Poza podręcznikiem: 5 zabawnych sposobów na naukę hiszpańskiegoNikt nie powiedział, że nauka języka musi być przykrym obowiązkiem.

Oczywiście, zapamiętywanie hiszpańskich zasad płci, rozmieszczenia znaków akcentu i słownictwa może nie być spacerkiem po parku.

Nadal możesz raczej spędzić tydzień popijając drinki na plaży w Cancun, ale z pewnością istnieją zabawne i bezbolesne sposoby na naukę hiszpańskiego.

Dość podręczników, wymuszonych klipów audio i stresujących testów!

Czas urozmaicić naukę języka hiszpańskiego.

.

Poza podręcznikiem: 5 zabawnych sposobów na naukę hiszpańskiego

1. Przeczytaj to, co lubisz

5 zabawnych sposobów na naukę hiszpańskiego

Czytanie to szerokie pojęcie. Nie zawsze wiąże się to z tłumaczeniem przyziemnych fragmentów podręczników. Pamiętasz, kiedy lubiłeś czytać? Na przykład, kiedy nie mogłeś przestać przewracać stron „Harry’ego Pottera”? Lub gdy dobrowolnie kupiłeś czasopismo?

Dobre wieści! Ten rodzaj czytania istnieje również w języku hiszpańskim. Możesz przywrócić tę magię do swojego życia.

Kiedy uczysz się języka, najlepiej jest nie czytać zniechęcającej lektury, takiej jak hiszpański klasyk „Don Quijote” lub „Cien años de soledad” („100 lat samotności”). Oczywiste jest, że podczas nauki języka będziesz na niższym poziomie czytania w języku docelowym niż w języku ojczystym. Dobrym pomysłem jest więc czytanie książek dla dzieci na początku.

Wyszukaj ulubione z dzieciństwa, aby część słownictwa była nowa, ale niezbyt obciążająca. Wiele książek z dzieciństwa i młodzieży zostało przetłumaczonych na język hiszpański i możesz poprosić swoją lokalną księgarnię lub bibliotekę o ich zamówienie.

Kiedy zaczynałem, przeczytałem wszystkie siedem książek „Harry Potter” po hiszpańsku, ponieważ naprawdę, czy jest coś fajniejszego niż ponowne przeczytanie tej serii? Poza tym zasadniczo nauczyłem się na pamięć fabuły, co było pomocne w układaniu nowego słownictwa według kontekstu.

  Hiszpański dla podróżników - najważniejsze zwroty

*Dodatkowa premia: nauczyłam się takich przydatnych hiszpańskich terminów jak „magiczna różdżka” (la varita) i „potion” (la poción), które okazały się nieocenione podczas pobytu za granicą w Hiszpanii.

Jeśli na początku książki wydają się zbyt trudne, spróbuj zagłębić się w inne media. Jeśli codziennie czytasz wiadomości, możesz uzupełnić swoje codzienne źródła gazetą w języku hiszpańskim. Sprawdź hiszpańskie “El País” lub meksykański”El Universal” lub te zasoby do nauki hiszpańskiego z wiadomościami.

Jeśli uważasz, że bieżące wydarzenia są zbyt przygnębiające, by je czytać, a beztroskie plotki, historie i wiadomości o celebrytach bardziej przemawiają do Ciebie, istnieje wiele czasopism na te tematy publikowanych w języku hiszpańskim. Na przykład sprawdź „Ludzie po hiszpańsku”, „Vanidades”, „Latynoski Magazyn” lub „Alma”.

2. Podsłuchiwanie

5 zabawnych sposobów na naukę hiszpańskiego

Bądźmy szczerzy, wszyscy to robimy.

Dlaczego więc nie podsłuchiwać z czystym sumieniem, mając pewność, że robisz to, aby poprawić swoje umiejętności hiszpańskiego? Nikt nie może cię za to winić, prawda? Podsłuchiwanie może być jednym z najfajniejszych sposobów nauki hiszpańskiego. I tak jest to czynność, którą naturalnie wykonujemy, więc wymaga ona niewielkiego przygotowania umysłowego.

Możesz dowiedzieć się nowych i szokujących rzeczy o nieznajomych, a temat rozmowy jest zawsze niespodzianką, która tylko czeka na odkrycie. Nawet jeśli nie jesteś zanurzony w obcym kraju, hiszpański jest tak rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych, że prawdopodobnie możesz go podsłuchać w latynoskim sklepie spożywczym, restauracji lub w metrze.

