7 kreatywnych wskazówek, jak wyostrzyć niemieckie słownictwo

Więc robisz wszystko, aby nauczyć się niemieckiego.

Prawidłowy?

Jesteś zapisany na kurs, oglądasz programy po niemiecku i filmy na Youtube, czytasz gazety i tak dalej…

Ale co jeszcze możesz zrobić, aby poszerzyć swoje praktyczne słownictwo?

Nawet po wystawieniu się na jak najwięcej niemieckiego, stwierdziłem, że wciąż brakuje mi słownictwa. Nie mogłem wymyślić, jak wskazać i skupić się na słowach, które naprawdę musiałem znać.

Chociaż korzystałem z aplikacji telefonicznych w języku niemieckim, odkryłem, że nie zawsze były one dostosowane do wystawiania mnie na słowa, które były dla mnie przydatne na co dzień.

Te wskazówki pomogą Ci poszerzyć podstawowe słownictwo niemieckie poprzez znalezienie innowacyjnych sposobów nauki niemieckich słów, które są dla Ciebie szczególnie przydatne.

.

7 kreatywnych wskazówek, jak wyostrzyć niemieckie słownictwo

1. Stwórz własną książkę ze słownictwem

Chociaż posiadanie zwykłego słownika jest niezbędne, aby na dłuższą metę osiągnąć płynność, tworzenie własnego słownika, gdy natkniesz się na nowe słowa, może naprawdę pomóc. Twój mózg lepiej oswaja się z nowym słownictwem, gdy jesteś w stanie aktywnie z nim współdziałać. Jak wchodzić w interakcje ze słowami?

Poprzez czynności polegające na identyfikowaniu nieznanych słów, poprawnym ich zapisywaniu i definiowaniu.

Znajdź mały, poręczny notes, który możesz nosić ze sobą, w którym zapiszesz wszystkie słowa, których nie znasz. To, czy zdefiniujesz je na miejscu, czy sprawdzisz później, zależy wyłącznie od Ciebie — celem stworzenia własnego słownika jest przyzwyczajenie się do aktywnego uczenia się nowych słów.

Jeśli nie masz pod ręką małego zeszytu, dobrym pomysłem jest zabranie słownika niemieckiego, który już masz, i podkreślenie wyszukiwanych słów. Jeśli dwukrotnie sprawdzisz to samo słowo, zdasz sobie sprawę, że jest to słowo, na które powinieneś zwrócić większą uwagę.

Kolejną wskazówką, która świetnie sprawdza się w przypadku tej metody, jest próba zdefiniowania słowa innym słowem niemieckim. Może to naprawdę pomóc w poszerzaniu słownictwa, ponieważ poznajesz synonimy i możesz ćwiczyć tworzenie połączeń między podobnymi słowami. Nie przejmuj się układaniem słów w kolejności alfabetycznej — masz do tego słownik!

  Opanowanie niemieckiego słownictwa: ostateczny przewodnik + 150 niezbędnych niemieckich słów

Pamiętaj, aby zawsze uwzględniać rodzaj przedimka w rzeczownikach lub formach liczby mnogiej, jeśli zawierają one przegłos lub mają unikalną formę.

2. Mów do siebie po niemiecku

Jest to bardziej nietradycyjna taktyka, ale naprawdę pomaga zidentyfikować słowa, których często używasz w rozmowie, a których jeszcze nie znasz. To świetny sposób na wskazanie przydatnych słów, których być może jeszcze się nie nauczyłeś i na których powinieneś się teraz skoncentrować. Polecam robić to w prywatności, abyś nie czuł się skrępowany swoimi błędami przed innymi, ale jeśli to nie jest dla ciebie problem, to więcej mocy dla ciebie!

Wybierz temat, o którym chcesz rozmawiać normalnie — może to być wszystko, od tego, jak minął Twój dzień, po wyimaginowaną interakcję między Tobą a mówiącym po niemiecku. Następnie porozmawiaj na głos po niemiecku i dowiedz się, jakich słów brakuje, aby przekazać właściwy pomysł.

Zacznij od użycia zdań, o których wiesz, że są poprawne. Mogą być proste, jak wiersze przedstawiające siebie. Ta delikatna praktyka wprowadza Twój mózg w tryb niemiecki. Po prostych zdaniach wyobraź sobie, o czym chciałbyś porozmawiać, co jest bardziej złożone — być może plany na przyszłość lub coś, co już zrobiłeś w przeszłości, aby móc ćwiczyć różne czasy. Rozmowa o tym, jak się czujesz w pewnych sprawach, jest kolejnym dobrym punktem wyjścia, ponieważ istnieje tak wiele słów używanych do opisania uczuć, które mogą nadać rozmowie głębię.

Dodatkowa wskazówka: Korzystanie z tej metody przed spotkaniem z partnerem w tandemie może być bardziej korzystne niż samo wskoczenie i zamachnięcie się nim. To dlatego, że przyzwyczajasz się do mówienia po niemiecku, a nie po angielsku. Możesz także zapytać partnera, czy słowa, których używasz, są poprawne, a następnie będziesz po prostu dalej budować swoje słownictwo!

3. Przeczytaj niemieckie strony Wikipedii

Zdobycie w swoje ręce wszelkich opublikowanych prac, od niemieckich książek dla dzieci po niemieckie gazety, będzie korzystne dla twojego rozwoju słownictwa. Świetną alternatywą dla typowych materiałów do czytania jest przyjrzenie się Artykuły z niemieckiej Wikipedii.

Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz często surfować po Internecie i utknąć w czymś, co nazywam „dziurą Wikipedii”.

