Nie studiuj tylko za granicą: mieszkaj za granicą w Hiszpanii dzięki tym poradom kulturowym i językowymNie mogę się doczekać jamón ibericorozpalone plaże czy kręte pogawędki po zajęciach przy tapas i vino (przekąski i wino)?

A może… nie masz pojęcia, czego możesz się spodziewać po swojej zagranicznej wycieczce do Hiszpanii. Czy twój umysł jest całkowicie pusty?

Mój zrobił, zanim pojechałem na pierwszą zagraniczną podróż do Valladolid.

I częściowo w wyniku tego, jakby to schrzaniłem.

Było tak wiele rzeczy, które mogłem zrobić, aby zintegrować się z mieszkańcami, nauczyć się więcej hiszpańskiego i ogólnie mieć bardziej wzbogacające doświadczenie.

Problem był głównie w przygotowaniu.

Nie miałem pojęcia, czego się spodziewać, więc na pewno nie wiedziałem wcześniej, co zrobić, żeby dobrze zacząć.

Dlatego mam nadzieję, że pomogę Tobie, przyszłemu studentowi podróżującemu do Hiszpanii, lepiej przygotować się i cieszyć się tym doświadczeniem. Nie będę pouczał cię o bezpieczeństwie, transporcie ani radzeniu sobie z biurokratycznymi bólami głowy — wiem, że organizatorzy twojego programu studiów za granicą dostaną tego.

Zamiast tego przyjrzyjmy się zindywidualizowanemu przygotowaniu do życia towarzyskiego i języka w Hiszpanii, dzięki któremu wyjedziesz z głębszą znajomością kraju, lepszym hiszpańskim i niesamowitymi przygodami, którymi będziesz się bez końca chwalić po powrocie.

.

Gotowy na studia za granicą w Hiszpanii? Nie bez tych wskazówek!

Zanim wyjedziesz: jakich umiejętności hiszpańskiego potrzebujesz do nauki za granicą?

Praktyczny hiszpański kastylijski

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem mówiącym po hiszpańsku, czy też zupełnie początkującym, przygotowanie swoich umiejętności języka kastylijskiego z wyprzedzeniem pomoże Ci uzyskać najbardziej autentyczne i przyjemne doświadczenie podczas nauki za granicą.

W końcu jest różnica między, powiedzmy, pogawędką z andaluzyjskimi studentami w barze tapas a zajęciem klasy portorykańskiej literatury w stanie Iowa.

Pierwszym krokiem jest uczciwe przyjrzenie się swoim umiejętnościom komunikacyjnym w języku hiszpańskim w odniesieniu do życia, które będziesz prowadzić podczas wyjazdu na studia za granicą, i zidentyfikowanie obszarów, w których możesz się poprawić. Oto pytania do rozważenia.

Jak tam twój nieformalny hiszpański? Wspaniale jest, jeśli potrafisz perfekcyjnie odmienić przeszłość w trybie łączącym, ale będziesz też chciał umieć używać i rozumieć hiszpański slang, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał zażartować lub zrozumieć swoich rówieśników.

  Chcesz podróżować i uczyć się hiszpańskiego? Oto Twój przewodnik po 10 ekscytujących opcjach

Oto świetny elementarz najważniejszych europejskich słów slangowych w języku hiszpańskim.

Poradzisz sobie z vosotros, hiszpańską wersją nieformalnego „ty” w liczbie mnogiej? Szczególnie w Stanach Zjednoczonych wielu studentów całkowicie ignoruje ten formularz, ale potem okazuje się, że naprawdę muszą być w stanie go zrozumieć i użyć go raz w Hiszpanii.

I chociaż jest to wielki i oczywisty wichrzyciel, istnieją również inne różnice między hiszpańskim latynoamerykańskim a europejskim, o których należy pamiętać.

Czy masz słownictwo dotyczące praktycznych aspektów życia studenckiego w Hiszpanii? Obejmuje to znajomość słów, których będziesz potrzebować, aby kupić płyn do soczewek kontaktowych, uzyskać legitymację studencką, kupić bilet do teatru w Madrycie (zalecane!) i nie tylko.

Będziesz także chciał dowiedzieć się, jak Hiszpanie wymawiają ważne lokalne miejsca, takie jak nazwa Twojego kampusu, punkty orientacyjne, pobliskie miasta lub miasta itp., Aby łatwiej było Ci się zgubić i zapytać o drogę.

ten słownik wymowy Forvo zawiera audio z europejskich użytkowników języka hiszpańskiego dla wielu słów i rzeczowników własnych.

