Wskazówki do nauki dla niemieckich uczniów: 7 sposobów, aby uzyskać więcej z niemieckiej klasyNigdy nie pozwól nikomu nazywać Cię Streber (nerd), jakby to było złe.

W końcu są tacy, którzy tylko uczęszczają na kursy językowe, i tacy, którzy ich miażdżą.

Jeśli jesteś już zapisany na kurs języka niemieckiego, być może szukasz sposobów, aby uzyskać więcej z tego doświadczenia – dobrze dla Ciebie!

Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu lepiej ustrukturyzować swój niemiecki, możesz być zainteresowany tym, jak możesz skorzystać z takiego kursu.

A może masz problemy z obecnym kursem niemieckiego i chcesz poprawić swoje wyniki.

W każdym razie klasa może być niesamowitym narzędziem do poprawy płynności. Ale jak w przypadku każdego narzędzia, zależy to całkowicie od tego, jak go używasz.

W tym poście przyjrzymy się, jak najlepiej wykorzystać dowolny z powyższych scenariuszy, ogarniając atmosferę w klasie i wykorzystując ją do znacznego podniesienia obecnego poziomu języka niemieckiego.

Wchodzenie z odpowiednim nastawieniem i chęcią wyciągnięcia z zajęć każdej części korzyści pomoże przyspieszyć twoje postępy i sprawi, że będziesz mówić jak tubylec w mgnieniu oka.

Ale najpierw spójrzmy na powody, dla których warto wybrać się na przyjazny kurs niemieckiego w Twojej okolicy.

.

Dlaczego warto wziąć udział w prawdziwym kursie niemieckiego?

Istnieją setki niemieckich książek do samodzielnego uczenia się, z których większość jest przydatnymi towarzyszami na drodze do nauki języków.

Również dzięki internetowi mamy bezgraniczne materiały edukacyjne, które możemy przejrzeć w piżamie iz kubkiem gorącej czekolady w jednej ręce.

Skoro więc jest tak wiele wspaniałych możliwości nauki języka niemieckiego w domu, po co męczyć się z kłopotami i wymaganiami rzeczywistego kursu na żywo, na który trzeba uczęszczać na własne oczy?

Ponieważ jesteśmy ludźmi.

Choć bycie człowiekiem ma swoje zalety (jedzenie lodów, oglądanie starych odcinków „New Girl”), oznacza to również, że mamy skłonności do nieużytecznych skłonności.

Jednym z nich jest posiadanie najlepszych intencji dotyczących pracy nad naszym niemieckim, ale często pozwalanie, by życie stanęło na przeszkodzie. Przechodzimy przez rozdział pierwszy książki (lub pierwszą część kursu online) z nieskrępowanym entuzjazmem, a pod koniec tygodnia zbiera kurz na stoliku do kawy.

Zapisanie się na prawdziwy kurs na żywo zapewnia strukturę i zobowiązanie, jeśli nie poczucie winy za pomysł, aby nie wkładać wysiłku w coś, za co zapłaciłeś pieniądze. Poczucie winy może być bardzo przydatnym narzędziem do nauki języka.

Jak wybrać odpowiedni kurs niemieckiego dla siebie?

Osobiste kursy języka niemieckiego, zarówno w krajach niemieckojęzycznych, jak i anglojęzycznych, są oferowane przez różne instytucje.

  Jak się uczyć niemieckiego z filmów?

Zajęcia na uniwersytetach mogą oferować zaliczenia, ale prawdopodobnie będą droższe.

Z drugiej strony organizacje społeczne i lokalne instytuty często oferują niedrogie kursy zanurzenia w języku, zwłaszcza jeśli już mieszkasz w kraju niemieckojęzycznym (lub chciałbyś to zaplanować).

Kolejna zaleta tych miejsc, takich jak Volkhochschule w Niemczech jest to, że mają tendencję do oferowania zajęć w różnym czasie, co zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia takiego, które pasuje do Twojego harmonogramu.

Jednak nadal może być trudno określić, na jaki poziom kursu powinieneś się zapisać. Na przykład możesz nie wiedzieć, czy jesteś jeszcze gotowy na kurs zaawansowany, zwłaszcza jeśli nie masz skądś formalnego kursu pośredniego.

W takich przypadkach nie zaszkodzi rozmowa z koordynatorem programu. Możesz również wypróbować test online mający na celu ocenę Twojego poziomu, taki jak ten tutaj z IH Londyn.

Teraz, gdy przekonałeś się, że chcesz zapisać się na kurs niemieckiego w Twojej okolicy lub pozostać przy tym, na którym uczęszczasz, oto kilka wskazówek, jak najlepiej z niego skorzystać. Pamiętaj, że niektóre z nich są dobrymi wskazówkami, jak poprawić ogólny poziom znajomości niemieckiego, więc możesz z nich korzystać znacznie po zakończeniu nauki w szkole.

