30 codziennych hiszpańskich wyzwań dla praktyki, która nigdy nie jest nudnaMuzycy to robią.

Sportowcy to robią.

Robią to artyści cyrkowi.

Każdy, kto chce opanować umiejętność, musi ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć każdego dnia.

Dotyczy to również uczniów języka hiszpańskiego.

Ale czy to oznacza, że ​​musisz siedzieć przed komputerem, ćwicząc gramatykę lub uruchamiając fiszki godzinami dziennie?

Absolutnie nie! Istnieje mnóstwo kreatywnych sposobów na codzienne ćwiczenie hiszpańskiego bez nudy.

Jeśli chcesz rozpocząć codzienną praktykę hiszpańskiego, przygotowaliśmy listę zabawnych mini-wyzwań. Każdy z nich będzie ukierunkowany na określoną umiejętność: czytanie, pisanie, mówienie lub słuchanie.

Staraj się robić to codziennie przez miesiąc. Wymieszaj je, połącz i powtórz te, które lubisz.

Pod koniec miesiąca nie tylko zbliżysz się do biegłości językowej, ale także zdasz sobie sprawę, jak łatwo jest zdobyć codzienną dawkę nauki hiszpańskiego.

.

Spis treści

Znaczenie ćwiczenia hiszpańskiego poza klasą

Wyzwania z tej listy mają na celu wydostanie Cię z klasy, abyś mógł używać hiszpańskiego w rzeczywistych warunkach. Poza zabawą i ekscytacją, ten rodzaj nauki może przynieść realne korzyści dla Twoich umiejętności językowych.

Według Psychologia dzisiajuczenie się języka „na wolności” — to znaczy w realistycznych sytuacjach — może pogłębić umiejętności językowe i poprawić zapamiętywanie w porównaniu z nauką wyłącznie w klasie.

  Ucz się hiszpańskiego z „Narcos” i dodaj trochę parlache do swojego słownictwa

Nauka hiszpańskiego poza szkołą zapewnia również kontakt z native speakerami oraz sposób, w jaki mówią i piszą. Im więcej słuchasz native speakerów, tym bardziej płynnie i naturalnie zabrzmi Twój własny hiszpański.

Wreszcie, wiele z tych zadań jest wyzwaniem do zapoznania się z zasobami hiszpańskojęzycznymi dostępnymi w Twojej okolicy lub online. Spojrzenie poza klasę w poszukiwaniu praktyki językowej wprowadzi Cię w świat dostępnych hiszpańskich zasobów, o których istnieniu być może nawet nie wiedziałeś!

Jak korzystać z tej listy do codziennej praktyki hiszpańskiego?

Poniżej znajduje się lista 30 wyzwań, które pomogą Ci ćwiczyć hiszpański w zabawny, angażujący i kreatywny sposób. Większość wyzwań jest darmowa i wymaga niewielu (jeśli w ogóle) zasobów. Ponadto wykonanie wielu z nich zajmuje mniej niż 15 minut!

Postaraj się ukończyć jedno wyzwanie każdego dnia przez miesiąc, w dowolnej kolejności. Zrób to jako dodatek do regularnej praktyki hiszpańskiego — nie są one wystarczająco intensywne, aby w pełni zastąpić lekcje hiszpańskiego.

Aby te wyzwania stały się zabawną grą, śledź, które z nich ukończyłeś, korzystając z miesięcznego kalendarza lub prowadź listę. Pamiętaj, aby dać sobie nagrodę, jeśli uda ci się ukończyć je wszystkie!

​​30 zabawnych mini-wyzwań na miesiąc codziennej praktyki hiszpańskiego

Pisanie wyzwań

1. Napisz pocztówkę do listu w języku hiszpańskim.

MojaWymiana Języka umożliwia wyszukiwanie korespondentów według języka docelowego, dzięki czemu można łatwo zidentyfikować korespondenta, z którym można ćwiczyć hiszpański. W przypadku tego wyzwania znajdź korespondencyjnego przyjaciela i wyślij mu wiadomość przedstawiającą się.

Pomoże Ci to ćwiczyć podstawowe umiejętności pisania i budować zaufanie do umiejętności hiszpańskiego.

