Nauka hiszpańskiego z napisami: 4 rodzaje filmów z napisami, które powinieneś obejrzećSzukasz sposobu na naukę hiszpańskiego, który polega na siedzeniu na kanapie i podjadaniu?

Nauka z napisami to droga dla Ciebie.

Napisy lub napisy pomogą Ci zobaczyć wypowiadane słowa napisane w języku hiszpańskim lub w innym języku.

Ułatwia to naukę nowego słownictwa oraz ćwiczenie czytania, słuchania i wymowy. To bardzo dużo do nauczenia się dzięki jednemu łatwemu, zabawnemu zadaniu!

Ale zanim zaczniesz uczyć się hiszpańskiego z napisami, przedstawmy podstawy.

.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego z napisami?

Łatwo jest nauczyć się hiszpańskiego z napisami. Wielokrotna ekspozycja jest kluczem do nauki, a używanie napisów jest na to łatwym sposobem. Musisz włożyć tylko tyle wysiłku, ile masz na to ochotę. Nawet jeśli ten wysiłek jest prawie żaden, z biegiem czasu nadal będziesz przyswajać nowe słowa, jeśli będziesz ciągle wystawiać się na hiszpański z napisami.

Kiedy uczysz się hiszpańskiego z napisami, nigdy nie masz ochoty na naukę. Narażasz się na wiele cennych informacji, ale jest to zabawne, więc robisz to dalej. Z biegiem czasu nauczysz się, nawet nie próbując.

Nauka hiszpańskiego z napisami oferuje wciągające podejście, które nauczy Cię bardziej autentycznego hiszpańskiego. Jedną z największych zalet mieszkania za granicą jest to, że często stykasz się z językiem hiszpańskim, czy to w rozmowie, czy w mediach. Używając napisów, możesz zanurzyć się w mediach bez wychodzenia z domu.

Skąd mam wiedzieć, czy jest to zawartość wysokiej jakości?

Jednym z największych wyzwań w znalezieniu odpowiednich zasobów jest to, że jest ich zbyt wiele. W rzeczywistości zdecydowanie można znaleźć złe tłumaczenia, przestarzałe napisy i nudne filmy (zaufaj mi)! Dlatego preply hiszpański YouTube kanał jest twoją tajną bronią.

Z tego samego zespołu z tyłu program nauki języków preply (o tym później!) pojawia się kanał preply na YouTube.

Kiedy chcesz wiedzieć, które filmy są warte obejrzenia, który serie są godne objadania sięi jak najlepiej wykorzystać tę zawartość, po prostu wskocz i sprawdź najnowsze przesłane.

Jeszcze lepiej, możesz zasubskrybuj kanał aby mieć pewność, że nigdy nie przegapisz żadnych nowych filmów!

Jak uczyć się hiszpańskiego z napisami w Amazon, Netflix, YouTube i innych?

Obejrzyj anglojęzyczny film z hiszpańskimi napisami.

Pomoże ci to ćwiczyć czytanie. Aby poćwiczyć czytanie i mówienie, spróbuj wypowiedzieć hiszpańskie słowa na głos podczas sceny.

  Hiszpański w pracy: Jak się porozumieć z hiszpańskojęzycznymi kolegami

Jeśli dużo oglądałeś film, spróbuj wyciszyć film i zdać się na hiszpański. Pomoże Ci to połączyć pisane słowa z tym, co się dzieje, co pomoże Ci ćwiczyć myślenie po hiszpańsku, a nie tłumaczenie na angielski. Myślenie po hiszpańsku jest kluczem do płynności! Dodatkowo wyciszenie filmu pozwoli ci czytać po hiszpańsku na głos bez rozpraszania się.

Obejrzyj hiszpańskojęzyczny film z angielskimi napisami.

Pomoże ci to ćwiczyć rozumienie ze słuchu.

Staraj się słuchać przede wszystkim wersji hiszpańskiej, ale gdy czegoś nie rozumiesz, cofnij i odnieś się do tekstu angielskiego. To świetny sposób na przejście do oglądania materiałów w języku hiszpańskim bez czynnika zastraszającego, jakim jest znajomość języka hiszpańskiego w 100%. Pamiętaj tylko, że te napisy nie zawsze są idealnie dokładnymi tłumaczeniami.

Kiedy już wystarczająco zapoznasz się z filmem, spróbuj usunąć napisy, aby ćwiczyć słuchanie bez pomocy ze zrozumieniem.