Czy znasz hiszpańskie słowa na sposoby, w jakie lubisz się spotykać? Zastanów się, co robisz w swoim własnym języku, aby nawiązać kontakty towarzyskie — kłócić się o politykę, randkować i flirtować, opowiadać historie, chodzić na wędrówki itp. — czy masz kluczowe słowa, aby robić te rzeczy po hiszpańsku?

W drugiej części tego artykułu jest o wiele więcej do rozważenia.

Znajomość języków regionalnych

Oprócz powyższego powinieneś przynajmniej trochę zastanowić się nad innymi językami regionu, w którym będziesz się uczyć.

Region świata, który wielu ludzi uważa za „Hiszpanię”, w dużej mierze nie jest uważany za „Hiszpania” przez wszystkich tam mieszkających, a także język hiszpański nie jest przez wielu faworyzowany. (To powiedziawszy, prawie wszyscy w tych obszarach bardzo dobrze mówią po hiszpańsku jako drugim języku).

Dlatego przed wyjazdem przyjrzyj się uważnie, gdzie będziesz się uczyć i podróżować, i dowiedz się, jakie języki są tam powszechne. Bardzo prawdopodobne, że program studiów, na który się zapisałeś, odbywa się wyłącznie w języku hiszpańskim (lub nawet w języku angielskim), chociaż niektóre katalońskie uniwersytety oczekują, że zagraniczni studenci będą uczęszczać również na wykłady w języku katalońskim, często zgodnie z preferencjami profesorów.

Ale nawet jeśli nie „potrzebujesz” lokalnego języka do konkretnego programu studiów za granicą, odkryjesz, że Twoja zdolność do nawiązywania kontaktów towarzyskich i przechodzenia przez życie znacznie się poprawi, jeśli podejmiesz wysiłek, aby nauczyć się lokalnych języków. Naucz się przynajmniej podstawowych uprzejmości, zwrotów grzecznościowych oraz kilku zabawnych toastów i slangu w lokalnych językach. Prawdopodobnie oczekiwałbyś co najmniej tego samego od obcokrajowców, którzy przyjeżdżają, aby spędzić czas w Twojej części świata.

  Życie w raju dla smakoszy! 4 wskazówki dotyczące zamawiania najlepszego jedzenia po hiszpańsku

Parla.cat dostaje świetne recenzje od moich przyjaciół, którzy używali go do nauki języka katalońskiego. Ten pełny kurs na galicyjski jest odpowiedni dla tych, którzy już mówią po hiszpańsku.

Warto również wziąć pod uwagę lokalne akcenty, zwłaszcza jeśli zamierzasz studiować na południu Hiszpanii. Wymowa hiszpańskiego Andaluzyjczyków może być szokująco trudna do rozszyfrowania dla obcokrajowców (a nawet Hiszpanów). Zdecydowanie polecam przygotowanie się do tego z lokalnymi korepetytorami (więcej na ten temat poniżej).

Spersonalizowane języki docelowe

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie zindywidualizowanych umiejętności językowych są prywatne korepetycje online. To wcale nie jest drogie — zwłaszcza jeśli porównasz je z czesnem na zajęciach w college’u — i jest niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o skupienie się na obszarach docelowych pod względem lokalnego hiszpańskiego akcentu, przydatnego słownictwa i osobistych słabych punktów.

Moim ulubionym miejscem na takie zajęcia są italki. Ma wielu nauczycieli ze wszystkich części Hiszpanii i prawdopodobnie znajdziesz studenta z przyszłej uczelni, który oferuje nieformalne korepetycje online i może dać ci wskazówki, czego się tam spodziewać.

Innym bardzo motywującym sposobem na wzmocnienie Twojego hiszpańskiego jest oglądanie autentycznych filmów z Hiszpanii, które są odpowiednie dla Twoich umiejętności językowych i zainteresowań. preply dokładnie to daje.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Każdy film ma interaktywne podpisy, dzięki czemu uczysz się podczas oglądania — kliknij dowolne słowo, aby uzyskać natychmiastową definicję, wymowę i niezapomniany obraz. Istnieją również fiszki i ćwiczenia dostosowane do każdego filmu, dzięki czemu nie zapomnisz nowych słów po zakończeniu oglądania.

Bardzo prawdopodobne, że to orzeźwiająca odmiana po lekcjach hiszpańskiego w college’u. Filmy są wygodnie uporządkowane według gatunku i poziomu nauczania, a jest ich mnóstwo z Hiszpanii, jak na przykład ta bardzo głupia reklama restauracji tapas. Możesz sprawdzić pełna biblioteka wideo za darmo z wersją próbną preply.

