Ucz się niemieckiego z napisami, aby poprawić swoje rozumienie, słownictwo i płynnośćMagia napisów porwała mnie dawno temu.

Zacząłem używać niemieckich napisów podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów, ponieważ poprosiła o nie moja niemieckojęzyczna dziewczyna.

Czasami mówiony angielski był dla niej za szybki.

Czasami, po długim dniu w pracy, było to zbyt trudne, by mentalnie tłumaczyć przez cały wieczór.

Nie wiedziałam, że taka mała zmiana w rutynie zamieni się w bardzo pożyteczny, nie mówiąc już o często bardzo zabawny sposób na naukę języka niemieckiego.

Napisy to fantastyczny sposób na naukę języka, a nawet uczą nas pewnych aspektów nowych języków lepiej niż jakikolwiek podręcznik. Poza tym nauka niemieckiego z napisami jest o wiele przyjemniejsza niż przeglądanie stron podręcznika do gramatyki. Możesz oglądać swój ulubiony serial i jednocześnie uczyć się niemieckiego! Co może być lepszego niż to?

W rzeczywistości, przy ogromnej różnorodności treści wideo w Internecie, istnieje wiele miejsc w Internecie z łatwo dostępnymi niemieckimi programami z angielskimi napisami lub angielskimi programami z niemieckimi napisami. Netflix to wirtualna kopalnia filmów i programów z niemieckim dźwiękiem lub napisami. Ale przy całym tym dostępie do mediów, które mogą pomóc w nauce niemieckiego z napisami, czego właściwie możesz się nauczyć?

Ponieważ spędziłem dużo czasu oglądając telewizję i filmy w serwisie Netflix i innych miejscach online, dowiedziałem się, że istnieją trzy podstawowe sposoby używania napisów, które mogą pomóc w nauce niemieckiego. Możesz poprawić swoje rozumienie, poszerzyć swoje słownictwo i nauczyć się bardziej naturalnego sposobu mówienia po niemiecku. To, czego się nauczysz, zależy od tego, co, jak iw jakim języku oglądasz, co wyjaśnię poniżej.

.

Jak niemieckie napisy mogą pomóc w nauce 3 ważnych umiejętności językowych

1. Niemieckie programy z angielskimi napisami do zrozumienia

Oglądanie niemieckiego programu bez napisów jest już bardzo pomocne, nawet jeśli nie rozumiesz, co zostało powiedziane.

Pomaga w zrozumieniu kadencji i rytmu języka.

Jeśli jednak włączysz napisy w języku angielskim, stanie się to bardzo skutecznym sposobem budowania mentalnych połączeń między słyszeniem niemieckich słów a rozumieniem ich znaczenia.

To bardziej podświadomy sposób nauki niemieckiego z napisami. Bez perfekcyjnego zrozumienia każdego niemieckiego zdania prawdopodobnie nie będziesz w stanie łatwo nauczyć się poszczególnych niemieckich słów. Ale nie do tego służy ta technika.

Słuchając niemieckiego i rozumiejąc ogólne znaczenie poprzez czytanie angielskich napisów, nadal będziesz w stanie nawiązać skojarzenia między niemieckimi dźwiękami, strukturami zdań, tonami i ich rzeczywistym znaczeniem.

Co oglądać

Najlepsze rodzaje treści do oglądania w tym celu to prostsze, nowoczesne i oparte na dialogach filmy, programy telewizyjne i wideo.

Istnieje kilka świetnych kanałów na YouTube, które łączą niemieckie dialogi z angielskimi napisami (a czasami także niemieckimi!).

Łatwy niemiecki — To naprawdę zabawny i pomocny kanał YouTube z mnóstwem treści, od podstaw języka po wywiady uliczne w całych Niemczech. Wspaniałą rzeczą w Easy German jest to, że nie tylko uczysz się niemieckiego, którym mówi się dzisiaj dosłownie, ale także możesz dowiedzieć się o niemieckim życiu i kulturze dzięki filmom. Zapewniają angielskie napisy, a dodatkowo bardzo dokładne napisy niemieckie!
Nie ufaj królikowi — Trixie z DontTrustTheRabbit robi większość swoich filmów o języku niemieckim i mieszkaniu w Niemczech po angielsku. Ma jednak sporo filmów prawie w całości w języku niemieckim, z angielskimi napisami, jak ten, do którego link znajduje się powyżej.
BookBox — Ten kanał różni się nieco od dwóch poprzednich. Jest przeznaczony specjalnie dla początkujących i składa się prawie wyłącznie z opowiadań dla dzieci z napisami zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim. Uważam, że słuchanie tych starych niemieckich historii jest dość relaksujące, a nawet zabawne, są one bardzo łatwe do naśladowania!

  Jaką metodą szybko nauczyć się niemieckiego?

Oprócz YouTube istnieje kilka innych miejsc, w których możesz przejść do Internetu, aby uzyskać niemieckie programy i angielskie napisy. W przypadku wielu z nich możesz potrzebować VPN, aby uzyskać do nich dostęp, ponieważ często są one zablokowane w Niemczech.

