Czy myślisz po angielsku? Oto dlaczego powinieneś, plus 6 kroków, które dokładnie pokazują, jak zacząć



Masz ważną decyzję do podjęcia?

Nie myśl o tym w swoim ojczystym języku — pomyśl o tym po angielsku!

Studia pokazały, że myślenie o rzeczach w obcym języku sprawia, że ​​Twoje decyzje są lepsze i bardziej racjonalne.

Lepsze podejmowanie decyzji nie jest jednak jedyną korzyścią płynącą z myślenia po angielsku. Kiedy myślisz po angielsku, szybciej uczysz się języka i łatwiej jest ci mówić na głos.

Jeśli w myślach „mówisz” po angielsku, łatwiej jest mówić ustami.

Jak więc zacząć myśleć po angielsku?

Cóż, założenie książki na głowę nie pomoże! Zamiast tego podzielimy się sześcioma prostymi krokami, które już dziś pomogą Twojemu umysłowi przestawić się na myślenie po angielsku.

.

Znaczenie myślenia w języku angielskim

W zależności od poziomu, w tej chwili możesz najpierw pomyśleć o tym, co chcesz powiedzieć w swoim ojczystym języku, a następnie przetłumaczyć to na angielski. Myśląc najpierw po angielsku, nie będziesz musiał tłumaczyć — co pomoże ci lepiej porozumiewać się po angielsku.

Kiedy myślisz po angielsku (bez tłumaczenia), pomaga to również uwewnętrznić język. Kiedy internalizujesz informacje, oznacza to, że uczysz się ich tak dobrze, że nie musisz już o nich myśleć. Internalizacja angielskiego oznacza, że ​​nie musisz pamiętać zasad i wymowy za każdym razem, gdy mówisz. Po prostu mówisz. Native speakerzy i zaawansowani uczący się angielskiego nie zawsze wiedzą, dlaczego to, co mówią, jest poprawne, ponieważ przyswoili sobie język.

Mówienie po angielsku w głowie to również świetny, nie wymagający presji sposób na ćwiczenie angielskiego. Nie musisz się martwić, że mówisz rzeczy dobrze lub czy inni cię zrozumieją. Możesz popełniać błędy i nadal rozumieć!

Ponadto myślenie po angielsku to doskonały sposób na budowanie słownictwa za pomocą słów, których faktycznie używasz. Znajomość wielu słów jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest znajomość słów, których będziesz używać w codziennych rozmowach.

Jak myśleć po angielsku w 6 prostych krokach

1. Myśl pojedynczymi słowami

Kiedy: Kiedy twój umysł jest czysty i nie jesteś zajęty, jeden lub dwa razy dziennie.

Jak: Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się angielskiego, nie martw się — nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć po angielsku. Możesz zacząć, gdy tylko poznasz nawet niewielką liczbę słówek.

Zacznij od myślenia pojedynczymi słowami. Być może nie potrafisz jeszcze podejmować ważnych decyzji w języku angielskim, ale możesz dostrzec swoje otoczenie w języku angielskim, myśląc o nazwach obiektów, które widzisz, lub czynnościach, które wykonujesz. Kiedy budzisz się rano, możesz pomyśleć „Dzień dobry!” A kiedy idziesz spać w nocy, możesz pomyśleć: „Długi dzień. Zmęczony. Szczęśliwy. Dobranoc!”

Kiedy dopiero zaczynasz, może Ci być trudno pamiętać o myśleniu po angielsku. Oto kilka sztuczek, których możesz użyć, aby raz lub dwa razy dziennie przypomnieć sobie o myśleniu po angielsku:

  Co trzeba mieć aby uczyć angielskiego w przedszkolu?

Użyj swojego telefonu. Zmień ekran blokady telefonu na „Myśl po angielsku!” W ten sposób za każdym razem, gdy spojrzysz na telefon, otrzymasz przypomnienie. Zmień to w grę. Przyznawaj sobie punkty za każdym razem, gdy pamiętasz o myśleniu po angielsku przez pięć minut. Po osiągnięciu określonej liczby punktów możesz przyznać sobie nagrodę! Zostaw notatki w domu. Na przykład zostaw notatkę na lustrze w łazience ze słowami, których użyjesz w łazience. To przypomina ci o codziennym myśleniu po angielsku i daje ci grupę słów, których możesz użyć.

Wykonując tylko te małe kroki, łatwiej będzie Ci myśleć po angielsku, gdy przyswajasz więcej słów. Im bardziej rozwijasz swoje umiejętności, tym więcej możesz dodać do swoich myśli i wkrótce będziesz myśleć pełnymi zdaniami.

2. Opowiedz swój dzień

Kiedy: Kiedy twój umysł jest czysty i nie jesteś zajęty, jeden lub dwa razy dziennie.

