Jak szybciej nauczyć się niemieckiego: unikaj tych kłusowników językowychSpodziewamy się, że jeśli mieszkasz w Niemczech, będziesz miał wiele okazji do mówienia po niemiecku.

Prawidłowy?

Cóż, jeśli jesteś jednym z wielu anglojęzycznych osób próbujących nauczyć się niemieckiego w Niemczech, już odkryłeś, że może to nie być prawda.

Sprawca? Kłusownicy językowi.

Kłusownicy językowi (LP) to ludzie, którzy nieustannie zmieniają Twoje konwersacje z niemieckiego na angielski, pomimo Twoich najlepszych starań, aby utrzymać je w języku niemieckim.

To frustrujące, że nie możesz ćwiczyć swoich umiejętności językowych, a to ma ogromny wpływ na Twoje postępy!

Podróżując po Niemczech lub mieszkając za granicą, są bardzo duże szanse, że wpadniesz na tych facetów. Znajomość języka niemieckiego może otworzyć wiele drzwi, dlaczego więc pozwolić komuś zatrzasnąć te drzwi przed tobą?

Utrzymanie pozycji z płytami LP może być różnicą między nauką niemieckiego w ciągu roku lub pięciu, więc warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Nie martwić się! To może być zrobione.

W konfrontacji płyty LP oferują wiele wymówek, by przejść na angielski. Będziesz musiał mieć pod ręką retortę dla nich wszystkich, jeśli chcesz odwrócić sytuację. Aby Ci w tym pomóc, umieściliśmy kłusownictwo językowe pod lupą i byliśmy w stanie zidentyfikować kilka popularnych „typów” LP wraz z powiązanymi z nimi zachowaniami. Poniżej dowiesz się o czterech typach kłusowników językowych, z którymi się spotkaliśmy i jak sobie z nimi raz na zawsze poradzić.

.

Jak szybciej nauczyć się niemieckiego: unikaj tych kłusowników językowych

Zanim przyjrzymy się różnym rodzajom kłusowników językowych, porozmawiajmy o skutecznym sposobie odstraszenia ich: poprzez native speakera niemieckiego nauczysz się z preply.

preply wykorzystuje autentyczne nagrania wideo — takie jak teledyski, zwiastuny filmów, wiadomości i inspirujące przemówienia — i przekształca je w spersonalizowane lekcje nauki języków.

Możesz wypróbować preply za darmo przez 2 tygodnie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stronę lub pobrać aplikacja na iOS lub Aplikacja na Androida.

  Nauka na autostradzie: 4 szybkie metody nauki niemieckiego w samochodzie

preply Ad

Dzięki skrupulatnym, interaktywnym podpisom zobaczysz każde słowo wypowiedziane w filmie — możesz po prostu najechać kursorem na nieznane, aby uzyskać natychmiastowe definicje, wymowę i dodatkowe przykłady użycia.

Ogromna biblioteka filmów na różne tematy oznacza, że ​​zawsze możesz znaleźć coś ciekawego do obejrzenia. A ponieważ filmy są uporządkowane według poziomu nauki, możesz podjąć wyzwanie bez frustracji.

Zabawne, adaptacyjne ćwiczenia pozwalają ćwiczyć to, czego się uczysz, zapewniając, że naprawdę rozumiesz całe nowe słownictwo i gramatykę.

preply śledzi Twoje postępy i poinformuje Cię, kiedy nadejdzie czas na powtórkę, korzystając z multimedialnych fiszek, które zapewniają dynamiczną naukę — dzięki czemu nigdy nie zapomnisz tego, czego się nauczyłeś.

Wypróbuj to dzięki bezpłatnej wersji próbnej, dzięki której będziesz mówić po niemiecku bardziej jak native speaker — i powstrzymać wszystkich tych nikczemnych kłusowników językowych!

1. Kłusownik języka „umożliwiającego”

Ten rodzaj LP jest nieco nadwrażliwy na ból w nauce języka. Tak więc, kiedy zaczynasz zmagać się po niemiecku, szybko rzucają ci siatkę bezpieczeństwa w postaci słodkiej angielskiej kapitulacji. Chociaż ich intencje mogą być dobre, ten rodzaj LP uniemożliwia długoterminowe myślenie o nauce języka niemieckiego. Po przebrnięciu przez kilka niewygodnych, przerywanych, czasem nieznośnych rozmów po niemiecku, stajesz się mniej zahamowany w posługiwaniu się językiem i zyskujesz znacznie bardziej zróżnicowane słownictwo.

Aby dotrzeć do tego typu LP, musisz jasno określić swoje priorytety. Poinformuj LP, że ta walka jest dla ciebie warta, że ​​przezwyciężenie jej pomoże ci szybciej się rozwijać i że naprawdę potrzebujesz ich, aby udzielili ci wsparcia, o które prosisz, a nie wsparcia, do którego dawania czują się kuszeni. Jeśli nadal nie mogą przejąć kontroli nad swoją postawą pomocnika, spróbuj skierować tę energię na coś pożytecznego. Zaangażuj ich aktywnie w naukę języka, prosząc ich, aby słuchali Twojego niemieckiego i poprawiali Twoją gramatykę lub wymowę. Powinieneś zauważyć, że w mgnieniu oka ten rodzaj LP może stać się cennym zasobem.

