Wiosenny trening hiszpańskiego: 9 sposobów, aby dowiedzieć się o Wielkanocy w Ameryce Łacińskiej, jednocześnie podnosząc swoje umiejętności językoweKwiaty kwitną.

Słońce świeci.

Wiosna w powietrzu.

A Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami.

Większości z nas w anglojęzycznym świecie ta pora roku kojarzy się prawdopodobnie z czekoladą i zajączkiem wielkanocnym.

Jednak w Ameryce Łacińskiej, gdzie większość ludzi jest pobożnymi katolikami, ludzie są podekscytowani obchodzeniem Pascua (Wielkanoc) w stylu z własnym wspaniałym jedzeniem, kolorowymi procesjami i spotkaniami rodzinnymi.

Jak więc wziąć udział w tych uroczystościach i jak wykorzystać Wielkanoc jako okazję do stworzenia wspaniałej nauki języka hiszpańskiego dla siebie?

Wierz lub nie, ale to łatwiejsze niż powiedzenie: „Uno, dos, tres, Pascua (raz, dwa, trzy, Wielkanoc)!”

.

Co nauka o latynoamerykańskiej Wielkanocy może dać uczniom hiszpańskiego?

Nawiąż połączenia. Oderwanie się od podręczników i faktyczne przeżywanie uroczystości może pomóc Ci połączyć się z kulturą i językiem krajów Ameryki Łacińskiej na znacznie głębszym poziomie, ponieważ możesz tworzyć osobiste wspomnienia i wspomnienia wizualne. Zapewnij rozrywkę na wiele godzin. Czego nie kochać w świętowaniu świąt i dobrze się przy tym bawić? Niezależnie od tego, czy jest to słuchanie muzyki, degustacja jedzenia czy oglądanie uroczystości, Wielkanoc w Ameryce Łacińskiej oferuje możliwości dla wszystkich rodzajów uczniów i stylów uczenia się. Istnieje szeroki zakres możliwych zajęć związanych z wakacjami, które pozwalają na praktyczne doświadczenie z językiem podczas zabawy. Daj ci odniesienia kulturowe. Święta i festiwale ukazują nam znaczenie wierzeń kulturowych, uroczystości i mitów w różnych krajach hiszpańskojęzycznych. Mity i wierzenia wielkanocne mogą się różnić w każdym regionie i podkreślają aspekty ważne dla życia w danym kraju, mieście lub wiosce. Zwiększ swoje słownictwo. Celebrowanie i branie udziału w zajęciach wielkanocnych pomaga poszerzyć zasób słownictwa poprzez zapoznanie się z nowymi słowami. Mówienie o świętach wielkanocnych, takich jak Miércoles de Ceniza (Środa Popielcowa) czy Jueves Santo (Wielki Czwartek), nie tylko pozwala ćwiczyć swoje dni tygodnia, ale te konkretne zwroty mogą być używane w rozmowach. Co prowadzi nas do następnego punktu… Pomóż rozpocząć rozmowę. Masz nadzieję na zaprzyjaźnienie się z innymi użytkownikami języka hiszpańskiego? Znajomość zwyczajów świątecznych pozwala na wykorzystanie pomocnych lodołamaczy, takich jak przyjacielska prezentacja o tradycjach wielkanocnych i wydarzeniach w Ameryce Łacińskiej. Posiadanie popularnego tematu gotowego do rozmowy zwiększy Twój komfort konwersacji i umiejętności mówienia.

  Jak najlepiej uczyć się słówek z hiszpańskiego?

Jak więc przejść do nauki języka tego Pascua?

Proste: po prostu czytaj dalej!

Paszport Pascua: 9 ekscytujących sposobów na świętowanie Wielkanocy jak w Ameryce Łacińskiej

Jak świętować i uczyć się podczas festiwali i wydarzeń

Semana Santa (Wielki Tydzień) to nazwa związana z Wielkanocą w Ameryce Łacińskiej. Wydarzenia religijne i uroczystości wielkanocne rozpoczynają się w większości krajów Ameryki Łacińskiej w Domingo de Ramos (Niedziela Palmowa) i kontynuują przez Viernes Santo (Wielki Piątek), kończąc na Domingo de Pascua o Domingo de Resurrección (Niedziela Wielkanocna).