  Jak nauczyć się języka niemieckiego w domu, bez żartów! 3-poziomowy opis przejścia

Ciekawostki to fascynująca rzecz, więc dlaczego nie wykorzystać jej do utrzymania zainteresowania nauką języka niemieckiego? Osobiście stwierdziłem, że często czytam o życiu gwiazd, nadchodzących filmach i sztuce — wiele z nich ma niemiecki odpowiednik angielskiej strony wiki. Artykuły o Niemcach, miejscach, wydarzeniach i rzeczach często zawierają więcej informacji na stronach w języku niemieckim niż jakiekolwiek inne, więc oznacza to, że otrzymasz mnóstwo ważnej wiedzy kulturowej, której inaczej byś nie odkrył.

Wikipedia, choć nie zawsze dokładna pod względem faktów, jest wspaniałym źródłem bogatego słownictwa niemieckiego (i gramatyki) na niemal każdy temat. Ponieważ możesz wybrać dokładnie to, o czym chcesz przeczytać, możesz łatwo przyswoić nowe słownictwo, które pasują do Twoich zainteresowań. Zainteresowanie językiem, którego się uczysz, jest kluczem do tego, by pewnego dnia stać się płynnym, więc zmotywuj się, czytając ciekawe strony internetowe!

4. Oznacz rzeczy (mentalnie lub fizycznie)

Niezależnie od tego, czy jesteś w pociągu, w samochodzie, w parku, czy nawet we własnym pokoju, bardzo dobrym ćwiczeniem jest mentalne nazywanie obiektów w twoim otoczeniu. (Lub nawet fizycznie, ale prawdopodobnie powinno to odbywać się tylko w swoim pokoju, a nie w miejscach publicznych. Możesz zlecić tworzenie etykiet dla najważniejszych niemieckich słów, korzystając z zestawu naklejek Vocabulary Stickers, który daje ponad 100 słów do załóż przedmioty, których używasz i które widzisz na co dzień w domu i biurze.)

Pomyśl o angielskiej nazwie obiektu, a następnie pomyśl o niemieckim słowie na to. Pomoże to Twojemu mózgowi zapamiętywać i rozpoznawać różnice językowe. Jeśli jesteś trójjęzycznym lub poliglotą uczącym się niemieckiego, możesz spróbować zrobić to samo we wszystkich językach, które znasz — może to okazać się zaskakująco trudne!

Będziesz głównie nazywał rzeczowniki, więc jest to bardzo przydatne ćwiczenie, aby zapamiętać rodzaje przedimków każdego rzeczownika. Jednak możesz również nazwać czasowniki, gdy zobaczysz lub usłyszysz wykonywane czynności. Ta konkretna aktywność pomaga zidentyfikować bardzo proste czynności lub rzeczowniki, których być może jeszcze się nie nauczyłeś. Zawsze najlepiej jest najpierw nauczyć się podstaw, aby później opanować coś trudniejszego.

5. Rysuj, aby się uczyć

Dla wszystkich artystów i mistrzów-figurek, którzy próbują nauczyć się niemieckiego, rysowanie podczas nauki to kolejny zabawny i odpowiedni sposób na naukę trudnych słówek, które wydają się trudniejsze do zapamiętania. Kiedy masz na myśli słowo, którego chcesz się uczyć, zrób kartę indeksową i zamiast pisać angielskie słowo na odwrocie, spróbuj narysować to słowo.

  Uzależniony od Facebooka? Skorzystaj ze strony do nauki niemieckiego!

Korzystna część tego ćwiczenia polega na tym, że nie piszesz nic po angielsku, więc niekoniecznie tłumaczysz z angielskiego na niemiecki. Raczej identyfikujesz obraz i łączysz właściwy pomysł z właściwym niemieckim terminem.

Jednym z powszechnych błędów w nauce języków jest bezpośrednie tłumaczenie słów z niemieckiego na angielski, co nie zawsze działa, ponieważ słowa mogą mieć różne konotacje i znaczenia między językami. Znajomość pojęcia, a nie swobodnie przetłumaczonego słowa, może lepiej pomóc w dokładnym zrozumieniu nowego słownictwa, a zatem przyniesie korzyści, gdy spróbujesz mówić i przekazać właściwe idee. I’

6. Czytaj komiksy po niemiecku

Czytanie każdego rodzaju poprawnego pisania jest korzystne dla poszerzenia słownictwa, ale w przypadku języków obcych czytanie komiksu może być lepszą opcją.

Nawet na średnim poziomie niemieckiego czytanie książek dla dzieci i beletrystyki dla młodych dorosłych może być dość trudnym sposobem na utrzymanie słownictwa. Jednak komiksy zawsze dostarczają podekscytowania dzięki swoim kolorowym, chlapiącym obrazom, a także mogą dać ci wskazówki za pomocą obrazów, co mogą oznaczać określone słowa.

Dodadzą Ci dodatkowe wskazówki dotyczące kontekstu za pomocą zdjęć i fonetycznie napisanych efektów dźwiękowych, oprócz oryginalnych zdań, aby naprawdę pomóc Ci w nauce nowych słów.

Co więcej, komiksy są często pełne slangu, idiomów, wyrażeń i humoru, co sprawia, że ​​nauka jest lekka i łatwa, a jednocześnie produktywna. Internet jest pełen pomysłowych stron internetowych, które tłumaczą różne komiksy na język niemiecki. Dla fanów mangi, Wie Manga to przyzwoita strona internetowa z dużą kolekcją popularnych japońskich mang przetłumaczonych na niemiecki.

7. Użyj narzędzi do nauki słownictwa preply

Po przeczytaniu o nauce niemieckiego z komiksami prawdopodobnie jesteś podekscytowany zabawnymi, kolorowymi metodami nauki słownictwa. Oto jeszcze jeden!

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

.