2. „Samolubny” kłusownik języka

Ten typ LP to zazwyczaj ktoś, kto mieszka w kraju anglojęzycznym przez dłuższy czas, ale obawia się utraty swoich lepszych umiejętności językowych w Niemczech. Nie chodzi o to, że tego typu LP nie dba o to, że uczysz się niemieckiego, po prostu bardziej zależy im na zachowaniu angielskiego. W przypadku tego typu płyt LP, być może będziesz musiał iść na kompromis. W końcu wszyscy chcemy się uczyć. Jednak ważne jest, aby negocjować przez równy czas i upewnić się, że nie zostaniesz w tyle.

  Jak samodzielnie uczyć się niemieckiego i pokonać zmęczenie Deutschlernena

Przy tego rodzaju płytach LP najłatwiejszym sposobem radzenia sobie z problemem jest zorganizowanie wspólnego czasu. Możesz rozważyć zaproponowanie tandemu, w którym każdy z was ma określoną ilość czasu w swoim języku docelowym. Na przykład płyta LP ma 30 minut w języku angielskim, a ty 30 minut w języku niemieckim. Dodatkowo możesz zobaczyć ten rodzaj LP jako źródło i poprosić ich o wskazówki, jak sprawić, by nauka języka była skuteczna. Niezależnie od tego, jakie podejście wybierzesz, ważne jest, aby tego typu LP wiedziało, że nie tylko oni starają się poszerzać swoje horyzonty i doskonalić swoje umiejętności językowe. Kiedy już to ustalisz, ten typ LP zwykle nie ma problemu z przystosowaniem się do ciebie.

3. „Leniwy” kłusownik języka

Ten rodzaj LP jest najbardziej szkodliwy i trudny do uniknięcia lub poprawienia. Znasz scenariusz: znowu walczysz o to, aby przekazać swój punkt widzenia po niemiecku, a LP wtrąca się, kończy twoje zdania, proponuje słowa (zanim miałeś okazję spróbować je wyczarować z listy słów) lub po prostu kontynuuje rozmowę po angielsku. Czemu? Ponieważ tego typu kłusownikom językowym jest irytujące, że musisz być cierpliwy i czekać, aż skończysz swoje myśli. W środowisku grupowym, zwłaszcza złożonym wyłącznie z osób mówiących po niemiecku, ten rodzaj zachowania LP może sprawić, że poczujesz się nieswojo. Kiedy jedynym powodem, dla którego wszyscy mówią po angielsku, jest to, że myślą, że tego potrzebujesz lub chcesz, może to sprawić, że poczujesz się ciężarem.

Ten LP musi usłyszeć od ciebie szczerą rozmowę. Będziesz musiał im powiedzieć, że potrzebujesz ich wsparcia, aby prowadzić rozmowę po niemiecku, nawet jeśli czasami jest trudna lub denerwująca. Przypomnij im, że próbujesz się uczyć i że ważne jest pasywne rozumienie języka. Im więcej czasu spędzasz w pobliżu osób mówiących po niemiecku, faktycznie mówiących po niemiecku, tym więcej będziesz mógł usłyszeć, jak ludzie wyrażają się w tym języku. Choć praktyka na lekcjach niemieckiego jest cenna, nic nie zastąpi bycia częścią regularnej, codziennej rozmowy. Być może będziesz musiał wielokrotnie przypominać ten rodzaj LP, aby dać ci szansę, ale miejmy nadzieję, że dzięki wytrwałości uda ci się do nich dotrzeć.

  język niemiecki podstawowe zwroty z wymową

4. „Zapominający” kłusownik języka

Ten typ LP to zazwyczaj ktoś, kto nie jest native speakerem, ale mówi po niemiecku od tak dawna, że ​​zapomnieli, jak trudno było się uczyć. Nie pamiętają już, jak pokonali własnych kłusowników językowych, a teraz i tak nie muszą się nimi martwić! W rzeczywistości, gdy konwersacje zamieniają się w angielski, ten rodzaj LP może rzeczywiście poczuć ulgę, gdy wraca do języka, który jest dla nich wygodniejszy, mając już zapewnioną solidną znajomość języka niemieckiego. Te LP mogą być trudne do wykrycia, zwłaszcza jeśli ich niemiecki jest tak dobry, że nie słychać akcentu.

Na szczęście dla Ciebie ten rodzaj LP jest bardzo łatwy w obsłudze. W przypadku tego typu płyt LP najlepszym rozwiązaniem jest proste przypomnienie. Mówienie LP, jak bardzo starasz się, aby ludzie nadal z tobą rozmawiali po niemiecku, powinno poruszyć stare wspomnienia. Powinno to wystarczyć do zdobycia serdecznych przeprosin i obietnicy większego wsparcia w przyszłości. Jeśli jesteś uczciwy i szczery w stosunku do tego LP, przekonasz się, że chętnie pomogą Ci poradzić sobie również z innymi rodzajami płyt LP w ich obecności.

Jako osoba mówiąca po angielsku, zajmowanie się płytami LP będzie stałą częścią twojego życia. Są wszędzie. Jednak mając w swoim życiu nawet odrobinę mniej angielskiego, przekonasz się, że możesz stworzyć naprawdę solidne podstawy dla różnych tematów w języku niemieckim, bez zrywania książek. Twój niemiecki będzie się rozwijał szybciej, Twoja wymowa poprawi się, a Twoja zdolność do integracji w niemieckojęzycznym środowisku zostanie znacznie poprawiona.

Skoro już wiesz o tego typu płytach LP, jakie inne rodzaje płyt LP spotkałeś? Jak sobie z nimi poradziłeś?

.