2. Przygotuj list do wydawcy hiszpańskojęzycznej gazety lub czasopisma.

Czy przeczytałeś coś w hiszpańskojęzycznej gazecie lub czasopiśmie, co cię rozgniewało, zmartwiło, zdezorientowało lub zainteresowało? Przygotuj list do redakcji z pytaniami i komentarzami. Pomoże Ci to w pracy nad gramatykami i strukturą zdań.

Właściwie nie musisz wysyłać listu — ale możesz, jeśli chcesz!

3. Użyj WordReference.com znaleźć odpowiedź na hiszpańskie pytanie dotyczące gramatyki lub słownictwa, nad którym zawsze się zastanawiałeś.

Jestem pewien, że każdy uczący się języka ma do czynienia z co najmniej jednym uporczywym problemem gramatycznym, którego po prostu nie potrafi zrozumieć. (Moją największą trudnością zawsze była różnica między bezpośrednimi i pośrednimi zaimkami dopełniającymi!)

ten Forum WordReference.com to miejsce, w którym uczący się języka hiszpańskiego i native speakerzy spotykają się, aby dyskutować o próbach i triumfach nauki języków. Możesz zadawać pytania i wysyłać odpowiedzi w języku angielskim lub hiszpańskim — dodatkowe punkty za pisanie po hiszpańsku!

Publikowanie na forum to świetny sposób na ćwiczenie umiejętności pisania, pokonywanie przeszkód językowych i łączenie się z innymi członkami społeczności hiszpańskojęzycznej. Potrójne szaleństwo!

4. Opublikuj tekst, który już napisałeś Język-8 i uzyskaj opinię native speakera.

Ta bezpłatna strona internetowa łączy osoby uczące się języków z native speakerami, którzy chcą czytać i edytować swoje teksty. Opublikuj fragment swojego oryginalnego hiszpańskiego pisma (nie coś, co zostało już poprawione na zajęciach!) na język Lang-8 i uzyskaj opinię na jego temat.

Native speaker może wskazać pewne błędy, których byś nie zauważył, lub poinformować, że konkretna fraza po prostu nie brzmi dobrze. To świetny sposób, aby Twoje pisanie było na poziomie natywnym.

5. Napisz wpis do pamiętnika lub post na blogu w języku hiszpańskim.

Pisanie o swoim dniu to klasyczne ćwiczenie hiszpańskie do pracy nad słownictwem, gramatyką, a zwłaszcza konstruowaniem czasowników w czasie przeszłym.

Aby ukończyć to wyzwanie, musisz napisać tylko jeden wpis do pamiętnika lub wpis na blogu – ale jeśli Ci się spodoba, postaraj się trzymać go każdego wieczoru.

6. Napisz swoją listę zakupów lub listę rzeczy do zrobienia w języku hiszpańskim.

Jeśli masz już zamiar napisać listę rzeczy do zrobienia lub listę zakupów, zrób to po hiszpańsku zamiast po angielsku!

  Jak uczyć się hiszpańskiego na wakacjach: 8 wskazówek, jak przejść od turysty do podróżnika

To zadanie niekoniecznie pomoże ci w tworzeniu zdań, ale będzie świetnym ćwiczeniem w zapamiętywaniu słownictwa. Będziesz pracować nad słownictwem związanym z jedzeniem lub słownictwem związanym z codziennymi rutynami.

Jeśli w trakcie tworzenia listy zdasz sobie sprawę, że nie znasz jakiegoś słowa, napisz je po angielsku w nawiasach. Pod koniec pisania listy wyszukaj wszystkie słowa ze słownictwa, których nie jesteś pewien.

7. Napisz post Reddit w języku hiszpańskim na subreddicie specyficznym dla danego kraju.

Wiele krajów ma subreddity w języku hiszpańskim, w tym Argentyna, Meksyk oraz Chile. Są idealne do ćwiczenia codziennego, slangowego hiszpańskiego. Są one szczególnie dobre do nauki słownictwa i zasad korzystania z danego kraju.