Chociaż każda wioska ma unikalne tradycje, które zaspokajają potrzeby jej mieszkańców, możesz być pewien, że obchody podczas Semana Santa będą obejmowały błogosławieństwo palm i noszenie fioletowych strojów.

Ubierz się więc i wypróbuj niektóre z tych ekscytujących sposobów na świętowanie Wielkanocy jak prawdziwy Amerykanin z Ameryki Łacińskiej, a wszystko to podczas nauki!

1. Bądź sprytny.

Świętuj wyjątkowe! Senor de los Temblores (Władca trzęsień ziemi) w Cusco w Peru! Ta kulturalna uroczystość odbywa się w każdy tydzień wielkanocny i upamiętnia patrona Cusco, który uważa się, że uchronił wioskę przed katastrofalnym trzęsieniem ziemi w 1650 roku.

Ñkorony kwiatowe ucchu są ręcznie robione przez tubylców co roku i ofiarowane bogom w kulminacyjnym momencie ceremonii.

Dlaczego by nie być sprytnym i, zgodnie z własnym podejściem do tej tradycji, utkać koronę swoich ulubionych kwiatów? Aby było to istotne dla nauki, wykonaj następujące czynności: przewodnik wideo krok po kroku w języku hiszpańskim o tym, jak zrobić koronę na włosy lub zwiększyć swoje umiejętności czytania po hiszpańsku, wykonując następujące czynności: pisemny przewodnik po robieniu koron kwiatowych.

  Życie w raju dla smakoszy! 4 wskazówki dotyczące zamawiania najlepszego jedzenia po hiszpańsku

2. Słuchać muzyki.

W odróżnieniu od typowych optymistycznych, tanecznych pieśni salsy i rumby, zwykle kojarzonych z Ameryką Łacińską, muzyka procesji wielkanocnych jest zarówno radosna, jak i smutna, gdy grana jest na ulicach miasta.

Większość miast używa rodzimych instrumentów, takich jak stroik chirimia w Gwatemali. Mając oko (i ucho!) na te instrumenty, możesz nie tylko słuchać muzyki, ale także poczuć kulturę każdego kraju i głębiej zrozumieć jego wyjątkowość. Dlaczego nie poczytać o historii tradycyjnych rodzimych instrumentów, takich jak ekwadorski Zampona, po hiszpańsku?

Nie wiesz, od czego zacząć lub jakie instrumenty są tradycyjne? Dookoła Świata ma obszerną listę instrumentów latynoamerykańskich z filmami i gatunkami muzycznymi, od których możesz zacząć!

3. Obserwuj i spisuj.

Zobacz kolorową Fiesta de Cuasimodo (Święto Quasimodo) obchodzone w Chile w Internecie. Święto to odbywa się co roku w niedzielę po Wielkanocy, kiedy w czasach kolonialnych księża jeździli do domów starszych i chorych, którzy nie mogli przyjść do kościoła na komunię. Kapłani byli strzeżeni przez huasos (chilijskich kowbojów) wzdłuż szlaku, który stał się teraz tradycyjnym wydarzeniem w wielu chilijskich miastach.

Kolorowe wydarzenia, takie jak te, dają wiele okazji do zatrzymania i wypisania jak największej liczby kolorów i rodzajów odzieży, co pozwala przetestować i poszerzyć słownictwo hiszpańskie.

Jak świętować i uczyć się w kuchni

Ogólnie rzecz biorąc, tradycje i zwyczaje są często wzmacniane przez łamanie chleba i wspólne biesiadowanie z rodziną i szerszą społecznością. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie jedzenia, aby naprawdę wzmocnić naukę języka, w tym gotowanie tradycyjnych przepisów latynoamerykańskich, zwykle spożywanych podczas Wielkanocy.

Poniższe interaktywne zajęcia i zalecane zasoby pozwolą Ci zasmakować kultury krajów hiszpańskojęzycznych i całkowicie zanurzyć się w języku hiszpańskim.