Obejrzyj hiszpańskojęzyczny film z hiszpańskimi napisami.

Spróbuj przejść do pełnego trybu hiszpańskiego. Pomoże Ci to połączyć język hiszpański w mowie i piśmie.

Ponownie oglądaj sceny ze złożonymi zasadami gramatyki. Przestudiuj wersję pisemną i zwróć uwagę na wersję mówioną.

Rozmawiaj z filmem/programem telewizyjnym w miarę jego postępu. Czy głosy, jeśli to konieczne. Im bardziej głupkowaty, tym lepiej! Pomoże Ci to ćwiczyć wymowę i przygotować się na wypadek, gdybyś kiedykolwiek został obsadzony w hiszpańskojęzycznym sitcomie.

We wszystkich powyższych przypadkach możesz rozszerzyć wyszukiwanie hiszpańskich filmów do oglądania online za pomocą usługi VPN (Virtual Private Network), takiej jak HideMyAss! VPN. Korzystając z VPN, możesz ukryć swój adres IP — gwarantując prywatność i bezpieczeństwo podczas surfowania i przesyłania strumieniowego — oraz sprawić, by internet uwierzył, że jesteś w kraju hiszpańskojęzycznym, co oznacza, że ​​uzyskasz dostęp do witryn i hostów wideo, które są zablokowane w Twoim kraju. To również znacznie rozszerza opcje filmów w języku hiszpańskim w różnych witrynach do strumieniowego przesyłania wideo. Więcej filmów, więcej napisów!

Chociaż korzystanie z VPN jest całkowicie legalne, może naruszać prawa niektórych regionów lub umowy użytkownika niektórych witryn, więc należy się temu przyjrzeć.

4 świetne rodzaje filmów do nauki hiszpańskiego z napisami

Kino

Filmy hiszpańskojęzyczne to świetny sposób na naukę prawdziwego hiszpańskiego.

Są wystarczająco długie, aby w pełni zanurzyć widzów w języku i środowisku, a jednocześnie są dość zabawne. Dzięki kilku przydatnym wskazówkom możesz łatwo nauczyć się hiszpańskiego z filmami. Korzystanie z napisów sprawi, że filmy staną się narzędziem do nauki Twoich marzeń!

  Pomóż innym i ucz się hiszpańskiego: 5 miejsc do wolontariatu w Ameryce Łacińskiej

Netflix to świetne źródło filmów hiszpańskojęzycznych. Wiele opcji w języku hiszpańskim i angielskim oferuje napisy i dubbing w innych językach. Z Poręczny przewodnik Netflix, możesz zmienić ustawienia języka, dodać napisy kodowane, a nawet zmienić wygląd napisów kodowanych, jeśli nie spełniają Twoich kryteriów estetycznych.

DVD to kolejna świetna opcja. Wiele płyt DVD oferuje dubbing i/lub napisy kodowane. Oznacza to, że możesz wybrać język, który słyszysz i w jakim języku czytasz. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem płyty DVD do nauki języka hiszpańskiego z napisami, po prostu sprawdź szczegóły produktu. Zwykle zawiera listę języków, w których jest odtwarzany, wszystkich języków, w których jest dubbingowany oraz wszelkich dostępnych napisów. Aby uzyskać dostęp do tych opcji, zwykle możesz to zrobić w menu „Ustawienia” lub „Opcje”.

Kobiety na skraju załamania nerwowego

Aby nauczyć się hiszpańskiego z filmami z napisami, możesz wypróbować popularne filmy hiszpańskojęzyczne, takie jak „Mujeres al borde de un ataque de nervios” (Kobiety na skraju załamania nerwowego). Wersja, do której prowadzi link, jest w języku hiszpańskim i oferuje angielskie napisy.

Nawet ulubione bajki z dzieciństwa mogą być przydatne podczas nauki języka hiszpańskiego. Filmy Disneya często oferują wiele opcji językowych. Na przykład, „Mała Syrenka” można kupić na Amazon z dźwiękiem w języku angielskim lub hiszpańskim oraz z napisami w języku angielskim lub hiszpańskim.

Telewizja

Aby zobaczyć kilka najlepszych propozycji od hiszpańskiego zespołu preply YouTube, obejrzyj poniższy film!

Jeśli chodzi o telewizję z napisami, masz wiele opcji, w tym hiszpańskie seriale dramatyczne i inne świetne programy.