Czytanie Wyzwania

8. Spróbuj swoich sił w hiszpańskojęzycznej krzyżówce.

Ważne: to nie powinna być krzyżówka zaprojektowana dla lekcji języka hiszpańskiego! Będzie to znacznie trudniejsze (i bardziej satysfakcjonujące), jeśli ukończysz jeden przeznaczony dla native speakerów.

Początkujący mogą spróbować krzyżówki dla dziecinatomiast bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wypróbować codzienne krzyżówki w El Pais.

9. Znajdź hiszpańskojęzyczny kanał na Twitterze lub Instagramie, który Ci się podoba i śledź go.

Twitter i Instagram to świetne miejsca, w których można znaleźć native speakera hiszpańskiego, a zwłaszcza nowoczesnego slangu. Na dobry początek, oto świetna lista hiszpańskojęzycznych kont na Twitterze dla osób uczących się języka.

Możesz także śledzić swojego ulubionego hiszpańskojęzycznego artystę, muzyka, prezentera lub po prostu znajomego, który publikuje po hiszpańsku.

To wyzwanie zdecydowanie można połączyć z poniższymi numerami 11 lub 13.

10. Znajdź przepis w języku hiszpańskim i użyj go do przygotowania obiadu.

Nie musi to być danie inspirowane kuchnią hiszpańską czy łaciną, ale na pewno tak jest. Dowiedz się, jak wymówić wybrane danie po hiszpańsku i wyszukaj je w Internecie, używając słowa „receta” (przepis).

To wyzwanie pomoże ci nauczyć się specyficznego słownictwa związanego z jedzeniem i czasowników kulinarnych. Dodatkowo zakończy się pysznym posiłkiem!

Możesz łatwo połączyć to wyzwanie z #6.

11. Użyj Mapa trendów odkrywać popularne hashtagi w hiszpańskojęzycznym świecie i spędzić 15 minut na czytaniu tweetów w języku hiszpańskim.

Prawdopodobnie spędzasz już czas na prokrastynacji w mediach społecznościowych, więc dlaczego nie wykorzystać tego czasu na ćwiczenie hiszpańskiego?

Trendsmap to mapa popularnych hashtagów Twittera w czasie rzeczywistym na całym świecie. Wybierz kilka hashtagów, które Cię interesują i poświęć kilka minut, aby zobaczyć, o czym ćwierkają ludzie w hiszpańskojęzycznym świecie.

To świetny sposób na poznanie slangu i innych nieformalnych aspektów codziennego hiszpańskiego.

12. Przejrzyj hiszpańskojęzyczną sekcję swojej lokalnej biblioteki i sprawdź książkę, która wygląda interesująco.

Biblioteki to niesamowite, niedoceniane, bezpłatne zasoby dla osób uczących się języka. Jeśli nie masz jeszcze karty bibliotecznej, na co czekasz?

Większość bibliotek w USA posiada sekcję poświęconą książkom hiszpańskojęzycznym. Sprawdź jedną, która Cię interesuje — nie martw się, może to być książka dla dzieci lub zbiór opowiadań, jeśli jesteś początkujący!

13. Surfuj po Internecie i znajdź blog związany z Twoim hobby, napisany przez Hiszpana.

Kochasz ogrodnictwo? Piwowarstwo domowe? Koszykówka?

Z pewnością jest osoba mówiąca po hiszpańsku, która również uwielbia Twoje hobby i prowadzi bloga poświęconego temu. Przeszukaj internet (to także część wyzwania), aby znaleźć interesującego bloga, a następnie przeczytaj kilka postów. Będziesz mógł skupić się na czytaniu, a także nauczyć się przydatnego słownictwa hiszpańskiego związanego z Twoim hobby.

14. Zaplanuj swoje wymarzone wakacje w hiszpańskojęzycznym kraju, korzystając z internetowych zasobów turystycznych.

Spędzam dużo czasu myśląc o fantastycznych wakacjach do innych krajów – może Ty też!

W przypadku tego wyzwania staraj się zaplanować podróż wyłącznie z zasobów hiszpańskojęzycznych.

  Nauka hiszpańskiego przez muzykę: Jak wykorzystać popularne piosenki do doskonalenia swoich umiejętności.