Jak: Narrator to ktoś, kto opowiada lub czyta historię. W książkach narrator jest częścią bez dialogu, która opisuje, co się dzieje. Wiele filmów — zwłaszcza dokumentalnych — wykorzystuje narratorów do wyjaśnienia niektórych części. Teraz możesz udawać, że jesteś narratorem w swoim życiu, tak jakby twoje życie było filmem!

Opowiadaj o swoim codziennym życiu, gdy przez nie przechodzisz. Możesz to zrobić własnym głosem lub udawać, że ktoś inny opowiada o Twoim życiu, jak legendarni narratorzy Morgan Freeman lub James Earl Jones.

Twoja codzienna narracja może brzmieć mniej więcej tak: „Jest poranek. Budzi się i przeciera oczy, przygotowując się na dzień. Ziewa, robiąc sobie filiżankę kawy, i zastanawia się, w co powinna się dzisiaj ubrać”.

Możesz mówić o sobie w trzeciej osobie („on/ona”) lub użyć pierwszej osoby („ja”). Możesz opisać wszystko, od tego, co robisz, po to, jak wyglądasz i co myślisz. Dzięki temu będziesz mieć dużo praktyki w używaniu powszechnie używanych słów, a także w mówieniu pełnymi, poprawnymi zdaniami.

3. Wymyśl rozmowy

Kiedy: Kiedy jesteś sam i nie jesteś zajęty, raz dziennie.

Jak: Oczywiście, kiedy rozmawiasz z innymi ludźmi, nie mówisz im tylko o swoim dniu. Rozmowy dotyczą wielu różnych tematów, więc zechcesz również poćwiczyć konwersacje.

A żeby ćwiczyć, wszystko, co musisz zrobić, to wymyślić!

Wybierz temat i udawaj, że z kimś o nim rozmawiasz. Jeśli przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, możesz udawać, że jesteś na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli tylko próbujesz nauczyć się nowej listy słówek, możesz zadawać sobie pytania dotyczące tych słów. Każdy temat jest w porządku! Jeśli utkniesz, możesz znaleźć ogromną listę tematów rozmów tutaj.

Na przykład, jeśli planujesz wkrótce iść do restauracji, możesz przećwiczyć rozmowę z kelnerem. Pomyśl zarówno o części kelnera, jak io swojej. Twoja rozmowa może wyglądać mniej więcej tak:

Kelner: „Witam i witamy w naszej restauracji. Czy wiesz, co będziesz zamawiać?

  10 prostych strategii nauczenia się doskonałej wymowy w języku angielskim

Ty: „Jeszcze nie jestem pewien. Co polecasz?”

Kelner: „Jeśli lubisz owoce morza, nasza ryba dnia jest fantastyczna”.

Ty: „Świetnie, w takim razie będę miał”.

Możesz spróbować rozmowy na różne sposoby i zobaczyć, jak za każdym razem będzie inaczej.

Ponieważ ćwiczysz w głowie, możesz lepiej skupić się na temacie — zamiast rozpraszać się wymową lub strachem przed rozmową z rzeczywistą osobą. Możesz także ćwiczyć w dowolnym miejscu.

Zalecamy ćwiczenie na głos i z partnerem po przeprowadzeniu w głowie kilku udawanych rozmów, gdy już bardziej oswoisz się z tematami i szczegółami. W ten sposób możesz być pewny tego, co zamierzasz powiedzieć – i jak to zrobisz.

Aby się na to przygotować, doskonałym narzędziem, którego możesz użyć do inspiracji, jest preply.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

preply nie tylko poda Ci mnóstwo pomysłów na rozmowę, ale także po drodze natywną wymowę. Wypróbuj za darmo i przekonaj się sam!

4. Bądź kreatywny

Kiedy: Za każdym razem, gdy nie wiesz, jak powiedzieć coś po angielsku.

Jak: Więc siedzisz w samochodzie i ćwiczysz swój angielski. To wspaniale! Ale co robisz, kiedy nie możesz wymyślić, jak powiedzieć słowo? Zamiast przerywać rozmowę, aby wyciągnąć aplikację słownikową, nadszedł czas na kreatywność.

Zawsze jest więcej niż jeden sposób na wyrażenie czegoś. Nawet jeśli nie znasz słowa, możesz przekazać swój pomysł, myśląc kreatywnie i używając innych słów.

Na przykład, jeśli próbujesz wyjaśnić komuś, że zgubiłeś klucz, ale nie pamiętasz słowa „klucz”, możesz zamiast tego powiedzieć mu, że „nie mogę otworzyć drzwi, ponieważ są zamknięte” lub „ Nie mogę dostać się do mojego domu, zgubiłem to, czego używasz do otwierania drzwi.

W obu zdaniach nie użyto słowa „klucz”, ale oba są wystarczająco jasne, aby można je było zrozumieć.

Więc jeśli utkniesz podczas myślenia po angielsku, nie oszukuj i używaj swojego ojczystego języka. Zamiast tego zastanów się, jak obejść to słowo. Będzie to dla ciebie ogromna pomoc, gdy prowadzisz prawdziwą rozmowę i nie pamiętasz ani słowa.