Niezależnie od tego, który program telewizyjny wybierzesz, masz świetną opcję nauki. Programy telewizyjne obejmują różnorodne tematy, więc każdy znajdzie coś dla siebie i nauczy Cię każdego rodzaju słownictwa.

Dodatkowo, większość koncertów jest na tyle krótka, że ​​można wpasować się nawet w najbardziej napięty harmonogram. Aby uzyskać programy z napisami, możesz wypróbować telewizję kablową, Amazon Prime, Netflix lub DVD.

Jeśli zdarzy ci się uzyskać hiszpańskojęzyczną telewizję kablową, możesz rozważyć dodanie napisów. Podobnie możesz dodać hiszpańskie napisy do programów w języku angielskim. Po prostu skontaktuj się z dostawcą telewizji kablowej, aby uzyskać instrukcje dotyczące dodawania napisów.

Amazon Prime to kolejna dobra opcja do programowania z napisami. Chociaż wiele filmów oferuje napisy tylko w języku angielskim, możesz sprawdzić każdy film, śledząc Wskazówki Amazona.

  Jak dobrze nauczyć się hiszpańskiego samemu?

Włączenie napisów w języku hiszpańskim może sprawić, że Netflix będzie świetnym źródłem nauki. Netflix oferuje duży wybór programów telewizyjnych w języku hiszpańskim, więc będziesz mieć wiele opcji.

La Fea Mas Bella

Istnieje również kilka świetnych opcji, jeśli chodzi o płyty DVD. Na przykład popularna komedia “La Fea Mas Bella” („Najpiękniejsze brzydkie”) używa oryginalnego hiszpańskiego z angielskimi napisami.

Jeśli chcesz oglądać amerykańskie programy telewizyjne, masz kilka opcji. “Hotel American Horror Story” oraz „Nowoczesna rodzina” mieć hiszpańskie napisy, angielskie napisy i hiszpański dubbing, dzięki czemu możesz skonfigurować kombinację napisów/języka w dowolny sposób.

Jeśli chcesz obejrzeć wersję anglojęzyczną, ale przeczytać hiszpańskie napisy, możesz nadrobić zaległości „Gra o tron” lub skosztuj klasyka: „Przyjaciele.”

Netflix oferuje podobnie świetne programy, zarówno z napisami, jak i z dubbingiem w języku hiszpańskim, w tym popularne oryginały Netflix, takie jak „Dziwniejsze rzeczy”.

preply

preply został specjalnie zaprojektowany, aby przekształcić autentyczne filmy z napisami w spersonalizowane lekcje nauki.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

preply Ad

Filmy na youtube

Istnieje kilka niesamowitych kanałów na YouTube, które pomogą Ci nauczyć się hiszpańskiego. Filmy z YouTube są świetne, ponieważ możesz znaleźć coś, co odpowiada Twoim zainteresowaniom i oglądać je w dowolnym miejscu — a wszystko to bez wydawania ani grosza.

Znalezienie filmów z napisami na YouTube, które pomogą Ci nauczyć się hiszpańskiego, jest również dość łatwe — wystarczy wyszukać „Hiszpańskie napisy”, a znajdziesz wiele opcji filmów w języku hiszpańskim z angielskimi napisami. „Español subtitulos ingles” („Hiszpańskie napisy w języku angielskim”) zawiera niektóre filmy w języku hiszpańskim z angielskimi napisami i niektóre filmy w języku angielskim z hiszpańskimi napisami.

Jedną dobrą opcją jest “El Pasajero” (Pasażer). Ten krótki film opowiada o taksówkarze, który próbuje obrabować pasażera, ale napad nie idzie zgodnie z planem.

Wiele filmów na YouTube oferuje również napisy dzięki automatycznemu rozpoznawaniu mowy. Uwaga: automatyczne rozpoznawanie mowy zwykle nie jest zbyt dokładne. Jeśli język mówiony jest bardzo czysty i ostry, czasami zadziała. Tak czy inaczej, próba może być interesująca, o ile masz świadomość, że nie zawsze jest to dokładne. Aby z niego skorzystać, kliknij „CC” w prawym dolnym rogu, aby włączyć napisy (jeśli nie ma napisów, film nie oferuje napisów). Następnie możesz dostosować ustawienia języka, klikając ikonę „ustawienia”, która wygląda jak koło zębate.

Kiedy uczysz się hiszpańskiego z napisami, nauka jest zawsze zabawna.

Największą ciężką pracą będzie robienie popcornu.