Niemieckie wskazówki dotyczące nauki: 7 ostrych sposobów doskonalenia niemieckiego w klasie i poza nią

1. Rozpocznij grę: Rozgrzej się wcześniej

Chodzenie na lekcje językowe jest jak gra w koszykówkę, śpiewanie piosenki lub uruchamianie samochodu: rozgrzanie zajmuje trochę czasu. Zwłaszcza jeśli nie mówisz regularnie po niemiecku między zajęciami, nurkowanie w innym języku może początkowo wydawać się trochę niezręczne.

Pozbądź się słownej rdzy, słuchając niemieckiego przed każdymi zajęciami. Ciesz się podcastem podczas spaceru, włącz niemieckie radio lub podkręć się z ulubionym niemieckim artystą.

Inną wygodną opcją nauki języka niemieckiego przed lub po zajęciach lub w dowolnym momencie jest preply.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Dostroisz ucho do pięknych dźwięków języka i będziesz gotowy do pracy, zanim usiądziesz. Pomoże Ci to lepiej wykorzystać cenny czas na mówienie i słuchanie, który masz w klasie.

Rozkręć piłkę już dziś dzięki bezpłatnej wersji próbnej!

2. Twórz pąki na polu bitwy

Znalezienie kogoś, z kim mógłbyś ćwiczyć niemiecki, może być trudne, zwłaszcza jeśli mieszkasz poza krajem niemieckojęzycznym.

Zajęcia językowe to jednak latarnia morska, która łączy ludzi ze wszystkich środowisk w dążeniu do jednego celu: nauki języka niemieckiego. Skorzystaj z tych ludzi.

Nawet jeśli zwykle nie jesteś osobą towarzyską, to jest dobry czas, aby zrobić wszystko, aby poznać przyjaciół. Nie tylko sprawi to, że zajęcia będą przyjemniejsze, ale zyskasz partnerów do nauki.

  Najlepszy sposób na naukę języka niemieckiego: plan nauki muzyki, filmu i czytania

Czasami może być trudno zastosować w praktyce rzeczy, których nauczyłeś się w klasie, ale organizowanie regularnych spotkań z innymi uczniami poza zajęciami może być świetnym sposobem na przyspieszenie postępów.

Posiadanie partnerów do nauki może być szczególnie przydatne w scenariuszach odgrywania ról, takich jak telefonowanie po niemiecku lub pytanie o drogę.

3. Zaangażuj się w dygresje związane z przestojami z nauczycielem

Maksymalne wykorzystanie kursu oznacza wykorzystanie każdej sekundy. Przed tobą stoi osoba przeszkolona w poprawianiu błędów w języku niemieckim. Z kim lepiej porozmawiać?

Zdarza się, że nauczycielka kręci kciukami, nie mając nic do roboty, na przykład przed rozpoczęciem zajęć lub podczas przerw.

Zamiast gryzmolić w zeszycie lub rzucać plwocinami w tablicę, rzuć sobie wyzwanie, aby zaangażować nauczyciela w rozmowę. Rozmawiaj o sporcie lub polityce albo pytaj o sens życia. Użyj gramatyki, której się właśnie nauczyłeś.

Na przykład, jeśli omawiałeś trudny temat, taki jak cząstki modalne po niemiecku, spróbuj dodać kilka do swojej mowy, aby nauczyciel mógł powiedzieć, czy używasz ich poprawnie.

Każdy instruktor byłby w pewnym sensie zobowiązany, jeśli nie entuzjastycznie skłonny do odpowiedzi.

Brzmi za bardzo jak zwierzak klasowy? Hej, ludzie typu A dostają oceny typu A.

4. Przyjdź z pytaniami

Mówiąc o wykorzystywaniu nauczyciela do wszystkiego, co jest wart, nie bój się przychodzić co tydzień z pytaniami. Czy kiedykolwiek czytałeś coś po niemiecku lub słyszałeś w rozmowie coś, czego nie zrozumiałeś i chciałeś po prostu kogoś zapytać?

Teraz, kiedy jesteś w klasie niemieckiego, możesz.

Nabierz nawyku zapisywania rzeczy, na które natknąłeś się, a których nie zrozumiałeś, i zaproś je, aby zapytać instruktora: konstrukcja gramatyczna, która nie ma sensu, szyk słów, który jest mylący — nie tylko wzruszaj ramionami i ruszaj dalej. Zapytać się.

Na przykład może masz problem z różnymi znaczeniami słowa ihr w języku niemieckim. Nauczyciel może przeprowadzić Cię przez odpowiednie przykłady i pomóc Ci rozwiązać problem, który w przeciwnym razie mógłby Cię niepokoić przez tygodnie.

Agresywne, proaktywne podejście do nauki języka sprawi, że będziesz brzmiał jak native speaker w mgnieniu oka.

Co gorsza, ktoś nazywa cię Streber.

5. Zabierz swoją nowo odkrytą wiedzę na ulice

Może możesz porozmawiać o rozmowie w klasie, ale czy możesz wyjść na spacer poza nią?

