiady.

Średniozaawansowany poziom języka niemieckiego wprowadzi Cię w słownictwo związane z rozmowami kwalifikacyjnymi dla tych studentów, którzy planują karierę w kraju niemieckojęzycznym. Dowiesz się wszystkiego o Vorstellungsgesprach (wywiady), Lebenslauf (życiorys) i Bewerbung (aplikacja).

3. Wyrafinowane tematy rozmów.

Opinie polityczne.

Całe to nowe słownictwo oznacza, że ​​na średniozaawansowanych lekcjach niemieckiego nauczysz się rozmawiać na inne tematy (hobby, rodziny, podróże). Spodziewaj się rozmów o kwestiach politycznych i społecznych, od uchodźców po kontrolę urodzeń.

Różnice kulturowe.

Jeśli uczęszczasz na lekcje niemieckiego, prawdopodobnie będziesz uczyć się z osobami spoza Twojego kraju. Na zajęciach nauczysz się rozmawiać o różnicach między Twoją kulturą, tymi innymi kulturami i kulturą niemiecką.

Zagadnienia filozoficzne.

Na lekcjach dla średniozaawansowanych możesz spodziewać się omówienia kwestii filozoficznych o wyższym pojęciu, takich jak znaczenie szczęścia i czy pieniądze mogą naprawdę uszczęśliwić człowieka.

  Niemiecka wymiana konwersacyjna: 7 wskazówek, jak uniknąć totalnej tandemowej niezręczności

Najlepsze możliwości lekcji niemieckiego dla średnio zaawansowanych

Więc teraz wiesz, czego się spodziewać: gramatyki, słownictwa, filozoficznych tematów rozmów. Pytanie brzmi, gdzie powinieneś się tego wszystkiego nauczyć?

Istnieje wiele różnych opcji, w zależności od harmonogramu, budżetu i lokalizacji na świecie.

1. Lekcje online

Lekcje online są zawsze opcją ekonomiczną, idealną dla osób z napiętym harmonogramem. Jeśli wybierzesz trasę online, sprawdź jedną z poniższych opcji. Tylko pamiętaj, aby zachować dyscyplinę i zignorować swojego wewnętrznego Schweinehunda (ten głos w twojej głowie, który szepcze, że możesz się uczyć, ćwiczyć lub sprzątać swój dom innego dnia).

preply

lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych

preply oferuje całą gamę zasobów dla osób uczących się języków na każdym poziomie umiejętności, zaczynając od autentycznych niemieckich filmów wideo z interaktywnymi napisami w języku angielskim i niemieckim (które można włączać i wyłączać do woli).

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Będziesz mieć dostęp do kontekstowych definicji słownictwa, wymowy dźwiękowej, przykładów użycia języka w świecie rzeczywistym i funkcji trybu nauki, takich jak multimedialne fiszki, listy słówek i quizy ćwiczeniowe.

Sprawdź to w bezpłatnej wersji próbnej!

Deutsche Welle

lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych

Deutsche Welle oferuje interaktywne kursy języka niemieckiego na każdym poziomie (plus test poziomujący, który pomoże Ci dowiedzieć się, gdzie naprawdę należysz). Kursy obejmują ćwiczenia, testy, audio i wideo.

Kamień z Rosetty

lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych

Rosetta Stone to wciągające oprogramowanie, które utrzymuje naukę języka w jej naturalnej formie. Innymi słowy, zbliża się do nauki drugiego języka tak, jakby uczeń był dzieckiem uczącym się swojego pierwszego języka, ponieważ dzieci świetnie uczą się języka.

Jest droższy niż inne opcje, ale jest to kompleksowa metoda nauki dowolnego języka obcego. Ale ponieważ Rosetta Stone zajmuje pierwsze miejsce wśród większości szumów, należy rozważyć, czy jest to właściwy produkt do użycia. Przetestuj to za pomocą bezpłatnej wersji próbnej tutaj!

2. Lekcje we własnym kraju

Jeśli nie chcesz uczyć się online, a zamiast tego potrzebujesz wsparcia i struktury klasy, spójrz na jeden z tych programów.