Jeśli słyszałeś termin VPN, ale nie używałeś go wcześniej, jest to zasadniczo usługa, która tworzy połączenie między Twoim urządzeniem a serwerem gdzieś na świecie. Następnie cały ruch komputera jest kierowany przez ten serwer. Zasadniczo ten serwer, gdziekolwiek na świecie, działa jako komputer (do pewnego stopnia) dla reszty Internetu.

Nie jest to idealna technologia, a usługi przesyłania strumieniowego stały się całkiem dobre w kontrolowaniu ich wykorzystania, ale niektóre nadal działają. Aby uzyskać więcej informacji na temat konfigurowania VPN i kilku miejsc online dla tego rodzaju niemieckich treści, sprawdź ten post na ten temat.

Oto kilka miejsc poza YouTube, w których można znaleźć niemieckie programy i filmy z angielskimi napisami:

„Löwenzahn” (z napisami) — To jest strona ze strony internetowej niemieckiego studia (ZDF), która zawiera wszystkie odcinki „Löwenzahn” („Dmuchawiec”), bardzo znanego niemieckiego programu dla dzieci, który ma napisy. Sporo z nich ma (angielski) obok nazwy odcinka, co oznacza, że ​​napisy do tego odcinka są w języku angielskim. Niemieckie filmy i programy telewizyjne w serwisie Netflix — w miarę jak gigant streamingu rozrasta się, rozszerza również swój sklep z filmami zagranicznymi. Niektóre świetne wybory byłyby? „Pamięć,” “Kawa w Berlinie” “Altes Geld” („Stare pieniądze”) i “Nocny pociąg do Lizbony.”
Programy w języku angielskim z niemieckim dźwiękiem w serwisie Netflix — Netflix oferuje teraz niemiecki dubbing audio dla wielu swoich popularnych programów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w tym „Czarne lustro,” „BoJack Jeździec”, „Miłość,” „Narko” oraz „Niezniszczalna Kimmy Schmidt”.

2. Angielskie programy z niemieckimi napisami do słownictwa

Następnym sposobem, w jaki możesz używać napisów do nauki niemieckiego, jest włączenie tych przerażających niemieckich napisów do angielskich filmów i programów telewizyjnych. Będzie to pomocne na każdym poziomie uczących się niemieckiego, a im bardziej zaawansowany jesteś, tym więcej z niego skorzystasz!

  Jak uczyć niemieckiego dziecko z dysleksją?

Działa to najlepiej, gdy czytasz coś, co już znasz. Wybierz na przykład odcinek ulubionego programu telewizyjnego lub filmu, który oglądałeś wcześniej. Czytając niemiecki tak, jak słyszysz angielski, bardzo łatwo jest nauczyć się nowego słownictwa podczas oglądania. A ponieważ słowa są napisane po niemiecku, możesz zatrzymać się i wyszukać słowo, które naprawdę jest dla Ciebie dziwne lub interesujące.

Możesz nawet użyć tej techniki, aby nauczyć się nowych słów w określonym temacie, który Cię interesuje, a także nauczyć się żargonu tej konkretnej niszy we właściwym kontekście.

Co oglądać

W przypadku tej strategii możesz oglądać wszystko, co już lubisz oglądać, i ma niemieckie napisy!

Jeśli mieszkasz już w Niemczech lub możesz skorzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do rodzimych niemieckich materiałów, wszystkie angielskie filmy i programy telewizyjne będą miały niemieckie napisy. Również inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Amazon wideo czasami mają również niemieckie napisy.

Oglądaj, co chcesz!

Tutaj zaczyna się robić ciekawie.

Tak jak powiedziałem powyżej, dzięki temu sposobowi używania napisów do nauki języka niemieckiego możesz nawet zanurzyć się w konkretnej niszy i nauczyć się jej słownictwa w zabawny sposób.

Jak programy kryminalne? Zegarek „Sherlock” lub „Luter” na Netflixie lub „Drut” na Amazon z niemieckimi napisami. Chcesz dowiedzieć się o nauce i przyrodzie? Wymeldować się „Planeta Ziemia,” „Kosmos” lub „Życie” na Netflixie!

Masz pomysł. Zasadniczo każdy niszowy temat lub temat programu telewizyjnego lub filmu będzie miał specjalne słownictwo. Nauczenie się zwariowanych niemieckich słów dla Twoich zainteresowań może być naprawdę zabawne!

Nawet jeśli programu nie ma na Netflix ani w innych miejscach, takich jak Amazon, nadal możesz uzyskać niemieckie napisy do praktycznie każdego popularnego filmu lub programu telewizyjnego.

Ponieważ internet jest tym, czym jest, istnieją oczywiście repozytoria napisów, z których możesz korzystać. Może to wymagać zrozumienia, czym jest plik .srt i jak go zaimportować do odtwarzacza wideo, ale kiedy już to zrobisz, możesz dodać niemieckie napisy do zasadniczo wszystkiego, co masz. Pierwsza metoda opisana na ten artykuł wikiHow o dodawaniu napisów pokazuje ogólny proces, którego używam.