Włożenie dodatkowego wysiłku w używanie gramatyki, słownictwa i wyrażeń, których nauczyłeś się na kursie, w rzeczywistych sytuacjach w ciągu tygodnia, oznacza różnicę między posiadaniem teoretycznego zrozumienia pojęcia a jego opanowaniem.

Tracisz to, czego nie używasz, i to dość szybko. Częścią najlepszego wykorzystania niemieckiej klasy jest wyprowadzanie jej na ulice.

Dla osób mieszkających w kraju niemieckojęzycznym oznacza to skomentowanie butów osoby siedzącej obok w autobusie lub znalezienie kogoś, kto się uśmiecha i chce porozmawiać.

  Jak nauczyć się niemieckiego w 2 miesiące?

Nie mieszkasz w takim miejscu?

Na szczęście nie oznacza to, że musisz zrezygnować ze znalezienia kogoś, na kim możesz ćwiczyć swoje wyroby. Dzięki Skype, Facebookowi i Twitterowi, mówiący po niemiecku są na wyciągnięcie ręki.

Oczywiście masz też swoich kolegów z klasy (patrz wyżej), ale jeśli to z jakiegoś powodu nie wyjdzie, możesz skorzystać z tego wieku informacji, znajdując niemieckiego przyjaciela korespondencyjnego na stronach takich jak Studenci Świata.

Śledź słownictwo i inne punkty, których nauczyłeś się na zajęciach w ciągu tygodnia i szukaj sposobów wykorzystania ich w dowolnym piśmie i rozmowach.

Na przykład, jeśli koncentrujesz się na zamawianiu jedzenia po niemiecku, wyjdź i faktycznie to zrób, albo poćwicz odgrywanie ról z innymi uczniami.

Jest jednak jedno ostrzeżenie, które wiąże się z takimi praktykami: możesz przypadkowo zaprzyjaźnić się.

6. Wywołaj jakąś przyjazną (lub nieprzyjazną) konkurencję

Kolejną korzyścią z uczestnictwa w prawdziwym kursie niemieckiego w przeciwieństwie do samokształcenia jest to, że twoi koledzy z klasy nie są tu tylko po to, by cię wspierać… są po to, by je pokonać. Niektórzy uważają, że warto mieć kogoś, z kim można się zmierzyć: rywala, jeśli wolisz.

Wybierz dobrodusznego, pilnego uczestnika i spróbuj zachęcić się nawzajem lepszymi ocenami z testów, ocenami z prac domowych i uczestnictwem w zajęciach.

Nie masz tego typu relacji z nikim tam? Nie ma problemu. Tylko nie mów ludziom, że próbujesz ich prześcignąć. Zawsze możesz znaleźć kogoś, kogo nie lubisz i potajemnie starać się radzić sobie lepiej w klasie niż on/ona. W imię nauki języków wszystko idzie.

A gadanie o śmieciach jest w porządku, o ile jest po niemiecku.

7. Ustanów grę końcową

Twój postęp w nauce niemieckiego zostanie przyspieszony, jeśli masz coś konkretnego, nad czym pracujesz.

Wybierz funkcjonalny cel na koniec kursu — sposób, w jaki będziesz mógł w praktyczny sposób posługiwać się językiem niemieckim.

Przykłady mogą obejmować:

Uczestnictwo w uniwersyteckim (pozajęzykowym) kursie języka niemieckiego – online lub offline. Pisanie wstępniaka do niemieckiej gazety. Pisanie e-maila w języku niemieckim. Dla bardziej ambitnego celu, zdobycie rzeczywistej pracy, która wymaga niemieckiego.

Znajdź sposób, w jaki możesz wykorzystać swoją znajomość języka niemieckiego, którą zdobywasz na kursie. Gdy coś jest zagrożone, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że poniesiesz odpowiedzialność.

Zawsze pomaga, jeśli możesz być świadkiem, jak poprawiasz się w języku – lub jeszcze lepiej, aby ktoś inny też to zauważył.

W tym miejscu szczególnie przydatne mogą być regularne rozmowy z osobami po niemiecku, które już Cię znają, takimi jak koledzy z klasy, nauczyciele lub znajomi online. Kiedy otrzymasz gratulacje z powodu zauważalnego postępu, który robisz, będziesz mieć prawdziwy konkretny dowód swoich postępów.

Wszyscy moglibyśmy od czasu do czasu skorzystać z dopalacza. Takie rzeczy mogą być motywujące.

I tak to masz.

Po co po prostu brać udział w kursie niemieckiego, skoro można go maksymalnie wykorzystać?

Znalezienie sposobów, aby wycisnąć z siebie i jak najlepiej wykorzystać swoich towarzyszy siedzących obok ciebie, nasmaruje koła na szybkiej drodze do sukcesu w nauce języka.

Czas objąć twojego wewnętrznego Strebera.

Ryan Dennis był stypendystą Fulbrighta i wcześniej uczył w Pädagogische Hochschule Schwäbisch Gmünd. Oprócz nienawidzenia keczupu, brytyjskiej ortografii i przemocy, pisze Mleczarnia—jedyna rubryka literacka o hodowli bydła mlecznego.

.