Instytut Goethego

lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych

Instytut Goethego jest pod wieloma względami złotym standardem nauczania języka niemieckiego. Jest to program finansowany przez rząd, który tworzy również programy nauczania i materiały oraz oferuje kursy na całym świecie. Jedynym minusem jest to, że może być drogie.

Konferencja Szkoły Języka Niemieckiego

lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych

Konferencja Szkoły Języka Niemieckiego to organizacja reprezentująca prywatne szkoły językowe w Stanach Zjednoczonych, które zazwyczaj działają w soboty i służą uczniom w każdym wieku. Publikują listę prywatnych szkół języka niemieckiego w Stanach Zjednoczonych, które mogą pomóc w znalezieniu programu, jeśli Goethe jest zbyt drogi, zbyt czasochłonny lub nie jest dogodnie zlokalizowany w Twoim domu.

  Właściwe pisanie: 8 prostych zasad doskonałej pisowni niemieckiej

Lokalne uczelnie

Wiele lokalnych uczelni umożliwia studentom zapisanie się na jednorazowe zajęcia. Jeśli Twoja lokalna szkoła oferuje zajęcia wieczorowe z średnio zaawansowanego języka niemieckiego, może to być dobry sposób na podniesienie poziomu.

2. Lekcje w Niemczech

Może uczysz się niemieckiego, ponieważ wykonałeś skok i przeprowadziłeś się do Niemiec, a może po prostu robisz krótki program w kraju. Tak czy inaczej, jeśli mieszkasz w Niemczech, jedna z tych szkół może pomóc ci przejść przez poziomy pośrednie.

Instytut Goethego

Instytut Goethego jest rzeczywiście nadal opcją w samych Niemczech, z lokalizacjami w całym kraju i dostępnymi opcjami intensywnych zajęć rano, szybkich kursów po południu i bardziej intensywnych zajęć wieczornych.

Szkoła języka niemieckiego

lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych

German Language School to szkoła językowa zlokalizowana w Berlinie, która prowadzi również obozy letnie w innych częściach Niemiec. GLS działa na tym samym modelu co Goethe – intensywne zajęcia oferowane rano lub wieczorem – ale jest znacznie tańszy.

Inne, lokalne szkoły

Każde miasto w Niemczech oprócz GLS i Goethego będzie oferować także inne szkoły. Sprawdź reklamy metra lub przeszukaj Google, aby znaleźć tańsze i mniej czasochłonne opcje w Twoim mieście zamieszkania.

3 wskazówki dla średnio zaawansowanych uczniów, jak odnieść sukces na lekcjach

Pamiętaj, że nie chodzi tylko o klasę. Jako osoba ucząca się na poziomie średniozaawansowanym powinieneś podjąć kroki, aby ćwiczyć język niemiecki poza szkołą: w wolnym czasie, w życiu towarzyskim i w czasie relaksu. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

1. Połącz się z native speakerami.

Zaprzyjaźnienie się z osobami mówiącymi po niemiecku może być świetnym sposobem na poprawę umiejętności uczenia się języka, zwłaszcza że często mogą oni nauczyć Cię zwrotów slangowych i potocznych, których nie nauczysz się na lekcjach Hochdeutsch. Tylko pamiętaj, aby uniknąć kłusowników językowych!

2. Spożywaj proste, ale zabawne niemieckie media.

Teraz, gdy osiągnąłeś bardziej zaawansowany poziom, możesz zacząć korzystać z mediów, które są nieco bardziej interesujące niż proste zdania i scenariusze, które studiowałeś na początku. Sprawdź skróconą klasyczną niemiecką książkę lub włącz się w niemiecki program telewizyjny.

3. Twórz fiszki i codziennie ucz się nowego słownictwa.

Pamiętaj, że trawisz teraz wiele nowych informacji. Ważne jest, aby przejrzeć to, czego się nauczyłeś — na zajęciach lub samodzielnie — aby nowe informacje nie rozwiały starych. Twórz fiszki lub zainwestuj w koło czasowników i ucz się trochę każdego dnia, aż wszystkie nowe informacje będą niczym.

Poziomy średniozaawansowane mogą być trudne, ale z odpowiednimi klasami i odpowiednią ilością cierpliwości szybko przejdziesz do poziomów zaawansowanych!

.