Pochodzący z tłumu Wikiviajes to dobry początek, ale możesz też przeglądać strony internetowe z określonymi hotelami, restauracjami, muzeami itp. w swoim wymarzonym miejscu docelowym.

15. Następnym razem, gdy będziesz miał coś do Google lub Wikipedii, zrób to po hiszpańsku.

Musisz dowiedzieć się, jak przetłumaczyć wyszukiwane hasła na język hiszpański, co jest dobrą praktyką słownictwa, a następnie będziesz musiał czytać w celu uzyskania treści, które pomogą rozwinąć twoje umiejętności czytania.

Wyzwania dotyczące mówienia i wymowy

16. Skontaktuj się z hiszpańskojęzycznym partnerem i umów się na sesję ćwiczeniową przez Skype lub osobistą.

Nie każdy ma hiszpańską grupę konwersacyjną w swojej okolicy lub hiszpańskojęzycznego przyjaciela, z którym mógłby ćwiczyć.

Jeśli tak, to świetnie! To wyzwanie będzie łatwe.

Jeśli nie, zapoznaj się z jednym z tych zasobów dotyczących wymiany językowej online, aby znaleźć native speakera, który chce ćwiczyć przez Skype.

17. Nagraj siebie mówiącego po hiszpańsku i odsłuchaj nagranie.

Wiem, wiem — nienawidzę też słuchać mojego nagranego głosu. Wszyscy robimy.

Ale słuchanie nagrania samego siebie może być świetnym sposobem na zauważenie błędów w wymowie, których nie wyłapujesz podczas mówienia. Początkujący uczniowie mogą przeczytać przygotowany tekst, a zaawansowani mówcy powinni swobodnie wypowiadać się na wybrany przez siebie temat.

18. Naucz się słów do piosenki w języku hiszpańskim i śpiewaj.

Śpiewanie do muzyki to klasyczny sposób ćwiczenia wymowy. W ramach tego wyzwania wybierz ulubioną hiszpańską piosenkę i naucz się jej tekstu. (Może spodoba ci się jedna z tych piosenek Disneya?)

Spróbuj podążać za tekstem, słuchając tylko kilka razy, a gdy poczujesz się pewnie, spróbuj śpiewać. Daj sobie specjalne punkty bonusowe, jeśli potrafisz zapamiętać słowa i śpiewać bez ich obecności!

19. Naucz się hiszpańskiego łamacza języka i spróbuj go wypowiedzieć tak szybko, jak potrafisz.

Ćwiczenie jednego z tych podchwytliwych zwrotów to świetny sposób na zaznajomienie się z wymową i ukierunkowanie na trudne dźwięki. Oto świetna lista łamaczy języka hiszpańskiego, od których możesz zacząć.

20. Przełącz telefon na hiszpański i porozmawiaj z Siri.

Jeśli Siri nie zrozumie, co mówisz, nie będzie mogła zwrócić Ci informacji. To świetny sposób na sprawdzenie wymowy, aby upewnić się, że native speakerzy rozumieją Cię, gdy mówisz.

21. Naucz się dowcipu po hiszpańsku i opowiedz go hiszpańskojęzycznemu przyjacielowi.

Żarty są podchwytliwe i często wymagają gry słownej, dzięki czemu świetnie nadają się do nauki języków. Ćwicz żart, aż go zrozumiesz, a następnie podziel się nim z hiszpańskojęzycznym przyjacielem, aby zobaczyć, czy go zrozumie. (Można to połączyć z wyzwaniem #16!)

22. Znajdź wiersz hiszpański, który Ci się podoba i przeczytaj go na głos, zwracając uwagę na rytm i wymowę słów.

Neruda, Guillén, Martí… jest wielu niesamowitych poetów hiszpańskich i latynoamerykańskich do odkrycia.

W ramach tego wyzwania poczytaj poezję w języku hiszpańskim, aż znajdziesz wiersz, który szczególnie do ciebie przemówi. (Osobiście kocham „Los Nadies” Eduardo Galeano.)