  Każdy może sprawić, że hiszpański rr brzmi (i oto jak możesz)

Kiedy uczyłem się hiszpańskiego w Granadzie w Hiszpanii, często w weekendy udawałem się na główny plac w celu podsłuchiwania. Siadałem na ławce i udawałem, że czytam książkę, ale uważni przechodnie mogli zauważyć, że rzadko przewracam stronę. To było zwykłe przebranie, pretekst, by usiąść obok gości na świeżym powietrzu i podsłuchiwać fragmenty ich rozmów. Jakość mięsa, zbliżające się plany weselne siostrzeńca, siła słońca w styczniu – wszystkie pasjonujące tematy, które pomogły mi poprawić moje rozumienie hiszpańskiego i słownictwo do konwersacji.

Najbardziej dumny moment podczas nauki hiszpańskiego nadszedł, gdy pewnego dnia jechałem autobusem. Podsłuchiwałem parę za mną, która akurat rozmawiała o zbliżającym się rozstaniu. Nie było to dla nich szczęśliwe wydarzenie, ale uczciłem fakt, że zrozumiałem około 98% tego, co powiedzieli, w tym przekleństwa, które rzucali na siebie.

Przynajmniej jedno z nas wyszło przodem.

3. Weź udział w wymianie językowej

W większości średnich lub dużych miast, zarówno w kraju, jak i za granicą, powinieneś być w stanie znaleźć intercambio de idiomas, czyli wymianę językową. A jeśli tak nie jest, możesz skorzystać z internetowych giełd języka hiszpańskiego.

W intercambio przez jakiś czas będziesz zmagającym się z trudnościami uczniem, a także kompetentnym nauczycielem.

Intercambios to naprawdę fajny sposób na naukę hiszpańskiego, ponieważ możesz poznać kogoś nowego i (miejmy nadzieję!) interesującego w procesie nauki języka obcego. Niektóre intercambios są ustawione jeden na jednego. Inne bardziej nieformalne, z udziałem dużych grup ludzi i często przetrzymywane w barach. Jak wszyscy wiedzą, hiszpański płynie trochę lepiej po jednym lub dwóch piwach.

Aby odnieść sukces intercambio, bądź przygotowany na mówienie w obu językach. Będziesz musiał zaoferować praktykę angielskiego w zamian za dobrą rozmowę po hiszpańsku – w końcu nie jest to prywatna lekcja. Ale postaraj się, aby było to równe, ponieważ obie strony muszą ćwiczyć. Rozmowa powinna być zrównoważona, aby każdy dostał to, po co przyszedł.

  Od stołu Abueli do klasy: hiszpański dla mówców dziedzictwa

4. Oglądaj swoje ulubione programy telewizyjne z dubbingiem po hiszpańsku

5 zabawnych sposobów na naukę hiszpańskiego

Nie będę kłamać, telenowele (hiszpańskie opery mydlane) to nie moja bajka. I generalnie nie lubię „marnować” czasu przed telewizorem, jeśli tak naprawdę nie podoba mi się program. Jeśli zdołasz się do nich dostać, dziesięć punktów dla Ciebie! Poznasz odniesienia kulturowe, budując swoje umiejętności rozumienia.

Ale po prostu nie mogłem się uzależnić od telenoweli, więc zrobiłem kolejną najlepszą rzecz. Zacząłem oglądać dubbingowane wersje moich ulubionych amerykańskich seriali telewizyjnych. Większość dużych seriali w dzisiejszych czasach jest dubbingowanych w języku hiszpańskim (co, nawiasem mówiąc, jest głównym powodem niskiego poziomu angielskiego w Hiszpanii). Obejrzałem pierwsze osiem sezonów „Grey’s Anatomy” po hiszpańsku – dodam, że to zdecydowanie za krótki okres czasu.

Jeśli program jest niezwykle popularny w kraju, istnieje duże prawdopodobieństwo, że został nazwany jako koncert za granicą. Główne z nich są dystrybuowane w sieciach telewizyjnych w całej Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii. Jeśli nie masz dostępu do tych kanałów, zawsze jest internet.

5. Zanurzenie w domu

5 zabawnych sposobów na naukę hiszpańskiego

Oczywiście najlepszym i prawdopodobnie najprzyjemniejszym sposobem na naukę hiszpańskiego jest zanurzenie się w kraju hiszpańskojęzycznym. Ale nie zawsze jest to możliwe.

Staraj się czytać ulotki, billboardy i inne ogłoszenia napisane w języku hiszpańskim. Hiszpański jest po angielskim najczęściej używanym językiem w Stanach Zjednoczonych; nie jest to trudne zadanie spotkać się z nim w codziennym życiu.

Chociaż nauka języka obcego nigdy nie jest łatwa, istnieje wiele sposobów, aby go urozmaicić i sprawić, by proces nauki był o wiele przyjemniejszy.

Powodzenia lub buena suerte!

.