Po przyjeździe: jak nawiązać kontakt z mieszkańcami, aby uzyskać autentyczne wrażenia

Niektórzy uczniowie wyjeżdżają myśląc, że nigdy nie wymówią ani słowa po angielsku od chwili, gdy ich samolot wyląduje w Hiszpanii. O mój drogi, nie, mało prawdopodobne – zwłaszcza jeśli nie wiesz, jak to zrobić.

  jak nauczyć się hiszpańskiego w 3 miesiące?

Jeśli chcesz naprawdę żyć hiszpańskim życiem studenckim, musisz dowiedzieć się, jak uciec od swoich kolegów studiujących za granicą, aby uniknąć „angielskiej bańki” i poznać kraj tak, jak robią to miejscowi.

Oto kilka kluczy, o których należy pomyśleć, przygotowując się, aby móc wyruszyć i biegać, gdy tam dotrzesz.

Kontynuuj z tymi samymi zainteresowaniami, które masz w domu, ale w Hiszpanii

Może jesteś wielkim tancerzem salsy, bachaty lub tanga? Te rzeczy pochodzą z obu Ameryk, nie z Hiszpanii, ale wielu Hiszpanów je uwielbia i pokocha z tobą taniec. I/lub: weź kilka lekcji flamenco!

Podobnie, jeśli lubisz jogę, gotowanie, piesze wycieczki, polowanie na grzyby, cokolwiek – prawdopodobnie znajdziesz hiszpańską równoleżnik, gdzie możesz dalej robić to, co kochasz. Nawiązując kontakty z takimi grupami, będziesz zmotywowany do nauki znacznie więcej hiszpańskiego — i hiszpańskiego, który jest dla ciebie bardziej odpowiedni — niż prawdopodobnie na rzeczywistych lekcjach hiszpańskiego.

Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał opuścić swój kampus, aby zrobić te rzeczy. Na hiszpańskich uniwersytetach nie ma tak dużo „kampusowego życia”, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych. Zamiast tego wyszukaj Facebook oraz Grupy spotkań które odzwierciedlają twoje zainteresowania w mieście goszczącym.

Ciesz się naturalną rozmową Hiszpanów!

Hiszpanie nie kochają nic bardziej niż po prostu stać bez końca i plotkować, rozmawiać i opowiadać dowcipy. W zależności od kultury rodzinnej, bariera w rozmowach z nieznajomymi w Hiszpanii jest znacznie mniejsza. Nie bój się brać udziału!

Bary to rodzinne i sąsiedzkie przestrzenie społeczne, w przeciwieństwie do dzikiej głupoty „sceny barowej” w pobliżu wielu amerykańskich/irlandzkich/brytyjskich/kanadyjskich uniwersytetów.

Wybierz się na kawę, kieliszek wina lub caña (piwo) i tapas (przekąski), a najprawdopodobniej skończysz rozmowę. Idź regularnie i masz natychmiastowych przyjaciół z sąsiedztwa.

Wyjdź i zacznij randkować

Niekoniecznie musisz „robić sobie przerwę” lub „otwierać rzeczy” z tą miłosną babeczką przed wyjazdem do domu… ​​ale nie byłby to straszny pomysł dla Twojego hiszpańskiego.

Nie ma nic lepszego niż flirt, który motywuje i przyspiesza naukę języka. Prawdopodobnie słyszałeś o tym wcześniej, ale to prawda.

Mam nadzieję, że dałem Ci motywację do rozpoczęcia biegania w Hiszpanii, aby zdobyć doświadczenie na studiach za granicą. Istnieje również wiele innych zasobów, aby uzyskać więcej aspekty praktyczne oraz Życie studenckiea uczelnie macierzyste i goszczące prawdopodobnie udzielą informacji i porozmawiają — zwróć szczególną uwagę na porady tych, którzy już odbyli podobną podróż.

Jeśli chodzi o moją historię, dodam tylko, że w końcu nadrobiłem moją przygodę z hiszpańskim studium. Może nie w pełni skorzystałem z mojej pierwszej podróży, ale w końcu udało mi się odbyć drugie studia za granicą w Chile i wykonać pracę magisterską w Barcelonie — i wtedy byłem całkiem przygotowany, by wskoczyć w życie jako student za granicą.

Dziesięciolecia podróży Mose Haywarda zaowocowały innymi artykułami o hackach podróżniczych, w tym co spakować na studia za granicą.

.