Przeczytaj wiersz na głos. Powinieneś skupić się nie tylko na poprawnej wymowie, ale także na emocjach i znaczeniu. Zapraszam do recytowania wiersza dla innych osób, jeśli masz chętną publiczność.

23. Wyćwicz kilka podstawowych zwrotów do konwersacji po hiszpańsku.

Czy w rozmowie krępuje Cię język? W tym wyzwaniu poświęć 15 do 30 minut na wyćwiczenie przydatnych fraz, które mogą pojawić się w codziennej rozmowie. Pomoże to uspokoić nerwy, abyś mógł mówić płynniej.

Oto kilka podstawowych zwrotów dla początkujących, typowe pozdrowienia dla początkujących i średniozaawansowanych oraz ciekawe zwroty dla zaawansowanych.

Wyzwania słuchania

24. Zrób hiszpańskie wyzwanie piosenki na LyricsSzkolenie.

LyricsTraining to super zabawny sposób na wyćwiczenie umiejętności słuchania, a także zapoznanie się z hiszpańskojęzyczną muzyką i kulturą.

Dodatkowo ma wiele poziomów trudności, dzięki czemu jest przydatny na wszystkich poziomach umiejętności.

25. Włącz radio samochodowe na hiszpańskojęzyczną stację na cały czas dojazdu do pracy.

Ponownie poćwiczysz słuchanie, a także nauczysz się kilku rzeczy o kulturze hiszpańskiej lub latynoskiej. Jeśli nie dojeżdżasz do pracy samochodem, użyj Dostroić aby znaleźć internetową stację radiową lub pobrać hiszpański podcast.

26. Wydobądź jak najwięcej z autentycznych hiszpańskich filmów z preply.

Najlepszym sposobem na poprawę umiejętności słuchania jest przyswojenie jak największej ilości hiszpańskiego w prawdziwym świecie. preply to innowacyjne narzędzie, które nie tylko Ci to umożliwia, ale także dostarcza narzędzi do aktywnego budowania słownictwa.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

27. Obejrzyj odcinek hiszpańskojęzycznego serialu internetowego na YouTube.

Hiszpańskie seriale internetowe to zupełnie inne zwierzę niż krótkie wiadomości, podcasty, prelekcje TED itp. Programy te będą realizowane w szybkim tempie i generalnie będą zawierały dużo aktualnego slangu, co przyda się do sprawdzenia Twoich umiejętności językowych.

Sprawdź kanał YouTube Seriale internetowe w języku hiszpańskim lub Ten artykuł z La Voz, aby rozpocząć.

28. Oglądaj Dyskusja TED po hiszpańsku.

Jeśli szukasz czegoś bardziej edukacyjnego niż serial na YouTube, sprawdź wykład TED po hiszpańsku. W zależności od poziomu umiejętności możesz oglądać wykłady z angielskimi napisami, hiszpańskimi napisami lub w ogóle bez napisów.

Niektóre z hiszpańskich wykładów TED, jak ten w argentyńskiej piłce nożnej są świetne, ponieważ dają wgląd w kulturę Ameryki Łacińskiej, a także język hiszpański.

29. Gdy następnym razem będziesz potrzebować wskazówek, przełącz aplikację mapy na hiszpański, a telefon poprowadzi Cię po hiszpańsku.

Ostateczny test umiejętności słuchania w języku hiszpańskim: czy potrafisz zrozumieć i przetworzyć to, co mówi Twój telefon, i dotrzeć do celu?

To wyzwanie obejmuje umiejętności słuchania, a także specyficzne słownictwo wskazówek/nawigacji.

30. Posłuchaj krótkiej wiadomości w języku hiszpańskim na temat, który Cię interesuje.

Prezenterzy mają tendencję do mówienia powoli, wyraźnie i poprawnie, dzięki czemu to wyzwanie jest szczególnie dobre dla początkujących.

Sprawdź te wspaniałe zasoby do nauki hiszpańskiego w wiadomościach.

Z każdym z tych wyzwań nabierzesz pewności siebie, rozwiniesz swoje umiejętności językowe i miejmy nadzieję, że będziesz się dobrze bawić w tym procesie.

Ile wyzwań możesz ukończyć w ciągu jednego miesiąca?

.