Jeśli chodzi o znajdowanie napisów do tych filmów, jest kilka miejsc, w których rozglądam się po Internecie, które mają świetne funkcje wyszukiwania, które pomogą Ci znaleźć dokładną ścieżkę napisów, której potrzebujesz: subcentral.de oraz Otwórz napisy.

3. Oglądaj niemieckie programy z niemieckimi napisami, aby uzyskać autentyczny niemiecki

W porządku, tutaj przechodzimy do trudniejszych rzeczy.

Niemieckie programy, niemieckie napisy. Cały czas po niemiecku.

Aby nauczyć się bardziej „naturalnego” niemieckiego poprzez napisy, naprawdę musisz już trochę rozumieć język.

Nie martw się, nie mówię, że musisz mówić płynnie, ale najpierw powinieneś zrozumieć podstawową strukturę języka, aby naprawdę go wykorzystać.

Tak jak angielski jest pełen licznych małych dziwactw – skurczów, idiomów, mnóstwa konotacji i implikacji – tak samo jest w języku niemieckim. Oglądając niemiecki program z niemieckimi napisami, nie tylko masz szansę usłyszeć rzeczywiste głosy, ale także możesz przeczytać tekst tego, co mówią. W ten sposób możesz zatrzymać się i sprawdzić wszystkie dziwne konstrukcje lub pozornie niewłaściwie umieszczone słowa, które Cię wyróżniają.

  12+ wyraźnie niemieckich świąt i kilka zrobionych inaczej w Deutschland

Podam ci przykład niemieckiego idiomu, który nie ma sensu, jeśli nie wiesz, co to znaczy.

Weźmy „seinen Senf dazugeben” (aby dodać musztardę). Załóżmy, że oglądasz program po niemiecku i ktoś zaczyna mówić o włożeniu do czegoś musztardy (Senf). Jeśli nie mówią o kanapkach, będziesz bardzo zdezorientowany. Na szczęście dzięki niemieckim napisom możesz szybko zatrzymać się, sprawdzić frazę i dowiedzieć się, że oznacza to po prostu „włożyć swoje dwa centy”.

Na marginesie: niemieckie idiomy są zabawne i bardzo polecam się ich nauczyć. Ciesz się grą „znajdź niemieckie idiomy” podczas oglądania swojego ulubionego programu!

Co oglądać

Twoim pierwszym przystankiem powinien być preplyktóry zapewnia autentyczne niemieckie filmy i znacznie więcej niż zwykłe napisy.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Jeśli chodzi o tradycyjne napisy, zdecydowanie sugeruję, aby bardziej zaawansowani uczniowie zajrzeli się do niemieckich komedii. Ha ha, rozumiem, że niemiecki humor to nie żarty. Jednak z całą powagą, jest świetnie! Komedie zwykle polegają na slangu, grze słownej i idiomach, aby się pośmiać, więc są świetnym sposobem na naukę bardziej naturalnego, kolorowego niemieckiego.

Z włączonymi niemieckimi napisami, gdy słyszysz dziwnie brzmiącą frazę, słowo lub puentę, możesz to sprawdzić i dowiedzieć się, w jaki sposób jest używany. Odkryłem, że nie tylko znacznie lepiej rozumiem słowa i wyrażenia, które wyciągam z telewizji i filmów, ale także łatwiej je zapamiętuję!

Trzeba przyznać, że znalezienie niemieckich komedii z angielskimi napisami może być nieco trudniejsze, ale w rzeczywistości na YouTube i w Internecie jest mnóstwo niemieckich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. “Fritten zum Mittag” („Fries for Lunch”) wprowadzi Cię w kilka dziwacznych postaci z tego krótkometrażowego filmu komediowego.

Możesz znaleźć wiele treści z włączonymi napisami zdf.de, krajowy nadawca telewizji publicznej w Niemczech. Jeśli bardziej interesują Cię mroczniejsze lub satyryczne komedie, „Der Tartortreiniger” („Oczyszczacz miejsca zbrodni”) lub „Mord mit Aussicht” („Morderstwo z widokiem”) może być tuż za rogiem.

Nawet miniserial telewizyjny niemieckiego klasycznego filmu „Das Boot” („Łódź”) jest na Netflix. Ten z pewnością nie jest dziś „naturalnym” niemieckim, ale daje bardzo interesujący wgląd w terminologię wojskową. Jest to sposób mówienia, który dobrze byłoby rozpoznać (nawet jeśli ma to na celu unikanie mówienia w ten sposób).

Tak naprawdę, mamy tak wiele opcji online, które pomogą nam uczyć się niemieckiego z napisami.

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoje rozumienie, nauczyć się nowego słownictwa, czy nauczyć się bardziej nieformalnego lub slangowego niemieckiego, używanie napisów to zabawny i interesujący sposób na zrobienie tego.

Teraz odpal te napisy i zacznij oglądać!

.