4. Obejrzyj film o gotowaniu w języku hiszpańskim i śledź dalej.

Youtube to świetne miejsce do wyszukiwania i oglądania klipów kulinarnych w języku hiszpańskim. Na przykład, dlaczego nie spróbować pieczenia chipa (bułki serowe), tradycyjny paragwajski składnik wielkanocny? To nie tylko pozwoli Ci skosztować tradycyjnych smaków, ale także pomoże poprawić Twoje umiejętności słuchania w języku hiszpańskim, gdy będziesz starał się postępować zgodnie z instrukcjami mówcy.

  Hiszpański w pracy: Jak się porozumieć z hiszpańskojęzycznymi kolegami

5. Spróbuj zastosować się do przepisu z hiszpańskiej książki kucharskiej lub bloga kulinarnego.

Na przykład ten pyszny przepis na Torrejasgwatemalski deser wielkanocny, pozwoli Ci wzmocnić umiejętności czytania ze zrozumieniem dzięki dodatkowej premii w postaci słodkiej nagrody!

6. Zostań kucharzem telewizyjnym.

Aby w te Święta Wielkanocne pobawić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, spróbuj udawać hiszpańskojęzycznego gospodarza programu kulinarnego, opisując wszystkie swoje działania podczas przygotowywania dania, na przykład peruwiańskiego. Chupe de Viernes (Zupa Piątkowa). Ta zupa jest zwykle spożywana w Wielki Piątek, ponieważ większość katolików powstrzymuje się od jedzenia mięsa w piątki podczas Wielkiego Postu (a zwłaszcza w Wielki Piątek).

Opisując każde działanie i wyjaśniając, jakie składniki dodajesz, wzmocnisz i włączysz znaną Ci gramatykę, jednocześnie dodając i wzmacniając Twoje hiszpańskie słownictwo kulinarne.

7. Zorganizuj przyjęcie kulinarne.

Aby uzyskać bardziej towarzyskie przeżycie wielkanocne, możesz zaprosić hiszpańskojęzycznych przyjaciół lub innych hiszpańskich studentów, aby spotkali się i porozmawiali w języku, jednocześnie przygotowując łatwe do podzielenia się wielkanocne danie, takie jak Fanescawielkanocna zupa z Ekwadoru?

Pozwoli to nie tylko skosztować niezwykle tradycyjnego dania, które zwykle przyrządza się i spożywa razem w rodzinnym otoczeniu towarzyskim, ale także zapewni możliwość porozmawiania po hiszpańsku w swobodnej i nieformalnej formie.

8. Napisz recenzję jedzenia.

Po zrobieniu wielkanocnego dania, takiego jak sopa de queso (zupa serowa) z Nikaragui, dlaczego nie spróbować napisać recenzji o tym, jak łatwe lub trudne było przygotowanie? Pamiętaj, aby podać, jak smakował, używając jak największej liczby sposobów opisania smaku.

Na przykład, czy była to deliciosa (pyszna), sabrosa (smaczna), czy może chcesz powiedzieć, że to rica (pyszne)? Lub, jeśli chcesz następnym razem, aby była pikantna, zastanów się, którego słowa na „pikantny” użyjesz (picante, sazonada, picosa czy especiada?).

9. Baw się dobrze, badając idiomy dotyczące jedzenia.

Robiąc taki przepis na Wielkanoc Rosca de Pascua (ciasto w kształcie pierścienia) z Argentyny, spróbuj poszukać głównych składników, których używasz na stronie takiej jak SłowoReferencja. Umożliwi to znalezienie i poznanie hiszpańskich idiomów i wyrażeń związanych z jedzeniem.

Na przykład estar de mala leche (ze złego mleka) jest często używane do opisania złego nastroju. Jednak tener mala leche (żeby mieć złe mleko) jest często używany, gdy mówi się, że ktoś jest wredny.

Zadaj sobie pytanie, czy hiszpańskie idiomy kulinarne, które znajdziesz, mają angielskie idiomy kulinarne, które są dosłownymi odpowiednikami. Jeśli nie, spróbuj przetłumaczyć angielski na hiszpański i odwrotnie.

Bez względu na to, w jaki sposób zastosujesz każdą z tych strategii w swojej nauce hiszpańskiego w te Święta Wielkanocne, jedno jest pewne: będziesz się świetnie bawić pogłębiając swoją znajomość hiszpańskiego i doświadczając Pascua jak prawdziwy Latynoamerykanin!

.