Oto kilka sposobów na opisanie słowa, którego nie pamiętasz:

To przeciwieństwo… Jest podobne do… To miejsce, w którym… To coś, do czego… To działanie, które wykonujesz, gdy…

Oto kilka innych przykładów: Jeśli nie pamiętasz słowa „garaż”, możesz powiedzieć, że jest to „miejsce, w którym parkujesz samochód w domu”. Jeśli nie pamiętasz, jak powiedzieć „podekscytowany”, spróbuj powiedzieć, że to „kiedy jesteś naprawdę szczęśliwy, jest to przeciwieństwo nudy”.

Gra planszowa Tabu

Aby wzmocnić swoje umiejętności kreatywnego mówienia, możesz spróbować zagrać w zabawne gry ze znajomymi lub partnerem mówiącym. Gry Tabu oraz Złap frazę wyzwanie do mówienia rzeczy bez używania konkretnych słów. Możesz zagrać we własną odmianę gier ze swoim partnerem mówiącym, robiąc listę słów, których często zapominasz. Następnie spróbuj nakłonić partnera do odgadnięcia, o jakim słowie myślisz, bez używania go.

  10 super przydatnych wskazówek, jak nauczyć się angielskiego

5. Zbuduj swoje słownictwo

Kiedy: Za każdym razem, gdy myślisz po angielsku.

Jak: Znasz to słowo, którego wcześniej nie pamiętałeś? (Słowa, których nie znasz, które powodują, że jesteś kreatywny w punkcie 4.) Jak najszybciej zapisz „definicję” w języku angielskim lub słowo w swoim ojczystym języku. Noś ze sobą małą książeczkę lub użyj aplikacji do notatek w telefonie. Za każdym razem, gdy nie możesz wymyślić słowa (lub nie znasz słowa) po angielsku, zapisz je. Pod koniec dnia wyszukaj te słowa w języku angielskim i zapisz je. Pomoże Ci to wypełnić luki w Twoim słownictwie.

Teraz, gdy masz długą listę nowych słów, co możesz z nimi zrobić? Pierwszym krokiem jest wykorzystanie ich w rozmowach (i swoich myślach). Dobrym sposobem na to jest grupowanie słów w kawałki. Wybierz grupę około pięciu słów każdego ranka i używaj ich przez cały dzień. Pomoże Ci to zapamiętać je na dłuższą metę.

Coś innego, co możesz zrobić ze swoją rosnącą listą słownictwa, to przenieść je do świata cyfrowego. Wordnik to strona internetowa, na której możesz wyszukać słowo i zobaczyć rzeczywiste przykłady jego użycia. Tutaj możesz również sporządzić listę słów. Dodaj nowe słowa i naucz się ich używać. Kiedy przyswajasz te nowe słowa, możesz przejść z listy „słownictwa” do listy „nauczonych słów”.

ten Słownik strona internetowa (i aplikacje) umożliwia również dodawanie słów do listy ulubionych, podobnie jak Słownictwo stronie internetowej. Skorzystaj z tych stron i list!

6. Użyj słownika angielsko-angielskiego

Kiedy: Za każdym razem, gdy wyszukasz słowo.

Jak: Kiedy czujesz się bardziej komfortowo, myśląc po angielsku, pamiętaj, aby robić to w swoim codziennym życiu, kiedy tylko jest to możliwe. Obejmuje to wyszukiwanie słów w słowniku angielsko-angielskim (z definicjami w języku angielskim). Im mniej tłumaczysz, tym łatwiej będzie myśleć i mówić po angielsku.

Po dokonaniu zmiany możesz ulec pokusie powrotu do słownika języka angielskiego na język ojczysty. Nie rób tego! W rzeczywistości usuń wszystkie swoje obecne aplikacje słownikowe i pozostaw tylko dobrą aplikację słownika angielsko-angielskiego (lub dwie).

Na początku może się okazać, że słowniki języka angielskiego używają słów, których nie znasz, do definiowania innych słów, których nie znasz. Nie pozwól, by cię to frustrowało. Zamiast tego wybierz dobrą aplikację lub stronę internetową ze słownikiem przeznaczoną dla osób uczących się angielskiego lub dzieci. Używają one prostszego języka do wyjaśniania słów. Dwa doskonałe słowniki dla uczniów to Słownictwo i Słownik Merriam-Webster dla uczniów.

Istnieje wiele innych sposobów, w jakie możesz pomóc swojemu mózgowi przestawić się na myślenie po angielsku. Możesz na przykład zmienić język aplikacji, telefonu i mediów społecznościowych na angielski. Ale zacznij od tych sześciu kroków, a myślenie po angielsku będzie łatwiejsze!

I nie zapomnij zacząć podejmować decyzji po angielsku. Pamiętaj, że w ten sposób będziesz podejmować lepsze decyzje. To udowodnione naukowo!

.