Jak poprawić swój chiński codzienny: 4 podstawowe elementy?

Czy proces uczenia się złożonego języka chińskiego wydaje się totalnym chaosem?

Wtedy nadszedł czas, abyś się zorganizował i zaczął uczyć się bardziej metodycznie.

Nauka chińskiego to nauka.

Istnieją cztery różne elementy, które są niezbędne do robienia codziennych postępów w nauce: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie.

Czy masz problemy z wymówieniem niektórych chińskich słów?

Nie pamiętasz znaków z czubka głowy?

A może nie potrafisz odróżnić drugiego i trzeciego tonu słuchając chińskiego?

To wszystko jest ze sobą powiązane i będziesz musiał skupić się na wszystkich czterech podstawowych elementach, aby iść naprzód.

Często zdarza się, że kiedy po raz pierwszy uczysz się języka, powolna poprawa staje się bardzo sfrustrowana. Jednak wytrwałość jest kluczowa i po kilku miesiącach codziennej pracy zaczniesz się poprawiać.

Zanurzenie ma kluczowe znaczenie dla nauki dowolnego języka, ale jest jeszcze ważniejsze w przypadku języka takiego jak chiński, który i tak jest trudny do nauczenia. Oczywiście najlepszą radą dla kogoś poważnego w nauce chińskiego jest przeprowadzka gdzieś z całkowitym zanurzeniem w języku i kulturze. Jednak dla wielu chińskich uczniów może to nie być w tej chwili możliwe. Zamiast tego istnieją niezliczone zasoby, z których możesz korzystać, aby codziennie zanurzać się w chińskim.

Świat online sprawia, że ​​niezwykle łatwo znajdziesz materiały potrzebne do codziennego ćwiczenia języka chińskiego. Jednak jeśli chodzi o mówienie i pisanie, przydatne jest również przeniesienie pracy do trybu offline. Równie ważna jest bezpośrednia interakcja z osobami mówiącymi po chińsku. Jeśli chodzi o pisanie, jedynym sposobem na opanowanie kresek jest codzienne powtarzanie i ćwiczenie.

Kiedy zaczynamy omawiać cztery podstawowe elementy nauki języka chińskiego, pamiętaj o tych trzech głównych punktach:

1. Twój obecny poziom

Ważne jest, aby ocenić, na jakim poziomie znajduje się obecnie Twój poziom w języku chińskim. Jeśli dopiero zaczynasz, nie próbuj przekraczać swojego poziomu, ponieważ to tylko zniechęci do Twojego procesu uczenia się. To, co powinieneś zrobić, to powoli budować na tym, gdzie jesteś teraz.

2. Twoje zainteresowania

We wszystkich codziennych ćwiczeniach, które wykonasz, wybierz tematy, których chcesz się nauczyć. Najgorszą rzeczą w nauce języka jest znudzenie się tematem i odstraszenie od celu, jakim jest opanowanie języka.

  5 problemów, które musisz pokonać, aby samodzielnie nauczyć się chińskiego jak mistrz

3. Twoje realistyczne cele

Zanim zaczniesz, realistycznie spójrz, ile czasu masz w ciągu dnia na naukę chińskiego. W idealnym świecie nauki języków byłoby wspaniale przeprowadzać intensywne czterogodzinne sesje dziennie. Jednak nie zawsze jest to realistyczne. Poświęć czas, który masz, i podziel go na cztery segmenty. Możesz przerwać ten czas, aby poprawić umiejętności mówienia po chińsku, słuchania, czytania i pisania.

Podczas swojej praktyki prowadź ciągłą listę nowych słów, które napotykasz. Na koniec każdej sesji twórz fiszki z tymi słowami, aż zostaną w Twojej pamięci. Fiszki świetnie nadają się do wyciągnięcia w czasie przestoju w drodze do pracy, przerwy na lunch, podczas ćwiczeń itp. Zawsze możesz zacząć od listy kategorii, jednak użycie słów, które już słyszałeś, pomoże wyryć je w mózg.

Ale być może próbowałeś już fiszek i nie działały. Być może tworzenie ich zajęło ci zbyt dużo czasu lub czułeś się, jakbyś robił zapamiętywanie na pamięć bez wystarczającego kontekstu. W takim przypadku możesz zainteresować się aplikacją preply od iTunes lub Google Play sklep. Aplikacja preply zawiera interaktywne fiszki, które pozwalają uczyć się z przykładami i podpisami z rzeczywistych filmów. Już nigdy nie będziesz musiał tworzyć fiszek, a łatwiej będzie Ci zapamiętać i lepiej nauczyć się słów. Możesz zobaczyć, o co mi chodzi.

Poniżej odkryjesz teraz cztery podstawowe elementy. Przekształciliśmy te elementy w działania, które możesz zacząć robić już dziś, aby poprawić swój chiński szybciej niż kiedykolwiek. Spójrz!

Jak poprawić swój chiński codzienny: 4 podstawowe elementy?

Mówić

Powinieneś mówić codziennie przez pół godziny do godziny. Dobrą praktyką jest po prostu zmuszenie się do przetłumaczenia wszystkiego, o czym myślisz, na chiński. Mówienie rozwinie twoje umiejętności słownictwa i zapewni ciągłe dodawanie słów do swojej listy słownictwa.

  4 powody, dla których nauka chińskiego nie jest tak trudna, jak myślisz

Jak najszybciej znajdź partnera wymiany językowej. Idealnie jest to osoba, którą możesz spotkać osobiście dwa lub trzy razy w tygodniu. Istnieje jednak wiele alternatywnych witryn oferujących spotkania chińskojęzyczne. Zacznij od italki!

Platforma italki jest świetna, ponieważ możesz wybierać spośród wielu opcji. Istnieją partnerzy językowi, nieformalne korepetycje, profesjonalne lekcje prowadzone przez prywatnych nauczycieli. Możesz zdecydować, która opcja lekcji najlepiej odpowiada Twoim poziomom i potrzebom. Do codziennych celów ćwiczenia tonów i słownictwa, najbardziej podstawowi partnerzy językowi okazjonalni sprawdzają się dobrze. Opcja swobodnego partnera językowego oznacza, że ​​będziesz musiał wymienić część swojego czasu na ćwiczenie płynnego języka.

Mylanguageexchange.com to także doskonałe miejsce na znalezienie partnera mówiącego językiem. Na stronie wymiany językowej można się zarejestrować za darmo i łatwo rozpocząć od znalezienia kogoś. Wadą tej strony jest to, że musisz zapłacić, aby stać się złotym członkiem, aby inicjować wiadomości do innych osób. Możesz jednak wysłać darmowe „Cześć!” który ostrzega innego użytkownika, że ​​chcesz się skontaktować, i możesz odpowiadać na wiadomości od złotych członków.

Słuchać

Codzienne słuchanie chińskiego powinno być zabawnym i łatwym zadaniem. Szukaj filmów i programów telewizyjnych z gatunków, które już lubisz oglądać. Przeczytaj o niektórych rekomendacjach dotyczących filmów opartych na języku chińskim lub przejdź do chińskiej wersji Youtube na Youku. Tutaj możesz wyszukać wszystko, czego zwykle szukasz, a także nauczyć się potocznych chińskich słów.

Możesz także subskrybować kanały YouTube, takie jak Chiński kanał preply, który zawiera mnóstwo fajnych filmów do nauki języka.

Na przykład możesz poznaj ciekawe filmy lub piosenki, które poprawią Twój chiński.

Możesz też zobaczyć sceny filmowe i naczepy zepsute aby zaprezentować odpowiednie słownictwo.

Kiedy jesteś zajęty robieniem innych rzeczy, możesz odtwarzać chińską muzykę lub mieć coś chińskiego w tle. Im więcej słyszysz wyrażeń i słów, tym bardziej naturalne będzie, gdy będziesz mówić sam. Wybierz program telewizyjny z gatunku, który normalnie byś oglądał, a zdziwisz się, ile słów zrozumiesz, nawet jeśli nie wszystko rozumiesz.

  Lekcje nauki chińskiego: Greg Bell

Aby uzyskać bardziej formalną lekcję słuchania z objaśnionymi już słowami i małymi wyskakującymi quizami, zarejestruj się na preply.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Czytać

popraw swoje chińskie 4 krytyczne codzienne działania

Pamiętaj, aby codziennie czytać trochę po chińsku. Czytaj więcej niż tylko podręczniki, tak jakby były świetne, mogą stać się nudne lub bardzo skoncentrowane na zasadach akademickich.

Łatwym sposobem na ćwiczenie czytania po chińsku jest wybranie jednego tematu Weiboi przeczytaj krótkie posty na Twitterze. Jeśli masz iPhone’a, pobierz aplikację Weibo i przewijaj, gdy masz kilka wolnych chwil.

Jeśli opanowałeś słownictwo konwersacyjne i jesteś gotowy, aby przejść na wyższy poziom, codziennie czytaj artykuł w chińskiej gazecie. Ten artykuł przedstawia różne opcje tego, co masz i gdzie możesz znaleźć dostępne chińskie gazety.

Pisać

popraw swoje chińskie 4 krytyczne codzienne działania

Praktyka pisania jest konieczna, ponieważ chińskie kreski można wyryć w pamięci tylko poprzez powtarzanie. Najłatwiejszym sposobem na naukę pisanego chińskiego dla początkujących jest codzienna sesja pisania. Napisz dziesięć do dwudziestu słów dziesięć razy każdego dnia. Sprawdź te zasoby, aby rozpocząć.

Kiedy osiągniesz bardziej zaawansowany poziom, możesz zacząć tworzyć zdania na piśmie. Spróbuj codziennie pisać krótki wpis do dziennika na temat swojego dnia, nowych słów, których się nauczyłeś lub wymyśl krótką historię.

Oczywiście próba dopasowania się do wszystkich czterech codziennych czynności wraz z formalną nauką języka może być trudna. Jednak wyznaczenie trochę czasu każdego dnia na nieformalne zajęcia pozwoli Ci nauczyć się języka poprzez zanurzenie. W ten sposób najpierw uczą się mówić małe dzieci.

Kiedy dzieci nie rozpoznają słowa, mogą je opisać innymi słowami, które znają. Gdy dojdziesz do tego punktu w języku chińskim, otworzysz drzwi do swoich umiejętności uczenia się języka i zaczniesz dostrzegać znaczące postępy w swoim chińskim.